pl.news
1262

Kontrowersyjny proces: Becciu ma dwie możliwości

W procesie przeciwko kardynałowi Becciu, który niegdyś był niezawodnym topornikiem Franciszka, "wyrok wydaje się już przesądzony" – pisze Vik van Brantegem na portalu Korazym.org (27 lipca). 25 lipca …More
W procesie przeciwko kardynałowi Becciu, który niegdyś był niezawodnym topornikiem Franciszka, "wyrok wydaje się już przesądzony" – pisze Vik van Brantegem na portalu Korazym.org (27 lipca).
25 lipca adwokaci Becciu oświadczyli, że ich "całkowicie niewinny" klient będzie miał możliwość "udowodnienia tego". W normalnym procesie należy udowodnić winę, a nie niewinność.
Becciu jest pierwszym kardynałem w historii Kościoła, którego papież chciał sądzić przez świeckiego sędziego. Zarzuty przeciwko niemu zostały przekazane na łamach gazet oligarchów, zanim Becciu je zobaczył.
Według Renato Fariny (Libero.it, 27 lipca), procedura procesu "wydaje się być zaczerpnięta z podręcznika odziedziczonego po hiszpańskiej inkwizycji".
Prokuratorzy przyznali, że "Ojciec Święty" upoważnił ich do przyjęcia wszelkich środków ostrożności w celu ustalenia faktów, nawet do zignorowania obowiązujących przepisów. Farina tłumaczy: prokuratorzy są ponad prawem.
Farina wątpi, że Włochy, Szwajcaria i Wielka Brytania …More
CÓRKA MARYI