Clicks10.1K
daniel.k
3195

Familiada kardynała Dziwisza

Familiada kardynała Dziwisza

Kardynał Stanisław Dziwisz zaatakował dziennikarza “Rzeczpospolitej” i członka Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy, red. Tomasza Terlikowskiego, który w swoim artykule pt. “Ks. Natanek: między Lutrem a ojcem Pio” opisał tło konfliktu pomiędzy ks. Natankiem a metropolitą krakowskim. Kardynała wyraźnie zabolało stwierdzenie dziennikarza o upolitycznieniu krakowskiej kurii i koligacjach rodzinnych samego Don Stanislao z politykami Platformy Obywatelskiej. Hierarcha użył broni ostrej – oficjalnego oświadczenia, w którym napisał: “To, że spotykamy się z racji pełnionych obowiązków z politykami różnych opcji nie może być przedmiotem nadinterpretacji”. Terlikowskiemu zarzucił, że jego publikacja była “niedorzecznością i krzywdzącym posądzeniem”.

Na koniec metropolita wspomniał też o “blogach ludzi, którzy są uprzedzeni, a może nawet niezrównoważeni”, a na których miałby się opierać Terlikowski, co miało oczywiście uderzyć rykoszetem w ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego (czytaj niżej rozmowę “NP” z księdzem). Terlikowski, zaskoczony atakiem dawnego sekretarza Jana Pawła II, napisał na prowadzonym przez siebie portalu Fronda.pl, że “(kardynał – przyp. red.) personalnie atakuje mnie osobiście i niewymienionego z nazwiska księdza i autora bloga (trudno nie domyślić się o kogo chodzi) (…). Trudno (…) udawać, że rodzeni bracia polityków PO odgrywają ważną rolę w całej kurii. Tajemnicą poliszynela są także informacje o tym, że pewna część nominacji proboszczowskich miała wprost polityczny charakter”. Warto więc przyjrzeć się sojuszowi PO-lityki i krakowskiego Kościoła.

Rodzinne powiązania
•Ireneusz Raś i ks. Dariusz Raś
Ireneusz Raś jest posłem Platformy Obywatelskiej, szefem małopolskiej PO, a także starszym bratem ks. Dariusza Rasia, sekretarza kardynała Stanisława Dziwisza. Bracia mają duży wpływ na kontakty kardynała ze światem polityki, czego efektem są partyjne rekolekcje działaczy PO łączone z audiencją u kardynała. Pierwsze takie rekolekcje odbyły się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, od czego wzięło nazwę pojęcie “kościoła łagiewnickiego”.

•Andrzej Dziwisz
Kolejnym politykiem związanym z metropolitą krakowskim jest Andrzej Dziwisz. Jest on bratankiem kardynała Dziwisza, wójtem Raby Wyżnej – oczywiście z ramienia Platformy Obywatelskiej.

•Barbara Dziwisz
W polityce zaistniała jako radna województwa małopolskiego, oczywiście z Platformy Obywatelskiej. Jest bratanicą kardynała Dziwisza. Była kandydka do Sejmu z list PO.

•Paweł Pitera
Kardynał Dziwisz dał wyraźny sygnał Polakom, że to on jest spadkobiercą spuścizny po Janie Pawle II. Stało się to w chwili wydania wspomnień o tytule “Świadectwo” i nakręceniu na ich podstawie filmu. Produkcja ekranowa nie doszłaby do skutku, gdyby nie zaufanie i wiele godzin spędzonych przez krakowskiego hierarchę z reżyserem Pawłem Piterą, mężem minister Julii Pitery. Oczywiście nie trzeba dodawać, że minister Julia jest czołowym politykiem Platformy.

•Marek Sowa
Koligacje rodzinne i kościelno-polityczne w Małopolsce to specjalność nie tylko “Don Stanislao”, ale także innych liderów “kościoła łagiewnickiego” związanych z kardynałem. W ubiegłym roku marszałkiem województwa małopolskiego został radny wojewódzki Platformy Marek Sowa. Zbieżność nazwisk nie jest przypadkowa. To młodszy brat ks. Kazimierza Sowy z diecezji krakowskiej, szefa telewizji Religia.tv i publicysty “Tygodnika Powszechnego”, czyli mediów należących do ITI, posiadacza hołubiącej Platformę stacji TVN (o czym z zadowoleniem otwarcie mówił podczas kampanii prezydenckiej Bronisława Komorowskiego reżyser Andrzej Wajda). Zresztą w TVN ks. Sowa jest stałym przedstawicielem tzw. kościoła otwartego i nierzadko daje wyraz swojej niechęci np. do Radia Maryja.

