Clicks3.9K
Rafał_Ovile
23

Bulwersujące słowa Abp. Gądeckiego

"Ciężko nie skomentować bulwersujących słów przewodniczącego Episkopatu abp. Gądeckiego wygłoszonych podczas tegorocznej Pasterki.

„W podejmowaniu problemu uchodźców i ubiegających się o azyl najważniejszym punktem odniesienia nie może być bezpieczeństwo narodowe, lecz jedynie człowiek – mówił podczas Mszy Pasterskiej przewodniczący KEP, metropolita poznański abp Stanisław Gądecki”

Otóż jest wręcz przeciwnie niż Jego Ekscelencja powiedział. Naszym obowiązkiem jest w pierwszym rzędzie dbać o bezpieczeństwo narodowe. W drugiej kolejności - ROZTROPNIE nieść pomoc ludziom na całym świecie.

Twierdzenie abp. Gądeckiego przeczy nie tylko zdrowemu rozsądkowi ale również zdrowo pojętej moralności katolickiej. Jak można nieść innym pomoc gdy na własne państwo sprowadza się zamęt, chaos, niepokój?
——————————

Swoją drogą - bardzo gorszący ten antropocentryzm przewodniczącego KEP nawet w tak Chrystocentryczne święto :(

Jak szybko wielu polskich hierarchów porzuciło zdrową, narodowo-katolicką naukę Prymasa Tysiąclecia. Dlatego Polecam poczytać Wyszyńskiego!"


za facebook /Robert Winnicki/
Rafał_Ovile
" Życzę mu, żeby został Franciszkiem polskiego Kościoła. Czy tego chce i czy mu się to uda, zobaczymy." prof. Krzysztof Podemski, socjolog UAM
Rafał_Ovile
"Człowiek skory do dialogu - i tego wielkiego z judaizmem, i tego małego ze zwykłym człowiekiem wierzącym." o. Jan Góra, dominikanin
One more comment from Rafał_Ovile
Rafał_Ovile
Według gazety aborczej:
"Dał się poznać przede wszystkim jako znawca religii i kultury żydowskiej. Poznański metropolita w latach 70. studiował biblistykę w Rzymie, gdzie obronił doktorat. Po powrocie do kraju wykładał egzegezę Starego Testamentu w Gnieźnie i Bydgoszczy. Codzienne wykłady łączył ze studiami w Chicago, gdzie zgłębiał żydowską teologię, liturgię i kulturę. Prowadził również badani…More
Według gazety aborczej:
"Dał się poznać przede wszystkim jako znawca religii i kultury żydowskiej. Poznański metropolita w latach 70. studiował biblistykę w Rzymie, gdzie obronił doktorat. Po powrocie do kraju wykładał egzegezę Starego Testamentu w Gnieźnie i Bydgoszczy. Codzienne wykłady łączył ze studiami w Chicago, gdzie zgłębiał żydowską teologię, liturgię i kulturę. Prowadził również badania w Jerozolimie. Dlatego w 1994 r. Konferencja Episkopatu Polski uczyniła go odpowiedzialnym za dialog z judaizmem. To z jego inicjatywy 17 stycznia Kościół katolicki obchodzi w całej Polsce Dzień Judaizmu."