Gloria.tv Needs Your Help - An Urgent Appeal
Znovuzrodený kresťan
272.5K

Vedci nám nehovoria pravdu o našom slnku

Predtým než tu budem písať o tom aká je pravda o našom slnku, chcel by som dať všetkým do pozornosti moju kresťanskú stránku 1) ZÁZRAKY A ZNAMENIA V KRESŤANSTVE :: zazrakyaznameniavkrestanstve na ktorej píšem o veľkých zázrakoch a znameniach ktoré sa dejú v kresťanstve. Budem rád ak stránku navštívite a dáte mi svoj feedback.

Rátajme s predpokladom toho čo tvrdí o slnku NASA a totiž že slnko je od Zeme vzdialené 149 miliónov kilometrov. Priemer slnka je 1,39 milióna kilometrov. Zem rotuje rýchlosťou približne 2000 km/hod a privrátená časť Zeme od západu po východ zviera 180 stupňový uhoľ. Keďže sa Zem krúti rovnomerne rýchlo, znamenalo by to, že za 12 hodín sa otočí o 180 stupňov a teda 15 stupňov za 1 hodinu.
Zo stránky Stellarium Web Online Star Map sa dá pozorovať pohyb slnka na oblohe. Z pozorovania vidíme, že z jedného bodu z ktorého sa pozeráte stále pod tým istým uhľom, by bolo vidno časť slnka po dobu 43 minút. 43 minút je doba za ktorú by sa Zem otočila o 10,75 stupňa.
Z meraní pohybu slnka, z toho istého bodu pri tom istom uhle, by následne vyplývalo, že veľkosť nášho slnka (zelená čiara) by bola okolo 50 miliónov kilometrov, keďže zelená čiara má tretinovú veľkosť ako čiara čierna, ktorá v zmenšenej mierke znázornuje vzdialenosť Zeme od slnka. Problém je však ten, že podľa učenia NASA, slnko má priemer 1,4 milióna kilometrov, čo je vzdialenosť 35 násobne menšia než aká by vyplývala z pozorovaní, ak by sme sa držali ateistických parametrov slnka. Navyše treba si uvedomiť, že sme počítali vzdialenosť pohybu slnka s VIDITELNOU častou slnka, a nie s tou neviditeľnou, ktorú nie je nsa oblohe kvôli diaľke vidieť. V takom prípade by sme dospeli ešte k oveľa väčšiemu číslu než 50 milionov kilometrov. Kde teda nastala chyba ? "Pomýlili" sa "vedci" z NASA v slnečnej vzdialenosti od Zeme, alebo vo veľkosti slnka, či v rotácii Zeme ? Alebo vo všetkom súčasne ?
Josef Pavelka
Můj feedback na Vaše stránky (1) ZÁZRAKY A ZNAMENIA V KRESŤANSTVE :: zazrakyaznameniavkrestanstve): Obyčejná protikatolická propaganda. Vy tzv. bibličtí křesťané si neuvědomujete vaši spolupráci se zlým proti celému Božímu zjevení. Dokud nebudete milovat a vážit si všech svých bratrů, jste podle 1.Jan listu vrazi a není ve vás pravdy. Jinak Ignác z Loyoly není zakladatel Františkánů ale …More
Můj feedback na Vaše stránky (1) ZÁZRAKY A ZNAMENIA V KRESŤANSTVE :: zazrakyaznameniavkrestanstve): Obyčejná protikatolická propaganda. Vy tzv. bibličtí křesťané si neuvědomujete vaši spolupráci se zlým proti celému Božímu zjevení. Dokud nebudete milovat a vážit si všech svých bratrů, jste podle 1.Jan listu vrazi a není ve vás pravdy. Jinak Ignác z Loyoly není zakladatel Františkánů ale Jezuitů. Bůh Vám žehnej.
Džony Makaróny
Ja som si to skúšal veľmi zhruba merať pri západe slnka za obzor. Od dotyku slnka na obzore až po úplný západ prešlo plus mínus 2 minuty 45 sekúnd, čo mi dalo po výpočte priemer slnka okolo tých 1 milión kilometrov. Na druhej strane si myslím, že som videl z kopca vysokého 960 metrov z Chorvátska talianske kopce vysoké okolo 800 metrov, čo je zhruba 160 km, čo by asi nebolo možné pri guľatej …More
Ja som si to skúšal veľmi zhruba merať pri západe slnka za obzor. Od dotyku slnka na obzore až po úplný západ prešlo plus mínus 2 minuty 45 sekúnd, čo mi dalo po výpočte priemer slnka okolo tých 1 milión kilometrov. Na druhej strane si myslím, že som videl z kopca vysokého 960 metrov z Chorvátska talianske kopce vysoké okolo 800 metrov, čo je zhruba 160 km, čo by asi nebolo možné pri guľatej Zemi. Robil som to zle to meranie? Ani ja som si nie istý, že Zem je guľatá. Ale možno nie je ani placka. Jeden ruský boží človek Slava Kraščenninikov povedal, že Zem má tvar jemnej pologule, ktorú podporujú tri stĺpy, pod ktorými je voda a pod ňou je peklo.
Znovuzrodený kresťan
@Džony Makaróny Musíte merať to slnko ked je največšie a nie ked je najmenšie. Pri západe je totiž najmenšie, kým na obed je največšie.
Pri vzdialenosti 160 kilometrov a výške z ktorej ste pozerali 960 by bolo zakryté za horizontom 191 metrov, čiže vidieť by ste tie kopce videli.
Earth Curvature CalculatorMore
@Džony Makaróny Musíte merať to slnko ked je največšie a nie ked je najmenšie. Pri západe je totiž najmenšie, kým na obed je največšie.