Dziwisz w Watykanie
Kardynał Dziwisz jako zaufany sekretarz Jana Pawła II poznał większość wpływowych polityków na świecie; decydował, kto może zbliżyć się do papieża, a kto nie, znał sekrety Karola Wojtyły. Nawet po śmierci Ojca Świętego zachował jego zapiski, które papież w testamencie nakazał spalić, a każda taka kartka papieru to wiedza, władza, atut. Ogromne wpływy księdza Dziwisza w Watykanie nie były tajemnicą, ale najlepiej obrazuje je obrazek z kardynałem Josefem Ratzingerem, który – jak relacjonował to niemiecki dziennik “Die Welt” – powiedział, że papież jest w złym stanie i należy się za niego modlić. Dziwisz następnie relacjonował dziennikarzom, że kardynał tłumaczył się ze łzami w oczach, że to nie był wywiad; że to była rozmowa z przygodnie napotkanym znajomym dziennikarzem i że powiedział jedynie, iż “jeśli papież jest chory, to trzeba się za niego modlić”. A więc tłumaczący się Ratzinger, pierwszy książę Kościoła, prefekt Kongregacji Doktryny Wiary, i ks. Dziwisz, który – można było odnieść wrażenie – przyjmuje tłumaczenie i wysyła o tym informację do mediów… Zresztą kiedy kard. Ratzinger jako papież Benedykt XVI mówił o szybkim wszczęciu procesu beatyfikacyjnego Jana Pawła II, ksiądz Dziwisz mówił przeciwnie, o potrzebie zachowania wszelkich procedur. Nota bene wydaje się, że im dłużej ciągnąłby się proces, tym dłużej obecny metropolita krakowski wpuszczany byłby do medialnego krwioobiegu jako świadek życia papieża Polaka, który do końca trzymał go za rękę…

Dziwisz na Wawelu
Nowy papież nie zatrzymał kardynała w Watykanie. I nikt się temu nie dziwił. Za to w Krakowie – chociaż w mniejszej skali – wpływy abp Dziwisza nie zmalały. Nie jest tajemnicą, że kardynał ma najlepsze kontakty z partią Donalda Tuska i realny wpływ na politykę. Dobrze zobrazował to dziennikarz “Newsweeka” krótkim pejzażem z jednej telefonicznej rozmowy: “Wiosna tego roku. Rząd zapowiada reformę szkolnictwa wyższego i likwidację habilitacji, co ma ułatwić awans młodym naukowcom. Projekt minister Barbary Kudryckiej spotyka się z krytyką środowisk naukowych, ale ma pełne poparcie Donalda Tuska. Pewnego dnia premier odbiera telefon w gabinecie.
Dzwoni kardynał Dziwisz. Ciepło pozdrawia, pyta, co słychać. Gdzieś między wierszami wspomina, że byli u niego naukowcy, którzy obawiają się konsekwencji reformy. Nie oczekuje żadnej deklaracji, płynnie powraca do uprzejmości. Od spotkania upłynęło kilka miesięcy i dziś już wcale nie jest pewne, czy habilitacje zostaną zniesione”. Kardynał nie mówi wprost: “głosujcie na PO”. Wystarczy, że przed II turą wyborów przyjmie na audiencji Donalda Tuska czy Bronisława Komorowskiemu, zatrzaśnie drzwi przed nosem innych polityków, w sprawach katastrofy smoleńskiej będzie mówił o pojednaniu językiem premiera itd. To jest realne wsparcie dla PO płynące z krakowskiej kurii.

Robert Wit Wyrostkiewicz.
Artykuł ukazał się w najnowszym numerze tygodnika “Nasza Polska” nr 34 (825) z 23 sierpnia 2011 r.
Z ks. Tadeuszem Isakowiczem-Zaleskim, uczestnikiem opozycji antykomunistycznej w PRL i historykiem Kościoła, rozmawia Robert Wit Wyrostkiewicz.

