Clicks2.3K
PetraB
11

Dnes nad ránem měla vypuknout 3. světová válka. A Mariánský sloup dnes nad ránem nebyl schválen. Protože pražští zastupitelé šli spát. Náhoda? Nikoli, přátelé

Zdá se vám to jako náhoda? Dnes nad ránem americký prezident Trump dal příkaz zaútočit na Írán. Akt, který znamenal začátek 3. světové války.

A nad ránem nebyl v Praze pražskými zastupiteli odhlasován Mariánský sloup. Protože si hlasování (úmyslně) dali až na závěr zasedání zastupitelstva a ve tři šla polovina pražských zastupitelů spinkat.

Kdyby se Trump na poslední chvíli nerozmyslel a příkaz nezměnil, tj. nestáhl ze vzduchu již nasazené bojové letouny a na moři bojové loďě z útoku, ráno by se probudili, my všichni, už do 3. světové války.

Mohou si tak poděkovat všichni zbrojci a laxní proti Mariánskému sloupu. A všichni pražští zastupitelé s nimi, především, kdo pro Mariánský sloup nezvedli ruku.

Začátek války se tak odpočítává, podle mě, už na pouhé hodiny či dny.

Vím to celou dobu, právě takovou důležitost totiž měl a má Mariánský sloup na Staroměstském náměstí.

Právě proto jsme za znovuvztyčení Mariánského sloupu tolik bojovali.

Petra Bostlová

Trump v posledních minutách zrušil útok na Írán. Letouny už byly ve vzduchu

Americký prezident Donald Trump v noci na pátek na poslední chvíli zastavil odvetné údery na Írán, které předtím sám schválil, plyne z informací deníku The New York Times (NYT). Lodě už byly v pozicích pro útok a letadla již odstartovala, nakonec však nebyla vypálena žádná raketa. Úder na několik cílů v Íránu měl být odvetou za sestřelení amerického špionážního dronu íránskými revolučními gardami.

Americký prezident Donald Trump

FOTO: Jonathan Ernst, Reuters

Související téma:

Donald John Trump

Pentagon

Írán

Dnes 7:03 – Washington

Novinky, ČTK

USA se chystaly udeřit před pátečním rozbřeskem, nejpozději kolem 19. hodiny washingtonského času (1:00 SELČ). Akci předcházela rozsáhlá debata nejvyšších amerických bezpečnostních poradců a vedení Kongresu v Bílém domě, což listu potvrdilo několik vysokých amerických představitelů.

Trump původně schválil údery na několik cílů, jako jsou radary a raketové baterie. Letouny už byly ve vzduchu a lodě na svých pozicích, ale ve chvíli, kdy přišel příkaz k zastavení akce, ještě nebyly žádné střely odpáleny, cituje NYT svůj zdroj.

Podle listu není jasné, zda Trump zrušil údery proto, že se změnil názor, nebo kvůli obavám administrativy ohledně logistiky nebo strategie.

Bílý dům a Pentagon odmítly zjištění listu komentovat, ale nepožadovaly stažení materiálu.

Írán sestřelil velký americký špionážní dron

Odveta za sestřelení dronu

Íránské revoluční gardy ve čtvrtek sestřelily americký špionážní bezpilotní stroj RQ-4C Triton za 130 milionů dolarů (téměř tři miliardy korun), který létá ve výšce až 18 kilometrů a má vytrvalost před 24 hodin. [celá zpráva]

Americké ozbrojené síly tvrdí, že se incident odehrál v mezinárodním vzdušném prostoru. Podle íránských revolučních gard byl stroj sestřelen, když sbíral data nad íránským územím, na provincií Hormuzgán. Teherán chce záležitost řešit na půdě OSN.

Americký bezpilotní stroj RQ-4 Global Hawk za 130 milionů dolarů (téměř tři miliardy korun)

FOTO: Reuters

Vztahy mezi USA a Íránem jsou na bodě mrazu od minulého roku, kdy Trump oznámil, že Spojené sáty odstupují od mezinárodní jaderné dohody s Íránem z roku 2015. Následně Washington uvalil na islámskou republiku nové sankce. Teherán v reakci sdělil, že v červenci přestane ustanovení dohody dodržovat, a v posledních dnech zintenzivnil produkci nízko obohaceného uranu.

