lt.news
5

Kardinolas Burke: Burke: Apokaliptinė situacija Bažnyčioje susidarė dėl dvasininkų kaltės

Gyvename labai neramiais laikais, kurie kartais atrodo apokaliptiniai, - sakė kardinolas Burke'as gegužės 18 d. kreipdamasis į 2024 m. Tomo Akviniečio koledžo Masačusetso valstijoje 2024 m. laidos abiturientus.

Maištas prieš Dievą, revoliucija prieš Jo tiesą ir meilę, perduotą mums Bažnyčioje, pasiekė neįsivaizduojamą lygį, aiškino prelatas.

Dabartinis maištas nukreiptas ne tik prieš tikėjimą, bet ir prieš protą: "Pasaulyje matome, kaip neigiama pati mūsų prigimtis, kokią Dievas mus sukūrė".

Ir: Be to, "maištą ir revoliuciją palaiko kai kurie Bažnyčios nariai, netgi tie, kurie yra pašaukti ir įšventinti ganyti kaimenę [= Pranciškus]".

Kardinolas kaip pavyzdį nurodo Vokietijos sinodą, pridurdamas, kad dabartinės Romos ekssinodo sesijos grasina paskleisti tą patį griovimą visuotinėje Bažnyčioje.

Kardinolo Burke'o nuomone, dabartinė Bažnyčios padėtis yra "beprecedentė Bažnyčios istorijoje". Jis ragina pasitikėti Kristaus žodžiu ir Jo pažadais dėl Bažnyčios: "Jei neigiame Bažnyčioje veikiantį Kristų, niekas kitas gyvenime neturi prasmės.

Vaizdas: ThomasAquinas.edu, AI vertimas