- Kardynał Dziwisz sięgnął po oręż w formie oficjalnego oświadczenia, w którym zaatakował bezpośrednio red. Terlikowskiego i pośrednio właśnie Księdza jako autora kontrowersyjnego bloga. Co zdaniem Księdza tak rozjuszyło kardynała?

- Kardynała rozjuszyło to, że katolicki dziennikarz powiedział Polakom, że kardynał Dziwisz przyjaźni się z wybraną przez siebie i wyróżnianą Platformą Obywatelską. Tajemnicą poliszynela jest, że kontakty kardynała Dziwisza z PO są przyjacielskie, a rodzina kardynała i jego otoczenie przenika się w wielu miejscach ze strukturami partyjnymi tej partii. Terlikowski nie był pierwszym dziennikarzem, który odważył się o tym powiedzieć. Tekst tego dziennikarza mnie nie zaskoczył, ale naprawdę przecierałem oczy ze zdumienia, kiedy w czasie wigilii najważniejszego święta maryjnego w Polsce, w czasie skupienia, oczekiwania, narodowej pielgrzymki na Jasną Górę, kardynał Dziwisz na stronie internetowej kurii zamieścił swoje emocjonalne oświadczenie, gdzie zaatakował red. Terlikowskiego, użył czytelnych aluzji do mojego bloga, a myślących inaczej nazwał “niezrównoważonymi”. I teraz tylko pozostaje pytanie czy Stefan Niesiołowski uczy się od kardynała Dziwisza czy też jest odwrotnie?

- Katolicyzm co chwilę atakowany jest przez media. Kardynał wówczas nie wykazuje się szczególną aktywnością. Może tym razem sprawa była nader ważna dla wizerunku polskiego Kościoła?
- W dużych mediach co chwilę ukazują się paszkwile opluwające wartości chrześcijańskie, na które zazwyczaj kuria kierowana przez kardynała Dziwisza po prostu nie reaguje. Kiedy to robi, kardynał mówi ustami rzecznika prasowego kurii, ks. Roberta Nęcka, którego nowomowa kościelna daleka jest od ewangelicznego “tak, tak, nie, nie”. Tym razem kardynał sam wystąpił z oświadczeniem i atakiem, żeby zaprzeczyć, iż Platforma hołubi ze wzajemnością jego osobę i otoczenie oraz aby zaatakować bezpardonowo tych, którzy inaczej oceniają związki kardynała z partią Donalda Tuska.

A przecież to są fakty. Ks. Dariusz Raś, numer dwa po kardynale Dziwiszu w kurii krakowskiej, to brat szefa regionalnych struktur PO posła Ireneusza Rasia. Przed II turą wyborów ksiądz kardynał przyjmował u siebie w kurii Tuska czy Komorowskiego, odmawiając tego innym politykom. Na procesjach kościelnych otaczają go politycy PO. Słynne rekolekcje kardynał Dziwisz urządza dla jednej partii – Platformy, nota bene partii, którą trudno posądzać o szczególną troskę o wartości chrześcijańskie.

Wywiad ukazał się w najnowszym numerze tygodnika “Nasza Polska” nr 34 (825) z 23 sierpnia 2011 r.

