Clicks669
pl.news
7

Franciszek modli się za żonatych diakonów

"Diakoni nie są kapłanami drugiej kategorii", protestuje Franciszek w jednominutowym filmie poświęconym jego intencji modlitwy majowej.

Według niego żonaci diakoni "żyją swoim powołaniem w rodzinie i z rodziną" – chociaż Chrystus nigdy nie powołał nikogo do rodziny, ponieważ nie jest to konieczne, gdyż rodzina jest domyślnym stanem życia chrześcijańskiego, a powołanie jest wyjątkiem.

Żonaci diakoni poświęcają się "służbie ubogim", jak twierdzi Franciszek, podczas gdy w rzeczywistości są oni prawie wyłącznie aktywni w liturgii.

Tę funkcję diakonów uznaje Franciszek, gdy modli się, aby byli "wierni służbie Słowa".

To wskazuje na prawdziwy cel wprowadzenia żonatych diakonów: mają służyć jako trampolina do wprowadzenia żonatych księży.

#newsUrxnlhezft

wacula25wp.pl
niewolnicaMaryi-Diakon ma inny zakres posługi zwłaszcza w przestrzeni sakramentów. A tradycyjnie ksiądz pełni w kościele funkcję kapłańską na wzór Jezusa Stąd też na święcenia kapłańskie powinni być zapraszani duchowni i inni wierni, aby jak najliczniej uczestniczyli w liturgii święceń Diakonat jest przeznaczony do pomocy im i służenia.Na niższym szczeblu hierarchii stoją diakoni, na których …More
niewolnicaMaryi-Diakon ma inny zakres posługi zwłaszcza w przestrzeni sakramentów. A tradycyjnie ksiądz pełni w kościele funkcję kapłańską na wzór Jezusa Stąd też na święcenia kapłańskie powinni być zapraszani duchowni i inni wierni, aby jak najliczniej uczestniczyli w liturgii święceń Diakonat jest przeznaczony do pomocy im i służenia.Na niższym szczeblu hierarchii stoją diakoni, na których nakłada się ręce ‘nie dla kapłaństwa, lecz dla posługi’. Przy święceniach diakonatu tylko biskup wkłada ręce. Oznacza to, że diakon jest specjalnie związany z biskupem w zadaniach swojej diakonii .To tak w skrócie?..
niewolnicaMaryi
heretyk ......................
przeciwherezjom
Z innej beczki, by trochę odpocząć od potwora. Coś pozytywnego, czyli coś, co warto i można zrobić w tych ostatnich chwilach jeszcze względnej wolności wyznawania wiary:
obronaeucharystii.com/…/gdy-wchodzicie-…
wacula25wp.pl
Diakonami tak samo winni być ludzie godni, w mowie nieobłudni, nie nadużywający wina mszalnego, nie pazerni na zysk , lecz utrzymujący tajemnicę wiary w czystym sumieniu. I oni niech będą najpierw poddawani próbie, i dopiero wtedy niech spełniają posługę, jeśli są bez zarzutu. Święcenia ważne przyjmuje tylko mężczyzna ochrzczony w KK . Pan Jezus wybrał mężczyzn , by utworzyć grono Dwunastu …More
Diakonami tak samo winni być ludzie godni, w mowie nieobłudni, nie nadużywający wina mszalnego, nie pazerni na zysk , lecz utrzymujący tajemnicę wiary w czystym sumieniu. I oni niech będą najpierw poddawani próbie, i dopiero wtedy niech spełniają posługę, jeśli są bez zarzutu. Święcenia ważne przyjmuje tylko mężczyzna ochrzczony w KK . Pan Jezus wybrał mężczyzn , by utworzyć grono Dwunastu Apostołów, i tak samo czynili Apostołowie, gdy wybierali swoich współpracowników, którzy mieli przejąć ich misję
niewolnicaMaryi
Pan Jezus - " nigdy nie zgodzę się na żonatych kapłanów"
przeciwherezjom
Bez wątpienia w dobie korony-świra i niemal zamkniętych kościołów wszelka pomoc kapłanom w ich posłudze mile widziana. Bo kto będzie pilnował, by nikt z wiernych nie wlał wody święconej do kropielnicy? By małżonkowie siedzieli w odległości 2m od siebie? No w końcu - jak to powiedział w Wielki Poniedziałek abp prymas Polak (mason?) mediom - żeby pomóc wypełnić wszystkie "święte" przykazania (…More
Bez wątpienia w dobie korony-świra i niemal zamkniętych kościołów wszelka pomoc kapłanom w ich posłudze mile widziana. Bo kto będzie pilnował, by nikt z wiernych nie wlał wody święconej do kropielnicy? By małżonkowie siedzieli w odległości 2m od siebie? No w końcu - jak to powiedział w Wielki Poniedziałek abp prymas Polak (mason?) mediom - żeby pomóc wypełnić wszystkie "święte" przykazania (zamiast 10 Bożych) korono-świrusów - czyli światowego zrzeszenia diabłów?!
Tak na serio. Wszystkie dodatkowe posługi (diakoni, świeccy szafarze Komunii św. itd) będą już teraz służyć przypilnowaniu , by Święty, Katolicki i Apostolski Kościół został jak najszybciej i jak najdokładniej zburzony!
Rafał_Ovile
Znoszenie celibatu tylnymi drzwiami.