42:21
Bob
62

Z.Kękuś (PPP 255) Prezydencie A. Dudo wystąp do Niemiec o odszkodowania dla Polaków za II wojnę...

Źródło: www.youtube.com/watch 30 sierpnia 2019 r., Andrzej Duda powiedział dla niemieckiego „Das Bild” : „Reparacje to kwestia odpowiedzialności i moralności. Wojna, o której dziś mówimy, …More
Źródło: www.youtube.com/watch
30 sierpnia 2019 r., Andrzej Duda powiedział dla niemieckiego „Das Bild” : „Reparacje to kwestia odpowiedzialności i moralności. Wojna, o której dziś mówimy, spowodowała w Polsce ogromne straty” i dodał „Straty Polski nigdy nie zostały wyrównane. Polski parlament szacuje straty i wystawi Niemcom rachunek”.
Źródło: „Wystawimy rachunek”. Morawiecki: „Nie może tak zostać”. Rząd Niemiec: „Sprawa jest zamknięta”, oko.press/duda-wystawimy-… Opinię przedstawiło też Biuro Analiz Sejmowych: „Zasadne jest twierdzenie, że Rzeczypospolitej Polskiej przysługują wobec Republiki Federalnej Niemiec roszczenia odszkodowawcze, a twierdzenie, że roszczenia te wygasły lub uległy przedawnieniu jest nieuzasadnione" - Źródło: j.w. Daję zatem prezydentowi Andrzejowi Dudzie - z pomocą sędzi Sądu Okręgowego w Warszawie III Wydział Cywilny Ewą Jończyk - podstawę prawną do dowiedzenia, że odpowiedzialny, za Polaków, i za swoje słowa, oraz że moralny.
Jest pobożny i - jak sam …More