Peter(skala)
585

Prečo by sa kresťania mali vyhýbať nekresťanským festivalom? Kvôli nemravnosti a sex.zneužitiu!

Bezpečnostná služba na švédskom hudobnom festivale v Bråvalle potvrdila najmenej sedem sexuálnych útokov na dievčatá, z ktorých tri viedli k zatknutiu útočníka
Ilustračné foto

Polícia a bezpečnostná služba v piatok večer potvrdili dva najnovšie prípady, ktoré zdvihli celkový počet sexuálnych napadnutí na štvordňovom festivale až na sedem. Polícia tvrdí, že zadržala a vypočula troch podozrivých, ale neuverejnila žiadne informácie o ich pôvode alebo totožnosti, uvádza švédska televízna stanica SVT.
Prokurátor uviedol, že zatknutí boli po vypočutí prepustení, no nie je jasné, či prokuratúra zvažuje obvinenia. Vyšetrovanie incidentu pokračuje.
Správca bezpečnosti festivalu Ulf Bowein odpovedal na otázku, prečo došlo k sexuálnym útokom aj napriek nárastu počtu príslušníkov bezpečnostnej služby a prísnejším bezpečnostným opatreniam: “To je dobrá otázka – opýtajte sa ju tých, ktorí sa dopustia tohto činu. Bohužiaľ, je to ako kdekoľvek v komunite. Máme niekoľko jednotlivcov, ktorí páchajú zločiny.”
Bowein poznamenal, že počet útokov klesol oproti minulému roku. Správy tvrdili, že muži, ktorí boli do značnej miery popísaní ako osoby “cudzieho pôvodu”, sexuálne obťažovali až 40 dievčat na festivale.
Táto správa podnietila britskú kapelu Mumford a Sons, ktorá vyhlásila bojkot pre budúce ročníky festivalu, až kým sa situácia nedostane pod kontrolu. Skupina sa tohtoročnej akcie vôbec nezúčastnila.

Cieľom sexuálnych útokov sú vo všeobecnosti mladé dievčatá
Sexuálne útoky sa v minulom roku stali bežnými na švédskych festivaloch. Úradníci odhadujú, že počet sexuálnych útokov na hudobných open-air festivaloch sa v roku 2016 zvýšil o 1000 percent.
Cieľom sexuálnych útokov sú vo všeobecnosti mladé dievčatá, z ktorých mnohé majú menej ako 18 rokov. 17-ročná Alexandra Larssonová bola jednou z obetí a opísala, čo sa dialo: “Najprv sa niekto niekoľkokrát dotkol môjho zadku. Obrátila som sa a spýtal som sa, kto to urobil, ale nedostala som žiadnu odpoveď. Toto sa niekoľkokrát opakovalo. Nakoniec ma niekto chytil za pohlavné orgány. Potom som sa nahnevala, otočila som sa a kričala: Kto to bol? Ty idiot!”
Festivaly nie sú jedinými miestami, kde dochádza k sexuálnym útokom. Rôzne správy ukázali, že dievčatá vo Švédsku boli napadnuté na železničných staniciach, a dokonca aj vo verejných školách.
www.hlavnespravy.sk/…/1056914