Clicks775

List p. Šebastiána Košúta predsedovi vlády SR I. Matovičovi: Zatvorili ste nám aj kostoly, a to práve bola veľká chyba, lebo v tomto boji s morom 21. storočia sú všetky ľudské prostriedky slabé

List p. Šebastiána Košúta predsedovi vlády SR I. Matovičovi: Zatvorili ste nám aj kostoly, a to práve bola veľká chyba, lebo v tomto boji s morom 21. storočia sú všetky ľudské prostriedky slabé.

Vážený pán predseda vlády, milý brat v Kristu Igor Matovič!
Denne už rok počúvame správy o neviditeľnom smrtiacom koronavíruse, ktorý žiaľ v týchto dňoch má najviac obetí (vzhľadom na počet obyvateľov) práve v Slovenskej republike.

Deje sa tak napriek všetkým možným opatreniam. A neustálemu testovaniu zdravých ľudí namiesto liečby chorých. Zatvorili ste nám aj kostoly, a to práve bola veľká chyba, lebo v tomto boji s morom 21. storočia sú všetky ľudské prostriedky slabé.

Iste sa k Vám dostal nedávny list pánov biskupov (zo 16. 2. 2021), kde okrem iného Vám píšu, že „opatrenia nám však prakticky zväzujú ruky a znemožňujú pôsobenie, pričom okolité krajiny tak tvrdé reštrikcie cirkvám nezaviedli. My rešpektujeme prijímané opatrenia na ich dodržiavanie.“

Vážený pán premiér, z minulosti poznáme podobné ochorenia a epidémie, keď neboli skoro nijaké lieky, ale vtedy sa siahlo po duchovných prostriedkoch, ako je pokánie a modlitba, aby sa epidémia zastavila! Ľudia vzývali o pomoc a ochranu našu nebeskú Matku, Pannu Máriu! A zabralo to. Ľudia v tých časoch mali väčšiu vieru, ako my dnes v 21. storočí.

Vy ako Trnavčan a katolík ste predsa museli niečo počuť o Trnavskej Panne Márii a jej zázračnom obraze v Bazilike sv. Mikuláša. Nielen bezmocní a chorí obyvatelia mesta, ale aj jeho predstavitelia sa v roku 1710 utiekali k Trnavskej Matke Božej o pomoc. A na sviatok Obetovania Panny Mária, 21. novembra 1710 sa ten mor zastavil. Nič ste o tom nepočuli? Neverím.

My sme dnes v podobnej situácii, keď ľudské prostriedky nestačia. Ak je vírus vyrobený v laboratóriu, jeho tvorcovia , lekári a biológovia si zaslúžia cenu Dr. Mengeleho. Ak sa vzal „len tak – z netopierov“, tak je to Boží prst. Boží trest, alebo dopustenie. Vyberte si.

Pán predseda vlády, máte veľkú šancu vstúpiť do dejín ako záchranca Slovenska, ak verejne uznáte za nás všetkých hriešnosť a nemohúcnosť v boji proti tejto korone a pôjdete do kaplnky zázračného obrazu Panny Márie Trnavskej na kolenách poprosiť našu nebeskú Matku, aby tento mor zastavila.

Účinok bude len vtedy, ak predtým trnavskú baziliku i všetky naše kostoly dovolíte otvoriť, prídete tam s celou vládou a poprosíte pána arcibiskupa Jána Oroscha, aby Vás i celé Slovensko zasvätil Panne Márii aby sme sa tak uzdravili z tejto pandémie.


Mám 80 rokov, vyše 50 z toho som kňazom, a viem o čom hovorím. V dejinách sveta i Cirkvi sa tak neraz stalo. Nemáte čo stratiť a veľa môžete získať. Slávu na tomto svete ale najmä život večný. Ste predsa veriaci kresťan- katolík. A kresťan je od slova Kristus!
Modlím sa za Vás, aby ste našli tú odvahu, pekne Vás pozdravujem a zo srdca Vám žehnám.

S úctou p. Šebastián Košút
alianciazanedelu.sk/archiv/8353
fiat33
Matovič je slobodomurár.
fiat33
Tak toho ešte veľa nevieš a ani nechceš pochopiť.
fiat33
dobre ozrejmím ti kto je matovič a prečo je nebezpečný murár, samozrejme, že verejne sa k tomu neprizná:
Anna Belousovová prečo mu dala facku v r 2010 status z 12.2.2021- "Zvláštna kresťanská cirkev, ktorá nemá nikde znamenie KRÍŽA . Všimli ste si to ?
Nenájdete ho ani na tomto videu, ani nikde na celej stránke tej ich cirkvi !
Ale nájdete tam napríklad ministra Hegera, jedného z najvernejších …More
dobre ozrejmím ti kto je matovič a prečo je nebezpečný murár, samozrejme, že verejne sa k tomu neprizná:
Anna Belousovová prečo mu dala facku v r 2010 status z 12.2.2021- "Zvláštna kresťanská cirkev, ktorá nemá nikde znamenie KRÍŽA . Všimli ste si to ?
Nenájdete ho ani na tomto videu, ani nikde na celej stránke tej ich cirkvi !
Ale nájdete tam napríklad ministra Hegera, jedného z najvernejších súputníkov Matoviča. Spomenula som si, že pred tými desiatimi rokmi, keď sa konflikt medzi mnou a Matovičom skončil povestným zauchom, súčasnému predsedovi vlády veľmi vadil kríž na mojom krku a vyzýval ma, aby som si ho dala dole.
KOMU VADÍ KRÍŽ ako symbol kresťanskej viery? Kto sa toho kríža tak bojí ? ...
A hlavne: Kto nám to tu vlastne vládne ?!"

Matovič zneužil prvé sv. prijímanie na kopanie do RKC -Rodičia odmietajú Matovičove a Viskupičove obvinenia z diskriminácie a myslia si, že ide o “vopred pripravenú a umelo vykonštruovanú akciu” - alianciazanedelu.sk/archiv/3843

Matovič osočil arc. Orosha - „Pán arcibiskup by sa mal za svoje bludy ospravedlniť, v tomto prípade podľa mňa konal nad rámec svojho poverenia. Vôbec sa nesprával ako človek, ktorý má viesť svoju cirkev a ľudí s rešpektom voči ich názoru, ale správal sa ako človek, ktorý chce ich názor manipulovať,“ povedal neuveriteľne opovážlivo Matovič.

hlavnespravy.sk/…ez-najmensich-vycitiek/1695384

Takto sa správa kresťan? Toto si nedovolil ani Fico, ani nikto pred ním.... Názor si urob, viac k tomu nemám
forthetruth333
Kto je môj brat? kto je moja sestra?IBA ten čo plní vôľu Môjho Otca
Laco Bajzo
Len hlupáci nazývajú služobníkov diabla bratmi v Kristu.
Hermenegild
Nesúďme, neposudzujme a neosočujme nikoho, súd pripadá Bohu. My sa máme modliť za nich, aby dostali svetlo Ducha Sv., kým sme na ceste.
Caesar
Matovic a brat v Kristu? Ten satan v ludskom tele je ciste ZLO!
dalila
Ale majú takí kňazi ozaj svätú trpezlivosť