lt.news
10

FSSPX: Buvusiam viršininkui skirta laisvės atėmimo bausmė

Gapo (Prancūzija) teismas 58 metų tėvą Arnaud Rostandą nuteisė "fiksuota dvylikos mėnesių laisvės atėmimo bausme, atidedant įkalinimą".

Balandžio mėn. jis pripažino savo kaltę dėl septynių nepilnamečių vyriškos lyties asmenų tvirkinimo Prancūzijoje, Ispanijoje ir Šveicarijoje 2002-2018 m.

Pagal Prancūzijos įstatymus kaltinamajam gali būti paskirta pakeista bausmė, jei ji neviršija vienerių metų. Tokiu atveju nuteistasis nepateks į kalėjimą, bet galės atlikti bausmę kita forma: elektronine apyranke, pusiau laisvėje arba paleidžiant į laisvę dirbti.

Rostandui taip pat teks ketverius metus vykdyti socialinę-teisinę priežiūrą ir psichiatrinį gydymą bei sumokėti kompensaciją savo aukoms.

Jis yra buvęs Kanados apygardos (2006-2008 m.) ir Jungtinių Amerikos Valstijų (2008-2014 m.) viršininkas.

FSSPX pranešime spaudai rašė, kad 2014 m. "atkreipus dėmesį į dviprasmiškas ir netinkamas nuostatas", Rostando vyresnieji nušalino jį nuo apaštalavimo ir "be jokios atsakomybės bei atitinkamos drausminės priežiūros patikėjo jam administracines užduotis, iš pradžių Šveicarijoje, o nuo 2019 m. - Kanadoje".

Iš paties Rostando viešos informacijos matyti, kad nuo 2014 m. iki 2019 m. balandžio mėn. jis dirbo komunikacijos direktoriumi SSPX būstinėje Šveicarijoje. Jis koordinavo įvairių FSSPX institucijų bendradarbiavimą ir prižiūrėjo viešuosius ryšius. Nuo 2019 m. iki 2022 m. jis buvo sekretorius Kanadai.

AI vertimas