Clicks34
lt.news

Pranciškus prigautas savo rankomis kasos aparatuose

LifeSiteNews paviešino nutekintus duomenis iš JAV įsikūrusios labdaros organizacijos Popiežiaus Fondo, iš kurios, kaip rodo šaltiniai, Popiežius Pranciškus praėjusią vasarą asmeniškai reikalavo 25 milijonų JAV dolerių Romos institutui Dermopatico dell'Immacolata - korumpuotai dermatologinei ligoninei.

Fondą įkūrė Amerikos katalikai, padedantys popui remti varginguosius besivystančiose šalyse. Pasauliečiai tampa šios organizacijos nariais, kurie įsipareigoja paaukoti per 1 milijoną JAV dolerių per 10 metų. Organizacija iki šiol surinko daugiau nei 215 milijonų JAV dolerių.

Pranciškaus prašymas buvo net 100 kartų didesnė nei bet kuri kita dotacija šio fondo istorijoje.

2017-ųjų gegužę La Repubblica - vienintelis Pranciškaus skaitomas laikraštis - pranešė apie 24 kaltinimus ir teismo sprendimus, įtraukiančius IDI grupės narius, kurie baigėsi dešimtimis nuteisimų, kai kurie šių buvo 3 metai kalėjimo už pinigų pasisavinimą.

Be jokio konkretaus paaiškinimo, kaip ši dotacija būtų panaudota, kardinolas Vuerlis asmeniškai autorizavo 12 milijonų JAV dolerių apmokėjimą keliomis dalimis ir vetavo bet kokius fondo narių bei valdančiųjų protestus.

Šitai paskatino fondo audito komiteto pirmininko atsistatydinimą šių metų sausio 6-ąją. Savo atsistatydinimo pareiškime jis pabrėžė, kad dėl šios dotacijos paraiškos „nėra jokio profesionalaus kruopštumo, tik daugybė prastų klaidų“.

Paveiksliukas: © korea.net, CC BY-SA, #newsIcgrkqehpq