ROZSUDEK NAD RUSKEM BYL ROZHODNUT PŘED 33 LETY. ODHALEN PLÁN NA VYHLAZENÍ RUSŮ (SLOVAN…

14. června 2022 Stáhnout PDF Sledujte nás na Telegramu: @cz24news Během posledních osmi let se Ukrajina definitivně stala americkou kolonií – …
Hanka Kraská
pravyprostor.cz/jak-si-george-soros-strcil-do-kapsy-evropsky-soud-pro-lidska-prava/
Senzační odhalení z evropských dokumentů o hlubokém zapojení Open Society Foundation (Nadace otevřené společnosti) George Sorose do Evropského soudu pro lidská práva, který sehrál klíčovou roli při vnucení politiky „otevřených hranic“ zemím jako Itálie.
Soros a jeho ovplyvňovanie Sodneho dvora EÚ
preklad textu …More
pravyprostor.cz/jak-si-george-soros-strcil-do-kapsy-evropsky-soud-pro-lidska-prava/

Senzační odhalení z evropských dokumentů o hlubokém zapojení Open Society Foundation (Nadace otevřené společnosti) George Sorose do Evropského soudu pro lidská práva, který sehrál klíčovou roli při vnucení politiky „otevřených hranic“ zemím jako Itálie.

Soros a jeho ovplyvňovanie Sodneho dvora EÚ
preklad textu bol robený cez translator

Od: ECLJ secretariat@eclj.org>

Správa ECLJ obiehala po celom svete a odhaľovala pôsobenie niekoľkých veľkých súkromných nadácií na európske inštitúcie, najmä na EDĽP. Prvé priaznivé účinky jeho vydania sa prejavujú v rámci samotnej Rady Európy.

Parlamentné zhromaždenie Rady Európy 20. apríla 2021 zvolilo nového belgického sudcu za EDĽP. Medzi tromi kandidátmi, ktorých navrhla belgická vláda, bol, ako to často býva, právnik zamestnaný v Otvorenej spoločnosti Georga Sorosa. Otvorená spoločnosť však prvýkrát po dlhom čase nedokázala zvoliť svojho kandidáta napriek značnej finančnej a politickej moci. Nakoniec bol zvolený belgický právnik, menej politický a kompetentnejší: pán Frédéric Krenc so 148 hlasmi proti 81 za zamestnanca otvorenej spoločnosti a 29 za Sylvie Saroléa. Toto je víťazstvo nezávislosti Súdneho dvora a ovocie správy ESLP o mimovládnych organizáciách a sudcoch EDĽP .

K tejto porážke otvorenej spoločnosti dochádza v čase, keď veľvyslanci 47 členských štátov Rady Európy práve prijali oficiálny text, v ktorom priznávajú pravdivosť správy ECLJ o mimovládnych organizáciách a sudcoch EDĽP a oznamujú svoje rozhodnutie opätovne -zhodnotiť účinnosť súčasného systému výberu a voľby sudcov Súdneho dvora do konca roku 2024. Toto je tiež dôležité pokračovanie správy.

Za posledný rok veľvyslanci zastupujúci 47 členských štátov Rady Európy dostali od poslancov parlamentu tri trápne písomné otázky na tému " systémový problém konfliktu záujmov medzi mimovládnymi organizáciami a sudcami Súdneho dvora " ( tu ) a na tému " Obnovenie integrity Európskeho súdu pre ľudské práva “( tu ).

Vlády Rady Európy boli zaistené po zverejnení správy ESLP o mimovládnych organizáciách a sudcoch EDĽP , z ktorej vyplynulo, že najmenej 22 z posledných 100 sudcov EDĽP sú bývalí zamestnanci siedmich mimovládnych organizácií a že posúdili mnohé niekedy prípady podporované ich vlastnými mimovládnymi organizáciami v očividnej situácii konfliktu záujmov. Medzi týmito mimovládnymi organizáciami vyniká otvorená spoločnosť Georga Sorosa, pretože dvanásť jej zamestnancov sa stalo sudcami v Štrasburgu, a pretože financuje ďalších šesť predmetných mimovládnych organizácií, niekedy vo veľmi veľkej miere. Rozsiahla prítomnosť sudcov z tej istej siete mimovládnych organizácií ukazuje, že v európskom systéme ochrany ľudských práv zastávajú veľké nadácie a súkromné mimovládne organizácie, a spochybňuje jeho nestrannosť.

Odhalenia v tejto správe sú mimoriadne vážne; obiehali po celom svete, ale stretlo sa s nimi aj mlčanie zo strany EDĽP a s odmietnutím Európskej komisie a niektorých vlád na ne vecne reagovať, až do popierania dôkazov. Najdôležitejšiu podporu pre správu získal pán Lavrov, ruský minister zahraničných vecí ( reakcie na správu nájdete tu ).

