jan316316
Iste kniha je napísaná v období protestantizmu a používa iné výrazy, no práve pri jej písaní a pojednávaní o eucharistii sa začal zamyšľať nad Katol. cirkvou. Navyše na svoje konferencie pozýval katolíkov ako: Charles Withead či Raniero Cantalamessa, ktorého netreba predstavovať.
jan316316
Jozefovi odporúčam nech si popri liturgickych rubrikach prečíta i knihu www.zachej.sk/produkt/17595/vezmete-jezte/ - Vezměte a jezte.
Táto kniha je čisto katolícka. Hoci ju písal vtedy ešte protestant. No ako hovorí jeden môj dobrá kamarat. Niektorí protestanti sú viac katolíkmi než samotní katolíci.
One more comment from jan316316
jan316316
Som rád chlapi, že sa tu vyjadrujete a vysvetlujete to Jozefkovi i keď tu nie som. Nechce sa mi stale písať, že KCHO je súčasťou katolíckej cirkvi.
Ďakujem.
miňocraft
Sv.Cyprian,biskup Kartága v 3.storočí,odmietal platnosť krstu udelený heretikmi a nastal v tom spor,v ktorom pápež Štefan odmietol takýto postoj vychádzajúci z bludu montanizmu a potvrdil,že Cirkev v Ríme vždy uznávala krst udelený ak heretikmi.
miňocraft
Vidno,že tu niekto nepozná učenie KC.Zrejme to nie je katolik.
+Joseph+
Tak vždy učila Katolícka Cirkev 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
miňocraft
Katolík=charizmatik,pretože iba v Katolíckej Cirkvi je plnosť darov (chariziem) Ducha Svätého.
Krst u heretikov je platný.Tak vždy učila Katolícka Cirkev.
+Joseph+
charismatik není katolík a navíc si ho pokřtili luteráni, kdo ho vyučoval katolickým pravdám?
miňocraft
Ulf Ekman je katolík.
+Joseph+
konvertovat ke katolictví. to se však nikdy nestalo, jelikož zůstal i nadále charismatikem a v KC žádná taková odnož neexistuje
+Joseph+
další mazal ako Peter, vy modernisti Slováci to máte asi v krvi
jan316316
Presne tak.
miňocraft
Dajte letnicnym protestantom čítať starých cirkevných otcov a mnohí pochopia,že plnosť všetkej pravdy je v Katolíckej Cirkvi.Ulf Ekman s manželkou nie sú prví,ktorí takto našli cestu ku KC.
Varovanie