Clicks1.3K

Každý deň môže byť posledný...

Každý deň môže byť posledný, keď budete mať ešte prístup na internet, a podeliť sa o informácie. Každý deň môže byť posledný, keď vás ešte pustia do obchodu si nakúpiť základné potraviny, keď budú ešte nejaké k dispozícii. Každý deň môže byť posledný, keď bývate vo svojom domove, pretože vám zazvoní na zvonček komando zdravotníkov v kombinézach s policajtami, a odvezú do karanténneho tábora, a zbavia majetku. Áno, každý deň môže byť ten posledný aj čo sa týka života, a preto v dnešných časoch nám o to viac znie v ušiach memento mori, ak to parafrázujem, tak aby sme pamätali na Boží súd. Zaznievajú nám slová z Matúša 10;28, a preto by sme sa mali radšej postaviť na stranu Boha a byť súdení svetom, ako sa postaviť na stranu sveta a byť súdení Bohom. Aj dnes nám Pán Ježiš hovorí, aby sme sa nebáli.

Vo svetle súčasných posolstiev z neba a vývoja situácie na Zemi nás nečaká príjemná budúcnosť. Príjemná ak žijeme pre tento svet. Pán Ježiš hovorí: „Blahoslavení ste, keď vás budú pre mňa potupovať a prenasledovať a všetko zlé na vás nepravdivo hovoriť; radujte sa a jasajte, lebo máte hojnú odmenu v nebi. Tak prenasledovali aj prorokov, ktorí boli pred vami.“ Apoštol Peter nám hovorí: „Neľakajte sa ich hrozieb a neplašte sa, ale uctievajte sväto Krista, Pána, vo svojich srdciach, lebo je lepšie trpieť za dobré skutky, ak je to Božia vôľa, ako za zlé.“ A na inom mieste svojho listu zasa píše: „Radujte sa, keď máte účasť na Kristových utrpeniach, aby ste sa radovali a plesali aj vtedy, keď sa zjaví jeho sláva. Keď vás hanobia pre Kristovo meno, ste blahoslavení, lebo Duch slávy, a Boží na vás spočíva. Len nech nik z vás netrpí ako vrah alebo zlodej, alebo zločinec, alebo sliedič.“ A v knihe Zjavení na povzbudenie čítame: „Neboj sa toho, čo máš trpieť. Hľa, diabol niektorých z vás má uvrhnúť do väzenia, aby ste boli skúšaní; a budete desať dní v súžení. Buď verný až do smrti a dám ti veniec života.“

Je pravda, že mnohí svätí túžili žiť v týchto časoch, v ktorých žijeme my, lebo pre každého kresťana by malo byť najväčšou radosťou trpieť pre Krista, a najväčšou poctou pre Krista zomrieť, a preto ustavične sa radujte, opakujem, radujte sa! O nič nebuďte ustarostení.

Napokon počujeme, že majú prísť aj ďalšie epidémie, nemyslím teraz Gatesa, ale opäť z aktuálnych posolstiev, tak chcem ešte upozorniť na takú maličkú vecičku, ktorá sa volá Zázračná Medaila. Podľa výpovedí ľudí počas epidémie cholery, mali byť jej nositelia ochránení. Je to nepatrný znak, ako sa človek môže veľmi jednoducho zveriť pod ochranu Matky Božej a často sa pomodliť kratučkú modlitbu: „Bez hriechu počatá Panna Mária, oroduj za nás, ktorí sa k Tebe utiekame! Panna Mária je tou „Noemovou archou“, ktorá nás cez nastavajúce obdobie preplaví na súš do bezpečia. Môžete si ju relatívne za lacný peniaz kúpiť a dať požehnať kňazovi. Poprípade napísať na e-mailovú adresu sekretariat@vincentky.sk a sestričky vám ju pošlú už požehnanú. Osobne svoj život radšej zverím do rúk Panny Márie, než nejakej „vakcíne“.

Aj tento článok možno je môj posledný. Možno sa najbližšie už stretneme kdesi v cele alebo na bezpečnom mieste, lebo Kristus nedovolí svojej Cirkvi zaniknúť.

Ave Maria!

Miroslav Čonka 15.10.2021
ľubica
dakujme Pánovi a jeho Matke za všetko, aj za tento čas, ktorí sme tu na gtv strávili, i tým, ktorých preklady nám umožnili vela pochopiť DEO GRATIAS!!!
Marieta Ria
... krásne si to zhrnul... A naozaj sa netreba báť - Boh to má pod kontrolou! ... A brány pekelné ju nepremôžu!