Pri vzdialenosti 160 kilometrov a výške z ktorej ste pozerali 960 by bolo zakryté za horizontom 191 metrov, čiže vidieť by ste tie kopce videli.

Earth Curvature Calculator
Džony Makaróny
Ale aj tak je to rádovo 3 minúty oproti 50 minútam dosť rozdiel.
Agent0
František Press v publikaci "Věda a víra" rozebírá v jednom článku vědecké i politické podklady geocentrického a heliocentrického názoru. Přečtěte si a zajímal by mě váš názor. Zajímavou vědomost o geocentrickém názoru má i Grygar. Po přednášce na přerovském gymnáziu dál prostor na dotazy. A tak jsem se jej zeptal jestli a jaké důkazy existují na heliocentrický názor, načež se 90% …More
František Press v publikaci "Věda a víra" rozebírá v jednom článku vědecké i politické podklady geocentrického a heliocentrického názoru. Přečtěte si a zajímal by mě váš názor. Zajímavou vědomost o geocentrickém názoru má i Grygar. Po přednášce na přerovském gymnáziu dál prostor na dotazy. A tak jsem se jej zeptal jestli a jaké důkazy existují na heliocentrický názor, načež se 90% pritomnych posluchačů, studenti, učitelé,.. otočili a z jejich bublin nad hlavami jsem četl otázku:Co je to za hňupa že se ptá na tak jasnou věc jako již dávno vedecky překonanou ". Od Grygara jsme dostali zajímavou odpověď... hledejte pravdu a pravda vás osvobodí... Co je pravda? (Jn18,38)...
Agent0
to o té pravdě neřekl samozřejmě Grygar, ale zdá se, že věci které papouškují učitelé, profesoři na středních a vysokých školách můžou být nepravdivé... hodně věcí i na poli vědy může být jinak!
Znovuzrodený kresťan
@Agent0 Veda a víra je kniha ktorú nemám doma, a neviem nájsť jej online vydanie, museli by ste mi preto z tej viery citovať, dať screenshot.
Trepifajksl
Znovuzrodený kresťan
@Trepifajksl Aj tak si myslím že by bolo najlepšie aby ste mi tu konkrétne napísali argumenty z tej strany. Ja totiž neviem, aké všetky body z tej knihy chcete zodpovedať.
Agent0
Lepší je jí pročíst a mít doma..zdroj již máte, tak do toho...pravdy si více váží ten, kdo hledá, čte, ne ten kdo dostane všechny informace na podnose..
Agent0
@Trepifajskl, díky, mám knihu staženou, jinak je to hned první část s názvem "Galilei neměl pravdu".. příjemné čtení...
Trepifajksl
Za málo, kdysi jsem udělal sken.
Agent0
to jsi udělal dobře, tuto knihu mám rád..
U.S.C.A.E.
geocentrický názor zastáva nie úplne malá skupina vedcov ale hodne zaujímavú verziu a to takú že zem je v strede vesmíru
Znovuzrodený kresťan
@Agent0
Zrejme vy ste ju už čítal... čo vám v tom prípade bráni sem dať z tej knihy aspon za jeden argument ?More
@Agent0

