pl.news
44.1K

Bliski przyjaciel Chiary Lubich oskarżony o homoseksualne molestowanie

Jean-Michel Merlin, wyświęcony członek Ruchu Focolari, wykorzystał co najmniej 26 nieletnich mężczyzn. Do nadużyć dochodziło między latami sześćdziesiątymi a dziewięćdziesiątymi we Francji, wnioskuje brytyjska agencja konsultingowa GCPS (LifeSiteNews.com, 10 maja).

Do tej pory nie potwierdzono 11 przypadków. Ruch Focolari zlecił dochodzenie agencji GCPS w grudniu 2020, a wyniki opublikowano w marcu 2022.

Raport obwinia ruch Focolari za brak interwencji. Ta obojętność znacznie ułatwiła Merlinowi popełnianie przestępstw. W 1998 roku ruch zapłacił grzywnę w związku ze szkodami wyrządzonymi przez Merlina względem osoby niepełnoletniej w latach osiemdziesiątych. Papieska Rada ds. Świeckich nakazała Merlinowi wystąpienie z Focolari w 2016 roku.

Merlin uchodził za utalentowanego intelektualistę i bliskiego przyjaciela Chiary Lubich, założycielki Focolari (zmarłej w 2008).

Jego metody działania polegały na budowaniu zaufania i doprowadzaniu do okoliczności, w których dzielił sypialnię ze swoją ofiarą. Według świadectw pewnych osób Merlin próbował je zgwałcić, ale te stawiały opór i zdołały uciec, zaś niektórzy twierdzą, że w ich przypadku molestowanie seksualne trwało latami.

Czterech mężczyzn oskarżyło Merlina o zwabienie i przymuszenie do stosunku oralnego (1981, 1982). Merlin zaprzecza tym oskarżeniom.

Grafika: Chiara Lubich © wikicommons, CC BY-SA, #newsNftyojygwn
wacula25wp.pl
Jan Kanty Lipski A o ruchach przed-soborowych też było
homoseksualne molestowanie .Tylko wtedy nie było techniki inf .I tak np. Luter obcował w zakonie z siostrą itp.
Jan Kanty Lipski
Dziadek Jacek
Klasyczny przykład żydowskiej piątej kolumny
Posoborowe absurdy
PORAŻĄJĄCE !!! Upadek Franciszkanów i ich Misji franciszkańskich w Novus Ordo - Mój zakon idzie do piekła - rozmowa z o. Bonawenturą Wierzejewskim