Clicks12
lv.news

Arhibīskaps Vigano atbild uz kardināla Brandmillera iebildumiem

Arhibīskaps Vigano strīdējās ar AldoMariaValli.it (4. jūlijs) par kardināla Brandmillera prasību, ka II Vatikāna padome turpināja katoļu tradīcijas un ka no “aizdomu hermeneitikas” vajadzētu izvairīties.

Viņš apsūdz Brandmilleru par “likumīgu attieksmi”, kas principā uzskata par neaptveramu, ka Padome varētu noiet greizi.

Vigano apgalvo, ka II Vatikāna padome revolucionāri izmantoja apzīmējumu “padome”, lai uzspiestu ķecerības “ar ļaunprātīgu nodomu un graujošiem mērķiem”.

Viņš citē tēvu Edvardu Šilebeksu (+2009), kurš ir viens no aktīvākajiem teologiem II Vatikāna padomes laikā, kurš runāja par Padomes dokumentiem: “Tagad mēs to sakām diplomātiskā veidā, bet pēc Padomes mēs izdarīsim netiešus secinājumus.”

No šī Vigano secina, ka termins “aizdomu hermeneitika” tiek izmantots, lai nomelnotu tos, kuri “nosoda samierinošo krāpšanu”, kaut arī visa šī pasākuma etiķetes uzraksts “padome” neatspoguļo tā saturu.”

Viņš uzskata II Vatikāna padomi par “viltīgu darbu, ko pievīluši cilvēki, kuri bēdīgi slaveni inficēti ar modernismu un kurus nereti nemaldina pat viņu morālā izturēšanās”.

Vigano norāda, ka koks ir pazīstams ar tā augļiem: “Nepietiek tikai runāt par Padomes pavasari, lai paslēptu bargo ziemu, kas satver baznīcu.”

Izlasot neokonservatīvo argumentu, ka “Padome neko nav mainījusi mūsu ticībā”, Vigano secina, ka, ja tā ir taisnība, tad neokonservatīvie var arī atgriezties pie Pija X katehisma un Pija V misāļa.

#newsPnubrlenlh