Clicks100
Edward7
11

Abp. Viganó o filmie „Francisco” i o „związkach homoseksualnych”

Rzym, 21 października 2020 - Portal Vatican News 1 informuje, że dziś na Festiwalu Filmowym w Rzymie pokazany zostanie dokument filmowy Francesco w reżyserii Evgeny Afineevsky. Agencja Catholic News (2) i portal America, przegląd jezuicki (3) , opublikowały kilka wypowiedzi Jorge Mario Bergoglio na temat homoseksualizmu.

Mylące są między innymi następujące wyrażenia:
Homoseksualiści mają prawo być częścią rodziny. Są dziećmi Bożymi i mają prawo do rodziny. Nikt nie powinien być wykluczany ani cierpieć z tego powodu. (4)
To, co musimy zrobić, to prawo dla związków partnerskich. W ten sposób będą chronieni przez prawo. Jestem za tym. (5)


Nie trzeba być teologiem ani moralistą, żeby wiedzieć, że takie stwierdzenia są całkowicie nieortodoksyjne i stanowią bardzo poważną przyczynę zgorszenia wiernych.
Ale uwaga, te słowa są również kolejną prowokacją, z jaką ultra-postępowy sektor Hierarchii próbuje doprowadzić do schizmy, jak już próbował w po-synodalnej adhortacji Amoris laetitia, modyfikacji doktryny o karze śmierci, Synodzie Pan-Amazonii z brudną pachamama i Deklaracją z Abu Zabi, powtórzoną później w encyklice Fratelli tutti.

Wydaje się, że Bergoglio bezwstydnie próbuje posuwać się dalej i dalej w „crescendo” heretyckich wypowiedzi, aby zmusić zdrowy sektor Kościoła - episkopat, duchowieństwo i wiernych - do oskarżenia go o herezję, a następnie ogłoszenia go schizmatykiem i wrogiem Papiestwa.
Jorge Mario Bergoglio próbuje zmusić niektórych kardynałów i biskupów do oddzielenia się od komunii z nim, a rezultatem nie byłoby zdetronizowanie go jako heretyka, ale ekskomunika katolików, którzy chcą być wierni odwiecznemu Magisterium Kościoła. Zgodnie z przypuszczalnymi intencjami Bergoglio i jego magicznego kręgu, ta pułapka miałaby na celu umocnienie swojej władzy w kościele, który byłby tylko nominalnie katolicki, ale w rzeczywistości byłby heretycki i schizmatycki.

Takie oszustwo korzysta ze wsparcia elity mistrzostw świata, większości mediów i lobby LGTB, któremu nie jest obcych wielu księży, biskupów i kardynałów. Nie zapominajmy, że w wielu krajach obowiązują przepisy, które karzą jako przestępstwo tych, którzy popierani przez Credo (przez wyznanie wiary) uważają sodomię za naganną i grzeszną lub nie akceptują legalizacji małżeństw homoseksualnych.

Oświadczenie biskupów przeciwko Bergoglio w sprawie takiej jak homoseksualizm może pozwolić władzom cywilnym na ściganie ich za zgodą Stolicy Apostolskiej.
W takim przypadku Bergoglio miałby po swojej stronie nie tylko „głęboki kościół”, reprezentowany przez buntowników, jak o. James Martin SJ i rzeczników niemieckiego planu synodalnego , ale także „głębokie państwo”. Nie jest przypadkiem, że dokument wyraża poparcie dla kandydata Demokratów w kolejnych wyborach prezydenckich w USA, a także bezprecedensowo potępia politykę rządu Trumpa, oskarżanego o rozdzielanie rodzin próbujących nielegalnie wjechać do USA, kiedy w rzeczywistości Prezydent ma do czynienia z handlem ludźmi i nieletnimi. (przeciwny masowej sponsorowanej migracji dopow.)

Tak więc, zabraniając konserwatywnym amerykańskim prałatom interweniowania w debacie politycznej na korzyść prezydenta Trumpa, Watykan może pozwolić sobie na rażącą ingerencję w wybory, aby faworyzować swojego demokratycznego przeciwnika, dołączając do cenzury sieci społecznościowych i w związku z bardzo poważnymi zarzutami pod adresem rodziny Bidenów.

