Join Gloria’s Christmas Campaign. Donate now!
Clicks780

„Halloween nie je neškodnou zábavou, nevystavujte deti tomuto nebezpečenstvu.“ Kňazi a veriaci sa dnes spoja v modlitbe

Dnes, v predvečer sviatku Všetkých svätých, sa o 21:00 h v modlitbe za obrátenie hriešnikov a v odprosujúcích modlitbách za Slovensko spoja kňazi, rehoľné a cirkevné spoločenstvá, ako aj veriaci.More
Dnes, v predvečer sviatku Všetkých svätých, sa o 21:00 h v modlitbe za obrátenie hriešnikov a v odprosujúcích modlitbách za Slovensko spoja kňazi, rehoľné a cirkevné spoločenstvá, ako aj veriaci.

Dôvodom sú čoraz populárnejšie oslavy Halloweenu, ale aj dnešná bizarná akcia HalloQueen, ktoré sa tento rok predstavila v pozmenenom názve Hell-o-queen a ktorej plagát je podľa slov bývalej europoslankyne Anny Záborskej nenávistným prejavom Oslava Halloweenu
Počas modlitieb, na ktoré vyzval aj vladyka Milan Chautur, budú prosiť o ochranu Sedembolestnú Pannu Máriu.
„Modlitba má obrovskú moc, ktorá vyvoláva reakcie dobra, ktoré sú silnejšie ako rekcie atómovej bomby, preto sa vo štvrtok, keď sa na mnohých miestach konajú aj Eucharisticke adorácie modlime za obrátenie hriešnikov,“ uvádza sa vo výzve.

K modlitbám svätého ruženca o 21:00 sa dnes môže pripojiť ktokoľvek. Či už jednotlivec alebo spoločenstvo.

O tom, že je slávenie Hallowenu nebezpečné, hovoril aj Svätý otec František.

Na stretnutí exorcistov v Ríme Aldo Buonaiuto upozornil na skutočnosť, že každoročne okolo 31. októbra sú stovky nevinných detí posadnutých démonmi. Po celom svete exorcisti intervenujú na rodičov, aby zasiahli, a nevystavovali svoje deti tomuto nebezpečenstvu.

“Pápež František považuje za nevyhnutné zakázať „zlo“, akým je Halloween. Svätý Otec je zdesený rastúcim počtom posadnutých detí, ktoré sa predtým hrali na Halloween, uviedol 31. 10. 2014 Buonaiuto.

Otec Buonaiuto, ktorý má podporu pápeža Františka, poznamenal, že na rozdiel od toho, čo si mnohí ľudia myslia, „Halloween nie je neškodnou zábavou, ale je to akoby zádverie k niečomu oveľa nebezpečnejšiemu“.
Vysvetlil, že tí, ktorí sa podieľajú na Halloweene, sa nemusia priamo podieľať na zlých rituáloch, obetách zvierat, znesväteniach cintorínov a kradnutí hostií a pod. Halloween je však najlepším časom náboru nových členov do rôznych siekt. Už to je otvorenosť diablovi.

Pápež chce festival duchov a strašidiel nahradiť bezpečným sviatkom pre deti sláviace Halloween. Preto sa už v roku 2014 talianske deti obliekali ako svätí a podieľali sa na modlitbových bdeniach v kostoloch po celej krajine. Svätý Otec nabáda ostatné krajiny, aby urobili to isté.

Proti Halloweenu sa v roku 2009 postavil aj Benedikt XVI., ktorý uviedol, že je to „antikresťanský a nebezpečný sviatok“. Halloween podľa jeho názoru „podporuje kultúru smrti“ a „tlačí novú generáciu do mentality ezoterickej mágie, ktorá útočí na posvätné a duchovné hodnoty, cez otrasnú iniciáciu prostredníctvom okultných obrazov.“

Záborská: Odmietam tieto urážky náboženského cítenia
K „transgender“ Hell-o-queen párty, ktorú na sviatok dušičiek organizuje komentátor denníka SME Matúš Lenický, alias dj B-komplex, či „Matia Lenická“ sa vyjadrila aj bývalá europoslankyňa Anna Záborská.

Záborská na margo toho uviedla, že Slovensko je skvelá slobodná krajina, no upozornila, že táto sloboda má určité hranice. „Naša sloboda sa končí tam, kde začína sloboda druhých. Keď nič iné, tak hranicou je slušnosť a úcta k ostatným. Nikomu nebránim organizovať „bizarné“ podujatia, ale odmietam urážky náboženského či iného cítenia.“

„Zneužiť zobrazenie našej sedembolestnej Matky ako reklamu na „čurbes“, „besný žúr“, „bizar nakladačku: drag queens, masky, techno, d’n’b, italo disco, vogue, fetiš“ je ďaleko nielen za hranicou slušnosti a dobrého vkusu, ale je priamo urážkou náboženského cítenia Slovákov.“

Pokračovala, že zobrazenie šaštínskej Madony ako transgender dídžeja B-Complex s diabolskými rohmi je „nenávistným prejavom, ktorý rozdúchava iba nenávisť“.

„Vyzývam všetkých ľudí dobrej vôle k odsúdeniu tohto aktu nenávisti,“ vyzvala Záborská.

Tatiana Stará
alianciazanedelu.sk/archiv/4526
paduánský likes this.
ľubica
„Modlitba má obrovskú moc, ktorá vyvoláva reakcie dobra, ktoré sú silnejšie ako rekcie atómovej bomby, preto sa vo štvrtok, keď sa na mnohých miestach konajú aj Eucharisticke adorácie modlime za obrátenie hriešnikov,“K modlitbám svätého ruženca o 21:00 sa dnes môže pripojiť ktokoľvek. Či už jednotlivec alebo spoločenstvo.
Paxus
Za chvíľu sa zapojíme
ľubica and one more user like this.
ľubica likes this.
Peter(skala) likes this.
Rapture