Clicks34
tr.news
1

Maasin Piskoposu Kararname Yayınladı: Ad Orientem Ayinleri Advent Döneminde Başlayacak

Filipinler'in Maasin kentinin 66 yaşındaki Psikoposu Percioso D. Cantillas, yeni Litürjik Yılın başlangıcında, 1 Aralık 2019 günü Advent döneminin ilk Pazar gününde, 'Ad orientem' Ayini kutlamaları Maasin Piskoposluğunda başlayacak" şeklinde bir kararname yayınladı (resimde).

Metnin tamamı

Piskoposluk, Gloria.tv'nin Cuma günü haberi yayınlamasından hemen sonra hızlı bir şekilde tepki gösterdi ve 24 Kasım Pazar tarihli kararnameyi Cumartesi günü yayınladı. Kararname, Piskopos Cantillas ve yardımcısı peder Mark Vincent Salang tarafından imzalandı.

Cantillas, İlahi İbadet Cemaati önderi Kardinal Robert Sarah'dan geniş bir alıntı yapıyor. Zaten 2016'da, Sarah, Ayini Rab ile yüz yüze kutlamak istemiş ancak o zaman Francis tarafından azarlanmıştı.

Kararname, din görevlilerinin ve inananların birlikte sunak ve haç tarafından temsil edilen Rab ile yüzleşeceğini açıklıyor.

“Din Adamları (Piskopos, Papazlar ve Papaz Yardımcıları) ve Kanaat Önderleri inananları Rabbe yönlendirecek ve litürjik ibadetin merkezinde olmayacaklar.”

Piskoposluk, rahiplerin bu orijinal Ayin kutlama yöntemini uygulamalarına yardım edecek.

#newsFymaiorxtv