Komentarz do zachowania się Ks. P Natanka przez Jolinar — 2011-08-26 21:46:44:
Rozumiem argumenty o posłuszeństwie św.o.Pio i św.s.Faustyny wobec swoich przełożonych jako świadczące przeciwko ks.Natankowi. Sam mam tego typu wątpliwości. Aczkolwiek sytuacje nie są identyczne. Z tego co wiem przełożeni O.Pio i s.Faustyny nie byli podejrzewani o kontakty z masonerią. Jeśli zarzut ks.Natanka dotyczący kontaktów kard.Dziwisza z masonerią jest prawdziwy to nie jest on nawet członkiem kościoła katolickiego bowiem kontakty z masonerią to automatyczne wykluczenie z kościoła. Dlatego oczywiste jest, że ks.Natanek nie może przyjąć suspensy od takiej osoby. To tak, jakby generał rosyjski miał zdegradować polskiego oficera. Pytanie tylko o prawdziwość zarzutu ks. Natanka. Nie bardzo wiem jak to potwierdzić ponad wszelka wątpliwość natomiast milczenie kurii Krakowskiej w tej sprawie jest podejrzane. Rozumiem, że sam kard. Dziwisz może milczeć w obliczu rzucanych w niego kalumni. Ale dziwi mnie, że otoczenie kard. Dziwisza milczy w obliczu tak ciężkiego zarzutu. Wszak ich obowiązkiem jest bronić bliźniego któremu dzieje się krzywda na jego dobrym imieniu.
A milczenie całej kurii Krakowskiej w sprawie zarzutu o kontakty kard. Dziwisza z masonerią wygląda jak przyznanie się do winy. Głupie owce i tak nie wiedzą co to masoneria więc po co sie z tego tłumaczyć.
Zrobi się z Natanka wariata, nasi przyjaciele z TVN-u w tym pomogą i sprawa załatwiona. Cała ta sprawa maluje się bardzo nieciekawie i wygląda jakby w kurii Krakowskiej “zamieszkał diabeł”
Szanowni Państwo nie jest moją intencją kogokolwiek osądzać czy kwestionować urząd biskupa i należny mu szacunek, aczkolwiek to powyższe co jest w artykułach wskazuje że wielu księży pogubiło się w tej rzeczywistości. Niestety do kościoła wkradł się liberalizm a z nim zatracenie istoty sprawy, mówienia o grzechu i szatanie. Dzisiaj duchowni by nie narazić się uciekają od problemów dnia dzisiejszego i nie napiętnują zła. A Polskę toczy poważna choroba, od ekonomicznej do moralnej. Całokształt powyższych zjawisk forsowanych przez liberalizm w Kościele określa się mianem modernizmu. Niestety przez to zjawisko nastąpił wyraźny podział w Polskim Kościele wśród duchownych. Ten podział funkcjonuje w naszej diecezji czy dekanacie, a niestety pewni księża zamiast jednoczyć wiernych, ten podział utrwalają. Miejmy nadzieje ze nowy arcybiskup nie będzie dzielił lecz łączył i wniesie nowego ducha do Lubelskiego Kościoła.

romanbijak.wordpress.com/…/familiada-kardy…
WYKLĘTY
Mosiek nie Misiek
WYKLĘTY
Misiek Miśka Miśkiem POgania
Posoborowe absurdy
Byłam na spotkaniu z całą familią kard. Dziwisza w Libiążu. Tam pojechałam z księdzem misjonarzem z Burkina Faso. Pod pretekstem zbiórki na misje wykorzystali tego księdza ww. rodzinka Dziwisza, członkowie PO do kampanii wyborczej PO.
Posoborowe absurdy
Bergoglio - Franciszek w AKCIE MIŁOŚCI po raz trzeci się "zaszczepił" na Covid. Przykład dla wiernych K.K. tvp.info/…przyjal-trzecia-dawke-szczepionki-przeciw-covid-19
CHWAŁA BOGU W TRÓJCY ŚWIĘTEJ JEDYNEMU
MASONERIA W KOŚCIELE KATOLICKIM !

LINK: Zatrute źródło Masoneria

Kardynał Dziwisz otrzymał nagrodę im. Kard. Bea, przyznaną przez syjonistyczną masońską organizację ADL.

Jak widać współpraca musiała być bardzo owocna.

aferyprawa.eu/content/tajna_wladza1.html
CHWAŁA BOGU W TRÓJCY ŚWIĘTEJ JEDYNEMU
KOŚCIÓŁ PRZECIW MASONERII

,,Przeszło 400 razy od ukazania się pierwszej encykliki antymasońskiej, wydanej w 1738 r. przez Papieża Klemensa XII, orzekał Urząd Magisterski Kościoła Katolickiego tę przeciwstawność: 14 encyklik wydal w tej sprawie w ciągu 250 zaledwie lat;
tak że dziwić się trzeba, iż niektórzy jego synowie nie przestają ponawiać skazanych z góry na niepowodzenie wysiłków …More
KOŚCIÓŁ PRZECIW MASONERII

