Coburg
1436

Zacharovová uviedla, že krajiny NATO nebezpečne balansujú na pokraji priameho ozbrojeného konfliktu s Ruskom

V KRAJINE A VO SVETE

Ignat Dalakyan

24.06.2022 20:32


Ruské prístupy sú podľa Zacharovej založené výlučne na logike odstrašovania.

© Foto: x99 ZUMAPRESS.com Globallookpress

Prečítajte si nás na:

Krajiny Severoatlantickej aliancie, ktoré vyvolali prehĺbenie ukrajinskej krízy, nebezpečne balansujú na pokraji priameho ozbrojeného konfliktu s Ruskou federáciou. Uvádza sa to v komentári oficiálnej predstaviteľky ruského ministerstva zahraničia Marie Zacharovej.
Viedeň hostila tento týždeň prvú konferenciu zástupcov 86 signatárov Zmluvy o zákaze jadrových zbraní. Signatárske krajiny nie sú členmi NATO a nevlastnia jadrové zbrane.

„Ruské prístupy sú založené výlučne na logike odstrašovania, a to aj v súčasných podmienkach, keď krajiny NATO, ktoré vyvolali prehĺbenie ukrajinskej krízy a rozpútali hybridnú kampaň proti Rusku a vyhlásili sa za „jadrovú alianciu“, nebezpečne balansujú na na pokraji priameho ozbrojeného konfliktu,“ uvádza sa vo vyhlásení .
Šéf ruského diplomatického oddelenia Sergej Lavrov predtým povedal, že Európska únia spolu s NATO vytvára koalíciu na boj proti Ruskej federácii. Ruský minister zahraničných vecí prirovnal tento jav k skutočnosti, že Hitler počas druhej svetovej vojny zjednotil väčšinu európskych krajín pre vojnu so Sovietskym zväzom.

Захарова заявила, что страны НАТО опасно балансируют на грани прямого вооруженного конфликта с РФ
Megistender 1
Americká ambasáda v Rusku zmenila adresu,
novo na námestí Doneckej ľudovej republiky