Anton Čulen
92K

Ďalšie množstvo komentárov na podporu arcibiskupa Jána Oroscha: Škoda, že na Slovensku zo siedmich diecéz sa nenazbieralo ani tých SEDEM statočných, ktorí by sa zastali a verejne podporili otca arcibiskupa

Ďalšie množstvo komentárov na podporu arcibiskupa Jána Oroscha: Škoda, že na Slovensku zo siedmich diecéz sa nenazbieralo ani tých SEDEM statočných, ktorí by sa zastali a verejne podporili otca arcibiskupa.

„Pre kresťanov nadišla opäť doba, keď musia zobrať spásu svojej duše do svojich vlastných rúk a svojim vlastným, zdravým rozumom usúdiť, kde je pravda“.

Komentár: Prečo si máme myslieť, že duchovné zlo nie je vina? Ani rodičia tých dvoch zabitých nie sú určite presvedčení, že ich deti sú nevinné obete, ale že pochopia, že to bola „odmena“ ZLA, ktorému sa dali do služieb.
Súhlasím s Mons. Oroschom a podporujem ho.

Pravdu je treba brániť! Aj vo filme Sedem statočných bola aj za cenu obetovania vlastných životov statočných obrancov nepravosť premožená.
Škoda, že na Slovensku zo siedmich diecéz sa nenazbieralo ani tých SEDEM statočných, ktorí by sa zastali a verejne podporili otca arcibiskupa Mons. Jána Oroscha.

Je to preto, že list bol adresovaný iba kňazom vlastnej arcidiecézy? Zrejme už znova platí niekdajšie: Cuius regio, eus religio – čí pán, toho náboženstvo, alebo to poukazuje na predpovedané veľké rozdelenie v cirkvi?.

Modlime sa za jednotu v Kristovi hlavne za nižšie uvedených duchovných pastierov.
Mons. Peter Beňo, nitriansky pomocný biskup
Mons. Bernard Bober, košický arcibiskup metropolita
Mons. Cyril Vasiľ, košický eparcha
Mons. Marek Forgáč, košický pomocný biskup
Mons. Tomáš Galis, žilinský diecézny biskup
Mons. Jozef Haľko, bratislavský pomocný biskup
Mons. Marián Chovanec, banskobystrický diecézny biskup
Mons. Viliam Judák, nitriansky diecézny biskup
Mons. Ján Kuboš, spišský pomocný biskup
Mons. Ján Orosch, trnavský arcibiskup
Mons. František Rábek, vojenský ordinár
Mons. Peter Rusnák, bratislavský eparcha
Mons. Stanislav Stolárik, rožňavský diecézny biskup
Mons. Stanislav Zvolenský, bratislavský arcibiskup metropolita

Božiu Pravdu je treba brániť! J.K.

Komentár: Podpisujem pretože: Neodporovať omylu znamená súhlasiť s ním a nebrániť pravdu znamená potláčať ju. (Pápež sv. Felix III) A. H.
Komentár: Podporujem arcibiskupa Jána Oroscha M. S.

Komentár: Porušujú sa ľudské práva a právo na slobodné vyjadrovanie. J. L.
Komentár: tolerovať antispoločenské správanie je objektívne hlúpe (existuje aj kniha „Be intolerant [in love] because some things are just stupid“). Š. Š.
Komentár: ….p.biskup Orosch je pravoverný M. U.

Komentár: O. biskup Orosch je skutočne pravý pastier a každý útok proti nemu je zároveň útokom proti RKC. M. Š.
Komentár: Podpisujem, pretože sa plne stotožňujem s názorom J.E arcibiskupa Jána Oroscha. Je smutné, ak tzv. Katolícke noviny miesto toho, aby ho podporili, ešte do neho spolu s liberálnou zberbou a liberálnou luzou do neho bijú. Po 60-tich rokoch prestávam kupovať Katolícke noviny. Treba v Katolíckych novinách vymeniť šéfredaktora a komplet celú redakciu, nech idú do SME&DenníkN&Aktuality&Hospodárske noviny&… J. V.
Komentár: Podpisujem, pretože súhlasím s názormi otca arcibiskupa. Situáciu opisuje jasne a správne. B. T.

Komentár: 1. Cez prizmu ateizmu:
Ateistické sily pochopili, že všetky doterajšie mocnosti v histórii ľudstva prehnili najprv z vnútra, morálne, až potom boli porazené zvonku. Týka sa to aj katolíckej cirkvi – prišla doba heréz a liberálnych kňazov a dokonca i liberálnych biskupov, arcibiskupov, kardinálov. Prišla doba, keď útoky na Cirkev zvonku sú koordinované a podporované útokmi zvnútra. Pre kresťanov nadišla opäť doba, keď musia zobrať spásu svojej duše do svojich vlastných rúk a svojim vlastným, zdravým rozumom usúdiť, kde je pravda. Problém je v tom, že slobodné a samostatné uvažovanie a rozhodovanie sa – bolí. Pohodlnejšie je vyhovoriť sa na autority.

2. Cez prizmu kresťanstva:
Kresťania by nemali mať pochybnosti o tom, že v súčasnosti celkom reálne vyzerajúce plány na likvidáciu katolíckej Cirkvi sa nikdy nepodarí realizovať. Máme to sľúbené samotným Ježišom.
Jediným a vždy jednakým problémom v dobe heréz je problém uvedomiť si, že nie sme sluhami, ale slobodnými synmi. Inak povedané, patríme do generácie, ktorá nemôže slepo nasledovať všetkých svojich duchovných vodcov. Ergo musia sami sledovať kde ich ten či onen vodca vedie. S. M.