Katolicy są wezwani do sprzymierzenia się z każdym, kto broni życia, naturalnej rodziny i suwerenności narodowej. Myśleliśmy, że mamy „Wikariusza Chrystusa” po naszej stronie, ale z bólem zauważamy, że w tej epickiej konfrontacji ten, który powinien rządzić Barcą św. Piotra, zdecydował się przejść na stronę Wroga, aby rozbić statek. Przywołując odwagę, z jaką święci papieże bronili integralności wiary i promowali zbawienie dusz, należy zauważyć: „Quantum mutatus ab illis!” (od początku po tej stronie był... dopow.)

+ Carlo Maria Viganò, arcybiskup

1 vaticannews.va/…m-documentary-festival-cinema- roma.html
2 catholicnewsagency.com/…-civil-union-law-for-same-sex- couples-in-shift-from-vatican-stance-12462
3 americamagazine.org/…is-gay-civil-union-documentary
4 „Homoseksualiści mają prawo być częścią rodziny. Są dziećmi Bożymi i mają prawo do rodziny. Nikt nie powinien być wyrzucany ani nieszczęśliwy z tego powodu ».
5 „Musimy stworzyć prawo o związkach cywilnych. W ten sposób są prawnie chronione. Stanąłbym za tym ».

komentarz - Większość telewizji w więcej niż jednym programie podkreślała tą wiadomość, że „Papież” otwiera się na związki partnerskie, a homoseksualiści mają prawo do rodziny. Wydaje się również, że Bruno Forte zwraca uwagę na to, że związki partnerskie różnią się od małżeństw religijnych. W każdym razie zamieszanie jest ogromne. I pochodzi z wysoka.
- jest to stopień do małżeństw homoseksualnych , albo do likwidacji małżeństwa sakramentalnego. W Kościele Katolickim rodziną staje się mężczyzna i kobieta z dziećmi, mając sakramentalnie zawarty związek , a gdy mówi że „homoseksualiści maja prawo do rodziny” - to zapewne o taka rodzinę mu chodzi - co jest całkowitym zaprzeczeniem i odrzuceniem Pisma Świętego .


adelantelafe.com/…co-y-las-uniones-homosexuales/
Wieczne Odpoczywanie Amen
312

św. Damiani potępiał hierarchów pobłażliwych wobec sodomii.

Nazywa to „zaniedbaniem”, a nie wyrazem miłosierdzia.

Tłumaczy, że poprzez brak reakcji na ten grzech, poważna rana rozprzestrzenia się w sercu bliźniego, który umiera okrutnie”. Dlatego postuluje, by nie zaniedbać leczenia za pomocą „chirurgii słowa”.

Święty przypomniał, że każdy kto milczy w tej sprawie także zasłuży na karę.…
More
312

św. Damiani potępiał hierarchów pobłażliwych wobec sodomii.

Nazywa to „zaniedbaniem”, a nie wyrazem miłosierdzia.

Tłumaczy, że poprzez brak reakcji na ten grzech, poważna rana rozprzestrzenia się w sercu bliźniego, który umiera okrutnie”. Dlatego postuluje, by nie zaniedbać leczenia za pomocą „chirurgii słowa”.

Święty przypomniał, że każdy kto milczy w tej sprawie także zasłuży na karę.

Mówi, że człowiek winien bardziej bać się Boga niż „nienawiści zdeprawowanych lub języka krytyków”.

Św. Damiani stwierdził również, że zgodnie z napomnieniami wypowiedzianymi ustami Ezechiela, ten który nie poucza grzeszników surowo odpowie za to przed samym Bogiem.

Św. Damiani dodaje, że kiedy mężczyzna wymusza grzech na innym, to nie jest to tylko „naturalny odruch ciała”, ale „diaboliczny impuls”. Jego zdaniem homoseksualiści są opętani.

Read more: pch24.pl/…echowi-w-kosciele,19382,i.html