,,Przeszło 400 razy od ukazania się pierwszej encykliki antymasońskiej, wydanej w 1738 r. przez Papieża Klemensa XII, orzekał Urząd Magisterski Kościoła Katolickiego tę przeciwstawność: 14 encyklik wydal w tej sprawie w ciągu 250 zaledwie lat;
tak że dziwić się trzeba, iż niektórzy jego synowie nie przestają ponawiać skazanych z góry na niepowodzenie wysiłków pogodzenia wyłączających się od samego początku postaw i wiar.,,
One more comment from CHWAŁA BOGU W TRÓJCY ŚWIĘTEJ JEDYNEMU
CHWAŁA BOGU W TRÓJCY ŚWIĘTEJ JEDYNEMU
+KLEMENS XII - IN EMINENTI ( O MASONERII )

Kard Dziwisz przyjmuje nagrody od masonów

"W imię Świętego Posłuszeństwa surowo zabraniamy wszystkim wiernym w Chrystusie i każdemu z nich, jakiegokolwiek stanu, powołania, pozycji, zakonu, stanowiska, godności i znaczenia, osobom świeckim i księżom, zarówno świeckim, jak i zakonnym, których specjalnie należy wyszczególnić, by pod jakimkolwiek …
More
+KLEMENS XII - IN EMINENTI ( O MASONERII )

Kard Dziwisz przyjmuje nagrody od masonów

"W imię Świętego Posłuszeństwa surowo zabraniamy wszystkim wiernym w Chrystusie i każdemu z nich, jakiegokolwiek stanu, powołania, pozycji, zakonu, stanowiska, godności i znaczenia, osobom świeckim i księżom, zarówno świeckim, jak i zakonnym, których specjalnie należy wyszczególnić, by pod jakimkolwiek pretekstem, dla jakiejkolwiek przyczyny, ważyli się na to, by zakładać,

propagować albo podtrzymywać wyżej wymienione związki wolnomularskie,

przyjmować u siebie

lub dawać im pomieszczenie gdzie indziej,

zapisywać się do nich,

brać udział w zebraniach,

dostarczać im czegokolwiek,

okazywać im pomoc,

radę lub życzliwość,

otwarcie lub tajemnie,

wprost lub ubocznie,

samemu albo za pośrednictwem innej osoby,

w jakikolwiek bądź sposób,

jak również zachęcać innych i namawiać do wejścia do tego rodzaju towarzystw,

do brania udziału w zebraniach, do udzielania im pomocy i popierania ich w czymkolwiek,


a to pod karą ekskomuniki na nieposłusznych z samej istoty faktu i bez osobnego postanowienia, z tym, że nikt nie może być z niej rozgrzeszonym przez nikogo, prócz Nas albo biskupów rzymskich wówczas istniejących, o ile nie chodziłoby o udzielenie rozgrzeszenia w godzinę śmierci".


28 IV 1738 r. Papież Klemens XII (In Eminenti)
jac505 shares this
42
Ołtarz w osobie kardynała zbratał się z cezarem. Pan Jezus powiedział, że gdy tak będzie, będzie to końcem Kościoła. Jezus nie tego uczył żeby kapłani wchodzili w układy z możnymi tego świata.
olek19801 shares this
28
Familia Dziwisza z rodu Judasza
olek19801
Co za familia ! Diabeł się nie powstydzi :P
1. NIE BĘDZIESZ MIAŁ BOGÓW CUDZYCH PRZEDE MNĄ.
+

Jeśli nie chcesz dźwigać krzyża Chrystusowego, będziesz dźwigać krzyż łotra.
Nemo potest duobus dominis servire !
Leon XIII: demaskowanie i gorliwe wykorzenianie "zarazy masonerii" jest zadaniem biskupów

"Was zaś, Czcigodni Bracia, prosimy i przynaglamy, abyście współdziałając z Nami, gorliwie się starali wykorzenić tę zarazę, która zdradliwie krąży w żyłach chrześcijańskich narodów. Waszą jest powinnością dbać o chwałę Boga, o zbawienie bliźnich, a ponieważ one znalazły się w ogniu walki, nie zabraknie …
More
Leon XIII: demaskowanie i gorliwe wykorzenianie "zarazy masonerii" jest zadaniem biskupów

"Was zaś, Czcigodni Bracia, prosimy i przynaglamy, abyście współdziałając z Nami, gorliwie się starali wykorzenić tę zarazę, która zdradliwie krąży w żyłach chrześcijańskich narodów. Waszą jest powinnością dbać o chwałę Boga, o zbawienie bliźnich, a ponieważ one znalazły się w ogniu walki, nie zabraknie Wam na pewno ani odwagi, ani męstwa. Będzie sprawą Waszej roztropności obmyślić sposoby najbardziej stosowne, aby to, co zawadza i przeszkadza, przezwyciężyć.