Obávali sa, že 47 veľvyslancov, ktorí spoločne tvoria najvyšší orgán Rady Európy, od ktorého závisí Európsky súdny dvor, by otázku taktiež pochovalo a tvrdilo, že nedokáže nájsť spoločnú odpoveď. Prekvapivo to tak nebolo: predložili odpoveď, šesť mesiacov po ( odpoveď si prečítajte tu ).

Na prvý pohľad sa zdá, že táto odpoveď je plynulá a konvenčná, ale keď človek číta medzi riadkami, ako sa na diplomatický dokument patrí, podtóny vyjasnia. Tu sú zrejmé: veľvyslanci v žiadnom prípade neodporujú ani sa nepokúšajú minimalizovať realitu skutočností odhalených v správe ECLJ a pripomenutých poslancami EP. Toto je samo osebe zásadné priznanie, ktoré Európska komisia nepripustila. Rada Európy pripúšťa skutočnosti, ktoré odhalil ESĽP.

Odpoveď potom pozostáva z pripomenutia potreby „ naďalej zaručovať najvyššiu úroveň kvalifikácie, nezávislosti a nestrannosti sudcov Súdneho dvora “ a z vyhlásenia o opatreniach prijatých na tento účel. Veľvyslanci tiež uviedli, že prehodnotia " do konca roku 2024, vzhľadom na ďalšie skúsenosti, účinnosť súčasného systému výberu a voľby sudcov Súdneho dvora ". Tým, že veľvyslanci uvedú tento termín, signalizujú, že sa blíži príležitosť preskúmať výber sudcov, a začať tak konať s cieľom napraviť situáciu.

ECLJ bude toto preskúmanie mechanizmu súdneho výberu pozorne sledovať a zabezpečí, aby sa jeho odporúčania vzali do úvahy. V tejto súvislosti boli veľvyslancom 8. apríla predložené dve nové písomné otázky zo správy ECLJ. Prvý spochybňuje praktickú nemožnosť požiadať o odmietnutie sudcu Európskeho súdu, pretože totožnosť sudcov sa odhalí až po zverejnení rozsudku, čo je v rozpore s pravidlami, ktoré EDĽP ukladá vnútroštátnym súdom. Druhá písomná otázka sa týka nemožnosti požiadať o zmenu niektorých rozsudkov Súdneho dvora.
Hanka Kraská
Kto stojí za prevratom na Ukrajine: Gyorgy Schwartz - ::protiprudu.org
Kto stojí za prevratom na Ukrajine: Gyorgy Schwartz
Andrij Stryj 14. apríla 2014
Meno Gyorgy Schwartz je mnohým ľuďom neznáme. Keď však povieme, že je to skutočné meno maďarského miliardára George Sorosa, mnohí hneď budú vedieť o kom je reč. Jedná sa o 22. najbohatšieho muža sveta. S odhadovaným majetkom vo výške 20 …More
Kto stojí za prevratom na Ukrajine: Gyorgy Schwartz - ::protiprudu.org

Kto stojí za prevratom na Ukrajine: Gyorgy Schwartz
Andrij Stryj 14. apríla 2014
Meno Gyorgy Schwartz je mnohým ľuďom neznáme. Keď však povieme, že je to skutočné meno maďarského miliardára George Sorosa, mnohí hneď budú vedieť o kom je reč. Jedná sa o 22. najbohatšieho muža sveta. S odhadovaným majetkom vo výške 20 miliárd dolárov sa stal najvplyvnejším ľavicovým globalistom sveta a verejnou tvárou bankovej dynastie Rotschildovcov. Ako najväčší prispievateľ do prezidentskej volebnej kampane v USA bol jedným z mužov, ktorí dosadili Baracka Obamu do prezidentského kresla.
“Ak by bol niekedy človek, na ktorého by perfektne sedel stereotyp židovsko-plutokratického, boľševického a sionistického konšpirátora, bol by som to ja,” priznal kedysi Soros. Dokonca dostal v roku 2010 cenu “Globalista roka”.

