Clicks6.2K
pl.news
4

Nowi "Święci": ile zapłacili?

Koszty beatyfikacji i kanonizacji – "ten świat tak pełen złudzeń i interesów" (Specola) – poszybowały w górę, pisze IlMessaggero.it.

Niektóre sprawy kosztowały ponad 750 tys. euro. Stare podejrzenie jest takie, że w Watykanie pieniądze pomagają świętym dostać się do nieba.

Teraz Franciszek opublikował pewne regulacje. Postulator, czyli osoba, która zbiera materiały, dokumenty i pisze Positio (biografię, która poświadcza święte życie kandydata) ma prawo do wynagrodzenia proporcjonalnego do wykonanej pracy. Dla reszty, "przejrzystość" jest na porządku dziennym – cokolwiek to znaczy w Kościele Franciszka.

Pod rządami Franciszka prawie tysiąc kandydatów zostało "kanonizowanych" lub "beatyfikowanych".

Grafika: © Mazur/catholicnews.org.uk, CC BY-NC-ND, #newsNexvjxcajv
wacula25wp.pl
Czyli biedny większej wiary niema szans .I na tym grzechu powstał LUTER
fartuszniak leszek
pl.news
"Stare podejrzenie jest takie, że w Watykanie pieniądze pomagają świętym dostać się do nieba."
---
Czemu to ma służyć takie ogólnikowe zdanie uderzające w Watykan ?
Czy to ma wzmocnić wiarę katolicką, czy osłabić ?
Nie bronię pastora Franciszka za jego modernizm, ale też należy pamiętać, że Franciszek jest na urzędzie papieskim w Watykanie, bo przez wieki Papieże i Watykan było ważne dla …More
pl.news
"Stare podejrzenie jest takie, że w Watykanie pieniądze pomagają świętym dostać się do nieba."
---
Czemu to ma służyć takie ogólnikowe zdanie uderzające w Watykan ?
Czy to ma wzmocnić wiarę katolicką, czy osłabić ?
Nie bronię pastora Franciszka za jego modernizm, ale też należy pamiętać, że Franciszek jest na urzędzie papieskim w Watykanie, bo przez wieki Papieże i Watykan było ważne dla utrzymania wiary katolickiej, dlatego nie można tak walić w Watykan pod pretekstem tak zwanej "prawdy" o pastorze Franciszku.
Za grzeszących bardziej trzeba modlić się niż potępić.
Potrzebny jest umiar, bo przeglądając tematy na tej stronie, to nasuwa się wniosek, że Watykan jest głównym ośrodkiem zła na świecie, a znika w tych opiniach masoneria - sługa szatana tu na ziemi, która faktycznie jest odpowiedzialna za upadek wiary katolickiej.
Tworzenie takiego hasła że "ogłoszenie kogoś świętym to kosztuje", to jest dwuznaczny slogan, przy czym też oberwało się Janowi Pawłowi II za "koszty". Jeżeli ktoś wylicza "koszty" poniesione na wiarę katolicką, a właściwie na Chwałę dla Boga w Trójcy Świętej Jedynego to nie jest Katolikiem, bo Bogu nigdy nie można wystawiać rachunku za poniesione koszty materialne, bo nic ze sobą nie zabierzemy do grobu, Bóg nie oceni nas za ziemski majątek, ale oceni nasze życie, na ile było zgodne z Bożymi Przykazaniami.
Św. Mateusza 6:24
,,Nikt nie może dwom panom służyć. Bo albo jednego będzie nienawidził, a drugiego będzie miłował; albo z jednym będzie trzymał, a drugim wzgardzi. Nie możecie służyć Bogu i Mamonie."

Św. Mateusza 19:23-24
,,Jezus zaś powiedział do swoich uczniów: Zaprawdę, powiadam wam: Bogaty z trudnością wejdzie do królestwa niebieskiego.
Jeszcze raz wam powiadam: Łatwiej jest wielbłądowi przejść przez ucho igielne niż bogatemu wejść do królestwa niebieskiego
.
"

Św. Mateusza 6:19-21
,,Nie gromadźcie sobie skarbów na ziemi, gdzie mól i rdza niszczą i gdzie złodzieje włamują się i kradną.
Gromadźcie sobie skarby w niebie, gdzie ani mól, ani rdza nie niszczą i gdzie złodzieje nie włamują się i nie kradną.
Bo gdzie jest twój skarb, tam będzie i serce twoje
."

Rzeczy Ostateczne:
- Śmierć.
- Sąd Boży.
- Niebo albo piekło.
---
Jakoś większość się nie "martwi" tym, ile pieniędzy wydaje się na szatańskie cele, na przykład na szerzenie ideologi zboczeniowych, ale potrafią wyliczyć każdy grosz przeznaczony na Boże cele.
Jan Kanty Lipski
Za Jana Pawła II dużo więcej