Ponieważ jednak autorytet Naszego Urzędu zobowiązuje Nas, byśmy i My wskazali Wam jakąś linię postępowania uznaną przez Nas za najlepszą, oto, co postanówcie:

Po pierwsze: Zrywajcie z wolnomularstwa maskę, ukazujcie je takim, jakim jest. I w przemówieniach, i w listach pasterskich temu zagadnieniu poświęconych pouczajcie lud, uświadamiajcie go, jakie podstępy stosują te sekty, aby zwodzić ludzi i wciągać ich w swoje szeregi, ukazujcie im przewrotność ich nauk i szpetotę postępków.

Przypominajcie, że na mocy orzeczeń wielokrotnie wydanych przez Naszych Poprzedników żaden katolik, jeżeli ceni sobie wiarę katolicką i swoje zbawienie tak jak powinien, nie może pod żadnym pretekstem wstąpić do sekty wolnomularzy.

Niech nikt nie da się wprowadzić w błąd rzekomą ich przyzwoitością.

Niektórym osobom może się rzeczywiście wydawać, że w zamiarach wolnomularzy nie ma nic otwarcie przeciwnego świętości religii i dobrym obyczajom. Pomimo to, ponieważ fundamentalna zasada i racja istnienia tej sekty całkowicie są występne, nie może być dozwolone przyłączanie się do niej ani popieranie jej w jakikolwiek sposób."


(fragment encykliki "Humanun Genus")
predex
Cieszy mnie ,że te typki cały czas nieświadomie promuja naszego Św kaplana X Piotra.

Wiecie dlaczego tak cząsto wstawiaja te brednie, bo oni i nasi kochani biskupi nie moga znieść ,że X Piotr ma łaske objawień od Boga, a oni tacy madrzy zero łaski, jak to jest oni profesorowie i biskupi i ci tutaj z portalu mądrale są przy wybraństwie pominięci , jak to mozliwe.
Aby Bóg ci dał taka łaske musi …More
Cieszy mnie ,że te typki cały czas nieświadomie promuja naszego Św kaplana X Piotra.

Wiecie dlaczego tak cząsto wstawiaja te brednie, bo oni i nasi kochani biskupi nie moga znieść ,że X Piotr ma łaske objawień od Boga, a oni tacy madrzy zero łaski, jak to jest oni profesorowie i biskupi i ci tutaj z portalu mądrale są przy wybraństwie pominięci , jak to mozliwe.
Aby Bóg ci dał taka łaske musi być wiara, a oni jej nie maja , poszli w wykształcenie, a bóg ma to w nosie , zreszta Polacy też, przez 70 lat od wojny probowali narzucać nam t swoje brednien postsowiecki a tu patrzaj Polacy sie od nich odwróciili i gazetka koszerna jakały na skraju bankructwa, aj waj jak tak mozna.
A najgorszy cios przeżyli bop szczególnie młodzież od nich sie odwrociła od tych róbta co chceta , i tzw kuglarzy celebrytów,jak to mozliwe, co sie dzieje.
bliźniak
No wreszcie prawda zaczyna być głoszone na dachu.
Nemo potest duobus dominis servire !
+KLEMENS XII - IN EMINENTI ( O MASONERII )
Kard Dziwisz przyjmuje nagrody od masonów
"W imię Świętego Posłuszeństwa surowo zabraniamy wszystkim wiernym w Chrystusie i każdemu z nich, jakiegokolwiek stanu, powołania, pozycji, zakonu, stanowiska, godności i znaczenia, osobom świeckim i księżom, zarówno świeckim, jak i zakonnym, których specjalnie należy wyszczególnić, by pod jakimkolwiek …More
+KLEMENS XII - IN EMINENTI ( O MASONERII )
Kard Dziwisz przyjmuje nagrody od masonów
"W imię Świętego Posłuszeństwa surowo zabraniamy wszystkim wiernym w Chrystusie i każdemu z nich, jakiegokolwiek stanu, powołania, pozycji, zakonu, stanowiska, godności i znaczenia, osobom świeckim i księżom, zarówno świeckim, jak i zakonnym, których specjalnie należy wyszczególnić, by pod jakimkolwiek pretekstem, dla jakiejkolwiek przyczyny, ważyli się na to, by zakładać,