Zrejme vy ste ju už čítal... čo vám v tom prípade bráni sem dať z tej knihy aspon za jeden argument ?
monsko
Čo si o tom myslíte? Kladiete len otázky, alebo zastávate aj nejaký konkrétny názor?
Znovuzrodený kresťan
Myslím si o tom to, že nám vedci z diabolskej NASA klamú, a pravdu má biblia ktorá učí o tom že hviezdy typu slnko sú v skutočnosti blízko Zemi a sú malé.
monsko
Mne by sa pozdávala ako možné vysvetlenie skôr tá otázna rotácia.
Znovuzrodený kresťan
Myslíte to tak, že by Zem nerotovala ?
monsko
Neviem. Sú skupinky astronómov, ktoré uprednostňujú Ptolemaiov model. Na základe Airyho a Michelsovových pokusov, ktoré sa v heliocentrickom modeli nedajú vysvetliť, iba s haluznou teóriou relativity.
Znovuzrodený kresťan
Je to zaujímavé, bol by som rád kebyže mi k tomu napíšete niečo bližšie.
Agent0
ano, teoria relativity byla vymyšlená na to, aby obešla fyzikální důkazy, že Zem nerotuje kolem Slunce...v tom je Einstein geniální, že vymyslel tu bláznivou teorii, ktorou se podařilo prosadit... bohužel... Když nasadíte Einsteinovu teorii relativity, tak vám vyjde model Heliocentrický, když vyloučite Einsteinovu teorii relativity, tak vám vyjde model Geocentrický.. sám Grygar potvrdil, že …More
ano, teoria relativity byla vymyšlená na to, aby obešla fyzikální důkazy, že Zem nerotuje kolem Slunce...v tom je Einstein geniální, že vymyslel tu bláznivou teorii, ktorou se podařilo prosadit... bohužel... Když nasadíte Einsteinovu teorii relativity, tak vám vyjde model Heliocentrický, když vyloučite Einsteinovu teorii relativity, tak vám vyjde model Geocentrický.. sám Grygar potvrdil, že tehdejší astronomie popisovala geometricky dráhy planet i Slunce kolem Země mnohem přesněji jako Keplerovy zákony... tak si vyberte...
monsko
Mojím zdrojom je kniha Veda a vira, ktorú Vám poslali. Nie je to tak veľa strán čítania, ktoré sú venované tejto otázke. Čítala som knihu Eukleidovo okno, ktorú mi odporučil a požičal môj šéf. Kniha sa venovala matematike, hoci by sme to od témy neočakávali, bola negatívne zameraná proti Cirkvi. Myslím, že čitateľ, ktorý má akýsi indiferentný vzťah voči Cirkvi, to tam ani nepostrehol. …More
Mojím zdrojom je kniha Veda a vira, ktorú Vám poslali. Nie je to tak veľa strán čítania, ktoré sú venované tejto otázke. Čítala som knihu Eukleidovo okno, ktorú mi odporučil a požičal môj šéf. Kniha sa venovala matematike, hoci by sme to od témy neočakávali, bola negatívne zameraná proti Cirkvi. Myslím, že čitateľ, ktorý má akýsi indiferentný vzťah voči Cirkvi, to tam ani nepostrehol. Poznačila som si odtiaľ jeden citát, ktorý je v tom duchu, ako píše Agent0 o Grygarovi. Na mňa tá pasáž urobila dojem, že v snahe zladiť všetky veci (napr. pozorované pohyby a javy vo Vesmíre), ktoré sa vymykajú heliocentrickému modelu, sa vedci pri zapracovávaní zložitostí postupne dostávajú k modelu Ptolemaiovmu.
Úryvok z knihy Eukleidovo okno, kapitola Častice a šmátice, str. 224:
Aniž bychom museli zabrousit do filozofie vědy, ze slovního spojení „fundamentálni teorie“ vyplýva, že měření jejích devatenácti základních parametru s přesností na sedm desetinných míst by nemělo zaměstnávat desítky výzkumníku. Najdou se i tací, kteří by nejraději poklepali teoretiky po rameni a zeptali se jich: „Slyšeli jste někdy o chlapíkovi jménem Ptolemaios?“ S dostatečným počtem na sobě umístěných kruhu dokáže šikovný vědec sladit libovolná data.
monsko
Autor knihy František Press čerpal z fr. časopisu Science et Foi. Geocentrický model by mala zastávať táto spoločnosť: CESHE - Cercle d'Etude Scientifique et Historique - CESHE Na svojej stránke sa odvolávajú aj na diela Fernanda Crombetta, ktorý (ako prvý?) prišiel s ideou, že zemská pevnina bola niekedy pospájaná, tvorila tvar kvetu a v strede bol Jeruzalem. K tomuto objavu ho viedol citát …More
Autor knihy František Press čerpal z fr. časopisu Science et Foi. Geocentrický model by mala zastávať táto spoločnosť: CESHE - Cercle d'Etude Scientifique et Historique - CESHE Na svojej stránke sa odvolávajú aj na diela Fernanda Crombetta, ktorý (ako prvý?) prišiel s ideou, že zemská pevnina bola niekedy pospájaná, tvorila tvar kvetu a v strede bol Jeruzalem. K tomuto objavu ho viedol citát zo Žalmu 74,12 (Vulgáta 73,12), ktorý hovorí, že spasenie sa udialo uprostred zeme:
Ale Boh je naším kráľom pred vekmi, on vykonal spásu uprostred zeme.
Táto línia je na štúdium zaujímavá. Žiaľ, neviem francúzsky.
. ARMATA .
Zrejme teda aj Mesiac bude tiež neďaleko, keď sa tam Američanom neoplatilo cestovať a tak si mesačné podmienky naaranžovali vo filmovom štúdiu.
David Michael Emeth
Iz 44:24-25: "Toto praví Jahve, tvůj vykupitel, a ten, který tě utvářel od lůna matky: Já jsem Jahve, který činím všechno: Já sám roztahuji nebesa, kdo byl se mnou, když jsem rozprostíral zemi? On hatí znamení žvanilů a z věštců dělá potřeštěnce, moudré obrací nazpět a jejich poznání mění v bláznovství."
Ivan Herda
No a čo ? Hlavne ,že Pán Boh to spravil tak že to funguje aj bez idioto-vedo-titulo zo zeme!