tommy1
1958

WOJNA NA UKRAINIE JEST WYKORZYSTANIEM NAIWNOŚCI PAŃSTW ZACHODNICH WYPŁYWAJĄCEJ Z PARTNERSTWA NATO Z ROSJĄ

DR B. ROGALSKI:
1 lipca 2022

30 czerwca zakończył się szczyt Organizacji Paktu Północnoatlantyckiego (NATO). Sojusznicy podkreślili w deklaracji końcowej, że „Rosja jest najważniejszym i bezpośrednim zagrożeniem dla bezpieczeństwa sojuszników oraz dla pokoju i stabilności w obszarze euroatlantyckim”. „Decyzje NATO są spóźnione, ale przynoszą pewne rozwiązania, które wzmocnią bezpieczeństwo” – powiedział dr Bogusław Rogalski, prezes Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin, ekspert ds. międzynarodowych, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

W czwartek zakończył się szczyt NATO w Madrycie. Sojusznicy wprost ocenili, że Rosja jest najważniejszym i bezpośrednim zagrożeniem dla bezpieczeństwa.

– Madrycki szczyt NATO wzmacnia bezpieczeństwo Polski oraz Europy Środkowo-Wschodniej. Ustalenia z tego szczytu będą przede wszystkim wzmacniały nowe kraje członkowskie oraz wschodnią flankę NATO. Żeby dobrze zrozumieć decyzje, które zapadły podczas szczytu, trzeba określić niebezpieczeństwa nowego układu geopolitycznego i układu sił na świecie. (…) Decyzje NATO są spóźnione, ale przynoszą pewne rozwiązania, które wzmocnią bezpieczeństwo – podkreślił prezes Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin.

Dr Bogusław Rogalski dodał, że wojna na Ukrainie jest skutkiem wykorzystania naiwności Zachodu.

– Wojna na Ukrainie jest wykorzystaniem naiwności państw zachodnich wypływającej z partnerstwa NATO z Rosją. W 2011 roku reanimowano partnerstwo NATO-Rosja, a ono zakończyło się z dniem najazdu armii rosyjskiej Władimira Putina na Ukrainę. Nowa doktryna, która została zmaterializowana w Madrycie, wprost określa, kto jest zagrożeniem dla państw stanowiących NATO. Rosję nazwano wprost bezpośrednim zagrożeniem dla NATO. W języku dyplomatycznym „bezpośrednie zagrożenie” rozumiane jest po prostu jako państwo wrogie. Dookreślono Chiny jako państwo kluczowe w relacjach geopolitycznych. Chiny nazwano poważnym wyzwaniem dla NATO – ocenił gość Radia Maryja.

Turcja zgodziła się poprzeć członkostwo Finlandii oraz Szwecji w NATO. Dr Bogusław Rogalski zwrócił uwagę, że zaproszenie tych państw do struktur NATO zapewni bezpieczeństwo militarne oraz polityczne.

– Podczas szczytu madryckiego Finlandia oraz Szwecja zostały oficjalnie zaproszone do NATO. W moim przekonaniu jest to najważniejszy owoc tego szczytu. (…) Kwestia zaproszenia Finlandii oraz Szwecji jest kluczowa dla zapewnienia bezpieczeństwa militarnego i politycznego w całej Europie Środkowo-Wschodniej, ponieważ po wstąpieniu do NATO te dwa państwa odciążą dwa „punkty zapalne”, które są w tym momencie na wschodniej flance NATO – akcentował ekspert ds. międzynarodowych.

Całą rozmowę z dr. Bogusławem Rogalskim można odsłuchać [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj

Tagi: agresja Rosji na Ukrainę, dr Bogusław Rogalski

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl

Udostępnij

Zobacz także


tommy 1
Wojna na Ukrainie jest wykorzystaniem naiwności państw zachodnich wypływającej z partnerstwa NATO z Rosją. W 2011 roku reanimowano partnerstwo NATO-Rosja, a ono zakończyło się z dniem najazdu armii rosyjskiej Władimira Putina na Ukrainę.