propagować albo podtrzymywać wyżej wymienione związki wolnomularskie,

przyjmować u siebie

lub dawać im pomieszczenie gdzie indziej,

zapisywać się do nich,

brać udział w zebraniach,

dostarczać im czegokolwiek,

okazywać im pomoc,

radę lub życzliwość,

otwarcie lub tajemnie,

wprost lub ubocznie,

samemu albo za pośrednictwem innej osoby,

w jakikolwiek bądź sposób,

jak również zachęcać innych i namawiać do wejścia do tego rodzaju towarzystw,

do brania udziału w zebraniach, do udzielania im pomocy i popierania ich w czymkolwiek,

a to pod karą ekskomuniki na nieposłusznych z samej istoty faktu i bez osobnego postanowienia, z tym, że nikt nie może być z niej rozgrzeszonym przez nikogo, prócz Nas albo biskupów rzymskich wówczas istniejących, o ile nie chodziłoby o udzielenie rozgrzeszenia w godzinę śmierci".


28 IV 1738 r. Papież Klemens XII (In Eminenti).
Francio53
Wobec powyższego JPII, który przyjmował masonów B'nai B'rith - Loża Polin zdradził Pana Jezusa i Kościół. Od dawna to piszę w komentarzach za co jestem banowany. Co do wyznawców ks. Natanka, to tak jak do kovidiotów, żadne argumenty do nich nie docierają, szkoda słów.
predex
Cieszy mnie ,że te typki cały czas nieświadomie promuja naszego Św kaplana X Piotra.

Wiecie dlaczego tak cząsto wstawiaja te brednie, bo oni i nasi kochani biskupi nie moga znieść ,że X Piotr ma łaske objawień od Boga, a oni tacy madrzy zero łaski, jak to jest oni profesorowie i biskupi i ci tutaj z portalu mądrale są przy wybraństwie pominięci , jak to mozliwe.
Aby Bóg ci dał taka łaske musi …More
Cieszy mnie ,że te typki cały czas nieświadomie promuja naszego Św kaplana X Piotra.

Wiecie dlaczego tak cząsto wstawiaja te brednie, bo oni i nasi kochani biskupi nie moga znieść ,że X Piotr ma łaske objawień od Boga, a oni tacy madrzy zero łaski, jak to jest oni profesorowie i biskupi i ci tutaj z portalu mądrale są przy wybraństwie pominięci , jak to mozliwe.
Aby Bóg ci dał taka łaske musi być wiara, a oni jej nie maja , poszli w wykształcenie, a bóg ma to w nosie , zreszta Polacy też, przez 70 lat od wojny probowali narzucać nam t swoje brednien postsowiecki a tu patrzaj Polacy sie od nich odwróciili i gazetka koszerna jakały na skraju bankructwa, aj waj jak tak mozna.
A najgorszy cios przeżyli bop szczególnie młodzież od nich sie odwrociła od tych róbta co chceta , i tzw kuglarzy celebrytów,jak to mozliwe, co sie dzieje.
predex
X Piotr juz dawno powinien byc biskupem Krakowa, i wtedy zrobi porzadek z tzw KiEP.

Tam nikt nie został wybrany przez wiernych, wszystko poukładach, to nie jest rzadna reprezentacja, chyba ,że układów koscieln
Kilka dni temu , było Św Biskupa Andrzeja Korsini, miasto włoskie wybrało go na swojego Biskupa.Takich wyborów św na biskupa było wile w historii koscioła, nap św węglarz aleksander, …More
X Piotr juz dawno powinien byc biskupem Krakowa, i wtedy zrobi porzadek z tzw KiEP.

Tam nikt nie został wybrany przez wiernych, wszystko poukładach, to nie jest rzadna reprezentacja, chyba ,że układów koscieln
Kilka dni temu , było Św Biskupa Andrzeja Korsini, miasto włoskie wybrało go na swojego Biskupa.Takich wyborów św na biskupa było wile w historii koscioła, nap św węglarz aleksander, dziecko powiedziało wybierzmy węglarza, i lud podchwycił.

Oprocz papieza to wierni powinni zaakceptować swojego biskupa, jak na razie sa oni nam podstawiani po ukladach, to powinno sie zmienic.

