lv.news
12

Nīderlandes bīskaps par Francisku: agresīvs, nežēlīgs, nepastorāls, pretrunīgs

Arhibīskapa Roša pieteikuma dokuments Traditionis custodes ir "nocietinājis fronti" starp Vatikānu un katoļiem, ir "ļoti agresīvs" un "pastorāli mākslīgs", Nīderlandes palīgbīskaps Robs Mutsaerts raksta savā VitamineXp.Blogspot.com (3. janvārī).

Viņš pamana "tik tikko slēptu nepacietību", lai iznīcinātu Romas Misi. ""Žēlsirdības pāvests" izrāda maz žēlastības tiem, kas pieņem tradicionālo latīņu Misi."

Mutsaerts konstatē, ka katoļu vidū arvien pieaug "uzticības zudums": "Ja tas, kas tika ieteikts vakar, vairs nav spēkā šodien, nekas nav skaidrs." Viņš jautā, vai "viss no pirms Vatikāna II sanāksmes ir izdzēsts".

Viņš uzsver, ka ticīgie var saņemt Romas rita grēksūdzes un laulības sakramentus Pija X biedrībā, bet ne kanoniski atzītās kopienās, piemēram, Svētā Pētera brālībā.

Turklāt priesteriem, kuri laiku pa laikam svin Romas rituālu, ir nepārprotami jāatbalsta Vatikāna II sapulce, savukārt "tiem, kas svin Novus Ordo — es esmu viens no viņiem -, netiek lūgts pieņemt Tridentas koncilu".

Viņa secinājums: "Ja Vatikāns uzdod veikt pārbaudi vecās Mises svinētājiem, godīgi sakot, tā būtu jāpilda arī Novus Ordo ārštata svinētāju leģioniem, kuri visi dara savu darbu."

Attēls: © Rob Mutsaerts, #newsGeihznjtyg