Clicks8
lv.news

ASV bīskaps pēc pirmās latīņu valodas mises: “esmu pilnībā pārsteigts”

Korpuskristijā Taileras bīskaps Džozefs Striklands Teksasā pirmo reizi svinēja Veco latīņu misu.

35 gadu laikā, būdams priesteris, viņš nekad nebija izrunājis iesvētīšanas vārdus latīņu valodā: "Es tos diez vai varēju izrunāt, tas ir neaprakstāmi."

Striklandam bija jāmācās latīņu mise “no nulles”, viņš stāstīja vietnei NcRegister.com (16. jūlijs). Lai arī viņš dzimis 1958. gadā, viņam nav atmiņas par latīņu misi. Kad viņš 1977. gadā iestājās seminārā, visu laiku misie “netika aprunāta, netika pieminēta, pētīta – vienkārši to neviens nepieminēja”.

Viņa priekšgājējs nodibināja FSSP kopienu diecēzē, par kuru Striklands domāja šādi: “Šeit nāk tie cilvēki”. Vienlaikus viņš tikās ar vairāk un vairāk priesteriem, semināriem un jaunām ģimenēm, kas lūdza oriģinālo misi.

Lūdzot pirms Vissvētākā Sakramenta, Striklands uzzināja par latīņu misu. Pirms pieciem gadiem ieceltais priesteris, kurš pārzina abus rituālus, vadīja Striklandu un palīdzēja viņam “ar ļoti sarežģīto latīņu valodu”.

Striklands novēro, ka šis rituāls “tik ļoti” vērsts uz Dieva pielūgšanu un viss attiecas uz Dievu: “Nav nekas cits kā bijība.”

Attēls: © newliturgicalmovement.org, #newsYvcmjonkxq