Jak myslicie czy nie czas na powrót dobrego zwyczaju w kościele, my sami powinnismy wybierać Biskupów a nie kolesie po kumoterce przysyłaja nam różnych przebierańców.

I popatrzcie nie było systemu wyborczego i komputerów , ani mediów a w średniowieczu wiedzieli kto jest świetym i nadaje sie na biskupa, teraz taki postep i wybieraja nam za nas same miernoty.
Nemo potest duobus dominis servire !
+KLEMENS XII - IN EMINENTI ( O MASONERII )
Kard Dziwisz przyjmuje nagrody od masonów
"W imię Świętego Posłuszeństwa surowo zabraniamy wszystkim wiernym w Chrystusie i każdemu z nich, jakiegokolwiek stanu, powołania, pozycji, zakonu, stanowiska, godności i znaczenia, osobom świeckim i księżom, zarówno świeckim, jak i zakonnym, których specjalnie należy wyszczególnić, by pod jakimkolwiek …More
+KLEMENS XII - IN EMINENTI ( O MASONERII )
Kard Dziwisz przyjmuje nagrody od masonów
"W imię Świętego Posłuszeństwa surowo zabraniamy wszystkim wiernym w Chrystusie i każdemu z nich, jakiegokolwiek stanu, powołania, pozycji, zakonu, stanowiska, godności i znaczenia, osobom świeckim i księżom, zarówno świeckim, jak i zakonnym, których specjalnie należy wyszczególnić, by pod jakimkolwiek pretekstem, dla jakiejkolwiek przyczyny, ważyli się na to, by zakładać,

propagować albo podtrzymywać wyżej wymienione związki wolnomularskie,

przyjmować u siebie

lub dawać im pomieszczenie gdzie indziej,

zapisywać się do nich,

brać udział w zebraniach,

dostarczać im czegokolwiek,

okazywać im pomoc,

radę lub życzliwość,

otwarcie lub tajemnie,

wprost lub ubocznie,

samemu albo za pośrednictwem innej osoby,

w jakikolwiek bądź sposób,

jak również zachęcać innych i namawiać do wejścia do tego rodzaju towarzystw,

do brania udziału w zebraniach, do udzielania im pomocy i popierania ich w czymkolwiek,

a to pod karą ekskomuniki na nieposłusznych z samej istoty faktu i bez osobnego postanowienia, z tym, że nikt nie może być z niej rozgrzeszonym przez nikogo, prócz Nas albo biskupów rzymskich wówczas istniejących, o ile nie chodziłoby o udzielenie rozgrzeszenia w godzinę śmierci".


28 IV 1738 r. Papież Klemens XII (In Eminenti).
Weronika.S
Nie dzielić modernistów i antymodernistów ( w nawiązaniu do zakończenia)? A wręcz przeciwnie! Prawda domaga się jednoznaczności. Jest skałą, a nie piaskiem. Chrystus powiedział: ,,niech mowa wasza będzie: tak-tak, nie- nie,,. Jednakże kapłani, którzy jednoznacznie precyzują swą wiarę zgodną z Ewangelią i Dekalogiem, są już prześladowani. Przykładem ks. Jacek Bałemba. Nawiążę jednocześnie do słów …More
Nie dzielić modernistów i antymodernistów ( w nawiązaniu do zakończenia)? A wręcz przeciwnie! Prawda domaga się jednoznaczności. Jest skałą, a nie piaskiem. Chrystus powiedział: ,,niech mowa wasza będzie: tak-tak, nie- nie,,. Jednakże kapłani, którzy jednoznacznie precyzują swą wiarę zgodną z Ewangelią i Dekalogiem, są już prześladowani. Przykładem ks. Jacek Bałemba. Nawiążę jednocześnie do słów ks. prof. Chrostowskiego, który stwierdził, że współcześnie ,,ewangelię,, głoszą często ci, którzy nie wierzą w Boga. A to bardzo zastanawiające twierdzenie, które tłumaczyłoby niewiarygodność tychże.
fartuszniak leszek
~Aniela~ zablokował mnie, bo wspomniałem o książce Marcela Lefebvre => ONI JEGO ZDETRONIZOWALI , w której autor opisał, jak na II Soborze Watykańskim zdetronizowano Jezusa Chrystusa.