pl.news
23.2K

Synod o synodalności: Franciszek DOSŁOWNIE chce okazać miłosierdzie demonom

"Czym jest miłosierne serce? To serce płonące miłością do całości stworzenia, do ludzkości, do ptactwa, do zwierząt, do demonów [=diabłów] i do wszystkiego, co istnieje".

To absurdalne stwierdzenie Izaaka Syryjczyka (zmarłego w 700 roku) jest cytowane w tekście "Towards a Spirituality for Synodality," (w wolnym tłumaczeniu - "W stronę Duchowości dla Synodalności") spisanym przez podgrupę komisji Synodu o Duchowości Synodu i opublikowanym na oficjalnej stronie Synodu - Synod.va.

Przeciwstawiając się Ewangelii i ustaleniom Soboru Konstantynopolitańskiego II (553), Izaak stwierdził, że piekło będzie puste, potępienie nie jest wieczne, a wszystkie stworzenia są zbawione.

Anthony Stine (@Return To Tradition) w jednym ze swoich podcastów (poniżej) stwierdza - tekst cytuje Izaaka, aby zasugerować, iż Kościół chce, "abyśmy kochali to co najbardziej złe w całym stworzeniu".

Grafika: © NAME, CC BY-NC-ND, #newsGworlpmovu

12:22

wacula25wp.pl
Ludzie nie rozwiązali Tajemnice wszechświata a próbują rozwiązać tajemnicy Boże
Walczyć o prawdę
Tylko spaczony i wykolejony umysł może liczyć na miłosierdzie dla rozpusty, nienawróconego rozpustnika, sodomii i wszelkiego moralnego zdeprawowania ludzi.