Piliere Sorosovej ríše sa nachádzajú v dvoch kancelárskych centrách v strede Manhattanu. V jednej z nich sídli Soros Fund Management, ktorý spravuje hedžové fondy s aktívami vo výške 18 miliárd dolárov. O niekoľko blokov ďalej je sídlo “filantropickej” Sorosovej siete, pôsobiacej pod názvom Open Society Foundation (na Slovensku Nadácia otvorenej spoločnosti).
Soros zarobil miliardy menovými špekuláciami v niekoľkých krajinách. Prvú miliardu zarobil v roku 1992 ako muž, ktorý pokoril Bank of England. Potom pokračoval drancovaním hospodárstva v Rusku, Malajzii, Thajsku a ďalších, čím nahrabal ďalšie miliardy.
V rokoch 1979 až 2011 Soros rozdal viac než 8 miliárd dolárov na účely súvisiace (údajne) s ochranou ľudských práv, verejného zdravia a vzdelania.
Aj keď si Soros starostlivo pestuje imidž Robina Hooda, v skutočnosti ho lepšie vystihuje výraz “muž, ktorý predal svet.” Sám seba nazýva filantropom, ale jeho cieľom je zosilniť ideologický tlak globalizácie a Nového svetového poriadku (NWO), pričom sleduje svoje vlastné finančné záujmy.
S jeho prispením došlo k zmenám vlády na Slovensku a Chorvátsku, bol hlavným strojcom vojny v Juhoslávii, pomohol naštartovať “ružovú revolúciu” v Gruzínsku. Keď sa Soros zamerá na krajinu s cieľom “zmeny režimu”, obvykle začne vytvorením tieňovej vlády, ktorá je pripravená okamžite prevziať moc, ak sa naskytne príležitosť.
Ako to urobil v desiatkach iných krajín – najmä vo východnej Európe – Soros za uplynulé dve desiatky rokov nalial a stále nalieva stovky miliónov dolárov do ukrajinských mimovládnych organizácií (MVO). Robí to údajne preto, aby pomohol transformovať ich krajinu na viac “otvorenú” a “demokratickú” spoločnosť.
Iba cez jednu z jeho Nadácií otvorenej spoločnosti (OSF) – International Renaissance Foundation (IRF) – natieklo do ukrajinských MVO, komunitných skupín, akademických a kultúrnych inštitúcií a nakladateľstiev v rokoch 1990 – 2010 viac ako 100 miliónov dolárov.
Len za samotný rok 2012 poskytlo IRF 63 miliónov dolárov. Viac, než ktorákoľvek iná donačná organizácia na vyhladovanej Ukrajine. Vďaka tomu boli kooptované a zvedené všetky legitímne politické opozičné sily do Sorosom schváleného “progresívneho” tábora.
Na webových stránkach IRF je zrejmé, že finančné prostriedky Sorosa sú zamerané na podporu ukrajinského “partnerstva” a “integrácie do EÚ”.
Projekt Syndikát je ďalšou časťou Sorosovej Nadácie otvorenej spoločnosti. Tento projekt, dominantný na Ukrajine, má sieť takmer 500 novín vo viac než 150 krajinách celého sveta v náklade viac ako 70 miliónov výtlačkov a predstavuje najväčší syndikát “nezávislých” komentátorov na svete.
Ale najväčšou Sorosovou silou je jeho vedúce postavenie v Rade pre zahraničné vzťahy skupiny Bilderberg, Trilaterálnej komisii a ďalších globalistických organizáciách, cez ktoré riadi celý aparát NWO.
Soros bol nápomocný pri drancovaní Ukrajiny počas privatizačného procesu v roku 1990 a prispel k nástupu moci židovských oligarchov, rovnako ako v Jeľcinovskom Rusku.
Viktor Janukovič bol po prvý krát zvolený za premiéra v roku 2004, ale Soros zorganizoval verejné nepokoje, tzv. “oranžovú revolúciu”, ktorá vyniesla k moci proeurópskych politikov Viktora Juščenka a Júliu Timošenkovú.
Vďaka Sorosovým peniazom a politickému vplyvu sa protesty na Ukrajine koncom roka vyostrili a nakoniec viedli k Janukovičovmu úteku do Ruska.
V krátkosti – celý chaos na Ukrajine je pravdepodobne spôsobený zasahovaním Gyorgy Schwartza známeho pod menom George Soros.
Autor: Andrij Stryj, www.protiprudu.org
r/tretí najbohatší na Ukrajine/. Spolu s ďalším miliardárom Porošenkom bol hlavným sponzorom Majdanu. Bol to on, ktorý vytvoril Pravý sektor.Organizácia Biele kladivo, ktorá tiež účinkovala na Majdane, ale je rozčarovaná z toho, že prispela k ” židovskému prevratu a objavila židovské korene tak u Tjaniboka ako aj u Jaroša. Mám obrázky na ktorých Kolomyskij nosí tričko s názvom”židobandera” A zaujímavé je, že Izrael nehlasoval za rezolúciu OSN o anexii Krymu, treba byť však čestný a povedať, že sa nemohli ” dostaviť, vraj zlyhalo letecké spojenie…To spojenie sionistov a antisemitov sme tu už mali, v Hitlerových začiatkoch, história je teda matkou pravdy.