Komentár: Keď my budeme mlčať, kamene budú kričať. A. G.
Komentár: … keď nás zaženú do kúta, už bude neskoro bojovať … P. T.
Komentár: S arcibiskupom Mons. Oroschom súhlasím. V. B.

Komentár: Celý svet sa rúti do záhuby. Čo bolo po stovky rokov normálne je nenormálne. Pretláča sa chorá agenda. Lesby a geyovia nech sa prezentujú ako muž a žena, ako ľudia, nech nás neobťažujú svojim postojom. A. J.
Komentár: podpisujem, pretože statočnému človeku, sa deje krivda. P. O.

Komentár: vyjadrujem svoju podporu p. biskupovi Oroschovi I. P.
Komentár: Milujem pána Ježiša a ctím si jeho služobníkov. J. G.
Komentár: Držíme Vám palce. Vydržte. Lebo pravda je len jedna a to Božia. J. M.

Komentár: Je potrebné dať najavo, že veriaci stoja za svojimi pastiermi, ktorí bránia vieru a učenie Katolíckej cirkvi, aby vedeli, že nie sú sami, a nebáli sa hlásať vieru aj otvorene v dnešných ťažkých časoch. Aby si Slovensko zachovalo vieru, a prehlásilo Ježiša Krista za svojho zvrchovaného Kráľa. Nech za nás oroduje Sedembolestná Panna Mária, naša Patrónka a pomáha nám v tomto úsilí. M. Č.

alianciazanedelu.sk/archiv/12907
Caesar
V Colorade pri streľbe v gay klube zahynulo päť ľudí, ďalších 18 bolo zranených.
Na miesto dorazilo 11 sanitiek. Podozrivý zo streľby bol tiež zranený a teraz je v nemocnici pod dohľadom.
Vyhybajte sa teplarnam mozete umriet.
no co na to sorosova smetiarka, americke mimovladne-diablovladne prísery? sorosov potkan Demes?More
V Colorade pri streľbe v gay klube zahynulo päť ľudí, ďalších 18 bolo zranených.

Na miesto dorazilo 11 sanitiek. Podozrivý zo streľby bol tiež zranený a teraz je v nemocnici pod dohľadom.

Vyhybajte sa teplarnam mozete umriet.

no co na to sorosova smetiarka, americke mimovladne-diablovladne prísery? sorosov potkan Demes?
. ARMATA .
A čo očkovanie... nebol to krok v ústrety diablovi? Kto z nich zaplakal, že sa zatvárali kostoly veriacim rovno pred nosom? Teraz sa nečudujme, ani to prijímanie na ruku nebolo,nieje a nebude totiž v poriadku. Pokiaľ to bude naša cirkev ťahať so sektármi z vlády...
apredsasatoci
Mnohí kresťania sa zaradovali zatvoreným kostolom. Pretvárka dosť vyčerpáva, vieš?
U.S.C.A.E.
akú chybu no jedinú že to nebolo hneď poňaté ako verejné a netreba to vypisovať to sú všetko výhonky liberalizmu. Modernizmus nie je nič iné ako Cirkevný liberalizmus vo svojej podstate ide o cirkevný komunizmus a očividne sa prejavuje v NOM lebo čo robia tie výhonky liberalizmu? no dávajú človeka na miesto Boha to isté robí NOM
dyk
Aspoň o. Arcibiskup Orosch vidí, o koho sa môže oprieť. Aj keď "urobil chybu", ale "spolubratia" ho mali brániť a snažiť sa vysvetliť jeho slová tak, aby to "sedelo", a nie ho "spláchnuť" v duchu falošnej politickej korektnosti. Tu je vidieť "jednota" nášho biskupského kléru. Veď do sporu s liberálmi i tak musí prísť a tak načo to naťahovať? Komunizmus, fašizmus, socializmus, nacizmus, …More
Aspoň o. Arcibiskup Orosch vidí, o koho sa môže oprieť. Aj keď "urobil chybu", ale "spolubratia" ho mali brániť a snažiť sa vysvetliť jeho slová tak, aby to "sedelo", a nie ho "spláchnuť" v duchu falošnej politickej korektnosti. Tu je vidieť "jednota" nášho biskupského kléru. Veď do sporu s liberálmi i tak musí prísť a tak načo to naťahovať? Komunizmus, fašizmus, socializmus, nacizmus, boľševizmus sme odsúdili verejné a tak prečo verejne neodsudiť liberalizmus a jeho zhovadilé sposobi?
pepe122
V mene Božom, v ruke s nožom... takto sladko zabíjali križiaci a dnes v Božom mene úplne pokojne odsudzujú "pravoverní" každého "nehodneho".
apredsasatoci
Neber to osobne! Je aj druhá možnosť. Nie právovery,, ale Boh ťa súdi.
turan
Pepe122, ty si fakt ako český "Pepa z depa". Čo to tu melieš človeče? Osobne sa ťa to dotklo? Si vari pederast resp. sodomita? Buď rád, že žiješ v SR, inak by ťa mohamedáni zhodili z dvanásteho poschodia a nepýtali by sa ťa na tvoje názory. Ak to sem príde a možno to nebude dlho trvať, kde sa schováš? Som zvedavý, ako potom budeš kydať na RKC a zabijáckych križiakov?