Clicks1.8K
pl.news
34

Kardynał Müller: błędem było przyniesienie bożków, nie ich wyrzucenie

"Wielkim błędem" było przynieść figurkę Pachamamy do kościoła Santa Marta w Transportinie, a nie ją wyrzucić, powiedział kardynał Gerhard Müller w rozmowie z Raymondem Aroyo (EWTN, 24 października, film poniżej).

Wyjaśnił, że w czasie Synodu odbyła się "adoracja drewnianych bożków", co jest "absolutnie przeciwne pierwszemu przykazaniu".

Kardynał określił to mianem "grzechu śmiertelnego" i "zbrodni przeciwko prawu boskiemu", by przynieść figurki do kościoła, ponieważ bałwochwalstwo jest grzechem śmiertelnym i nie może być łączone z liturgią chrześcijańską.

#newsBdeffczxqy

wacula25wp.pl
A kościół katolicki Boży ma za zadanie chrystianizacja i tylko chrystianizacja i będzie nadal to czynił ,ponieważ jest to misja i nakaz samego J.CH. Na wszystkie narody wedle słów Ewangelii aby się stała jedna Owczarnia jeden pasterz Jezus. Mam także inne owce, które nie są z tej zagrody. I te muszę przyprowadzić, i będą słuchać głosu mego, i nastanie jedna owczarnia, jeden pasterz.A przecież …More
A kościół katolicki Boży ma za zadanie chrystianizacja i tylko chrystianizacja i będzie nadal to czynił ,ponieważ jest to misja i nakaz samego J.CH. Na wszystkie narody wedle słów Ewangelii aby się stała jedna Owczarnia jeden pasterz Jezus. Mam także inne owce, które nie są z tej zagrody. I te muszę przyprowadzić, i będą słuchać głosu mego, i nastanie jedna owczarnia, jeden pasterz.A przecież papież Franciszek ani my nie stracił wiary przyjmując innowierców Indian i tym podobne.W czym problem??????????.
Krystian N.
Cd. Muller jest człowiekiem odważnym. Nie ulega to wątpliwości. Ale dlaczego jeśli mówi A nie może powiedzieć B. Czy jeszcze jest za wcześnie? A powinien powiedzieć, że Franciszek to heretyk i apostata.
Tymoteusz likes this.
Giża Irena likes this.
Weronika....S
...wyrzucenie, jak najbardziej, prawidłowe, a przyniesienie to nie błąd, tylko religijny skandal, nie odnotowany w dotychczasowej historii Kościoła.
Sw.Joanna and 2 more users like this.
Sw.Joanna likes this.
Mbuckop likes this.
Tymoteusz likes this.
xmireknowak likes this.