Moderátor Trumpovi blízké televize Fox News Sean Hannity ve svém čtvrtečním večerním programu říkal, že by Trumpměl brzy vyhlásit válku Íránu. Pravil, že pokud jsou mullové dost chytří, rychle se chytnou mizející šance na vyjednání míru, jinak by je Trump měl „vybombardovat do pekla”.

Protesty demokratů

Na zveřejnění zprávy okamžitě zareagovali demokraté. Senátorka Elizabeth Warrenová z Massachusetts na Twitteru uvedla, že pro eskalaci napětí s Íránem není žádné ospravedlnění.

„Donald Trump slíbil přívést vojáky domů. Místo toho, aby je stáhnul, podněcuje další zbytečný konflikt,” poznamenala senátorka.

Související články

Írán sestřelil velký americký špionážní dron

Zdroj: www.novinky.cz/…/508327-trump-v-…
Jan Rozek
pozor BosTLOVA VYLAKALA MILIONY Z LIDÍ
jezofiko
Dnes už može 3 svetovú vojnu vyvolať aj Kim. Stačí že sa ním vystrelená raketa vráti na jeho územie a povie že to začali bratia z juhu.
gabreta
ekans
kolik máte pí Bostlová dětí které jste porodila?
Ajčir
Kdo nemá své děti, je otcem nebo matkou dětí celého světa
ekans
tuto odpověd jsem čekal, ale jste na velkém omylu, vaše aktivity zde na zemi budou velice přísně posuzovány, pokud jste měla měsíční ovulaci
Ajčir
Opři se o Slovo Boží o svobodném stavu.Všichni budeme souzeni
ekans
jistě, nastudujte si sv. Pavla
niedopytalski
Proč by válka USA - Irán měla byt světová?
Varovanie
Poselství Matky Spásy ze dne 23. února 2012 v 16:00.

MODLETE SE, ABY MOHLA BÝT ODVRÁCENA ATOMOVÁ VÁLKA V ÍRÁNU

Mé dítě,
pro mé děti přišel čas, aby se v úctě a poslušnosti k mému drahému Synu spojily do jednoty, aby atomová válka v Íránu mohla být odvrácena. Tato válka je velmi blízko a musíte se vroucně modlit, abyste ji zastavili, protože by zabila milióny Božích dětí. Satan a jeho …More
Poselství Matky Spásy ze dne 23. února 2012 v 16:00.

MODLETE SE, ABY MOHLA BÝT ODVRÁCENA ATOMOVÁ VÁLKA V ÍRÁNU

Mé dítě,
pro mé děti přišel čas, aby se v úctě a poslušnosti k mému drahému Synu spojily do jednoty, aby atomová válka v Íránu mohla být odvrácena. Tato válka je velmi blízko a musíte se vroucně modlit, abyste ji zastavili, protože by zabila milióny Božích dětí. Satan a jeho démoni pracují, aby způsobili strašnou zkázu.
Zabijí-li duše dříve, než jim bude dána příležitost vykoupit se v očích mého Syna, pak budou ztracené. Takový je plán Zlého. Hledá, jak by co nejvíce duším zabránil, aby vstoupily do království mého Otce. Děti, můj svatý růženec může – když se budete modlit všechna tajemství v jedné modlitbě, zabránit válce. Sjednoťte se na jeden den a modlete se můj svatý růženec, abyste zastavili atomovou válku, která je právě plánována.
Modlete se za ubohé duše nejen v Íránu, ale i v zemích, které se do války bezděčně zapletou. Modlete se za nešťastné země, které jsou využity jako pěšáci ve zlovolné hře lží, plánované skupinami, které nejsou od Boha, mého Věčného Otce.
Jděte nyní, mé děti a přiveďte všechny mé děti dohromady, aby se modlily za zmírnění této strašné ukrutnosti proti lidskosti.

Vaše milovaná Matka
Matka Spásy
PetraB
protože by byla (velmi záhy) jaderná, niedopytalski