Clicks1K

Bude nakoniec očkovanie proti COVID-19 povinné?

Bratislava 30. júla 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Ted S. Warren)

Odborníci budú diskutovať o tom, či očkovanie proti novému koronavírusu bude povinné alebo odporúčané. Prehodnotia parametre vakcíny, jej profil aj reakcie na vakcínu v populácii. Na sociálnej sieti to uviedlo Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR


Prvoradá je účinnosť aj bezpečnosť vrátane dôkladného vyhodnotenia účinkov vakcíny. Až následne odborníci pripravia odporúčanie na vakcináciu, a to formou štandardného postupu a zadefinujú tak stratégiu pre celé územie Slovenskej republiky, zdôraznil rezort.

Poukázal tiež na to, že ako členský štát Európskej únie sa Slovensko zapojilo do spoločnej iniciatívy Európskej komisie na obstarávanie a získavanie vakcín pre našich občanov v súvislosti s novým koronavírusom. S týmto cieľom bol zriadený výbor Európskej komisie pre spoločné obstarávanie vakcín. „V rámci predbežných prvých požiadaviek na predobjednávanie vakcín sme požiadali o tri milióny vakcín,“ pripomenulo.


To, že sa vôbec budú viesť diskusie o povinnosti, prekvapuje, keďže dosiaľ minister zdravotníctva Krajčí avizoval, že očkovanie proti Covid-19 bude určite len dobrovoľné.

Proti jeho slovám hovori aj množstvo plánovaného nákupu počtu vakcín a vzhľadom k tomu, že ide o tak obrovské množstvo, mnohí sa nazdávajú že pre ich využitie sa bude od ľudí očkovanie vyžadovať.

Keďže existujú aj ďalšie vakcinačné iniciatívy krajín, napríklad aliancie krajín Nemecka, Francúzska, Holandska a Talianska, MZ SR v rámci záujmu zabezpečenia ochrany zdravia obyvateľov Slovenska začalo v tejto oblasti s príslušnými zahraničnými partnermi komunikovať.
Dana22
Nemci odmietajú na demonštrácii opatrenia proti koronavírusu

www.pi-news.net/…/video-die-hoehe…

www.youtube.com/watch
Anton Čulen
Uvidíme, čo je zač: "To, že sa vôbec budú viesť diskusie o povinnosti, prekvapuje, keďže dosiaľ minister zdravotníctva Krajčí avizoval, že očkovanie proti Covid-19 bude určite len dobrovoľné".
Peter(skala)
otazne je aká bude diskusia, či tam len nastrčia PRO-vakcinarov alebo skutočných ANTI-vakcinarov, lebo ak to bude fungovať ako doteraz, že v mediach daju priestor len vakcinarom, tak potom taká diskusia bude o ničom.

Inač mi to pripomina pripad sv.prijmania do ruky: navonok sa tvaria že su objektivny a davaju priestor aj ludom, čo prijmaju do ust, ale v skutočnosti ani v mediach im nedavaju …More
otazne je aká bude diskusia, či tam len nastrčia PRO-vakcinarov alebo skutočných ANTI-vakcinarov, lebo ak to bude fungovať ako doteraz, že v mediach daju priestor len vakcinarom, tak potom taká diskusia bude o ničom.

Inač mi to pripomina pripad sv.prijmania do ruky: navonok sa tvaria že su objektivny a davaju priestor aj ludom, čo prijmaju do ust, ale v skutočnosti ani v mediach im nedavaju priestor a v praxi ako vieme, tak si robia čo chcu.

Uvidime koho pozvu-ak vôbec niekoho pozvu-do siskusii NA TELO.
🤔
Peter(skala)
jasne odchovanci socializmu a kapitalizmu, ale hlavne nainfikovaní vakcinovou filozofiou a tá je ťažko dostať z hlavy - horšie ako socializmus alebo kapitalizmus