pl.news
1324

Umysł Franciszka: słoweńscy biskupi chcą "całkowicie zakazać Mszy Trydenckiej!"

"Obrządek przedsoborowy powinien być całkowicie zakazany" – napisał w liście do grupy mszalnej św. Józefa w Ljublijanie sekretarz generalny Komisji Liturgicznej Episkopatu Słowenii (za Rorate-caeli.Blogspot.com, 14 stycznia), sztywny ojciec Slavko Krajnc, kapłan, który ubiera się jak Świadek Jehowy.

Duchowny zasypuje prostych wiernych mnóstwem oskarżeń: "zmęczenie i niezrozumienie liturgii posoborowej", "nieposłuszeństwo", "apostazja", zakładanie "Kościoła równoległego". Musi jednak przyznać, że "rosnącą liczbę młodych ludzi" pociąga to, co nazywa "'niezależnością liturgiczną', która może zrodzić jeszcze większy zamęt w przyszłym duszpasterstwie."

Krajnc cieszy się z legalistycznego i bezlitosnego Franciszka, który "w końcu podjął zdecydowane działania i dał jasno do zrozumienia, że pragnie zniesienia 'równoległego Kościoła i równoległych liturgii'."

Tło: pomimo wielu próśb ze strony księży i świeckich, słoweńscy biskupi nie posłuchali Summorum Pontificum Benedykta XVI i pozwolili na odprawianie tylko jednej Mszy Trydenckiej w miesiącu. Po Traditionis Custodes, celebrans został zastąpiony przez cysterskiego księdza, który nie podnosił kielicha po konsekracji i wpychał Komunię do rąk ludzi, itp. Rezultat: w ciągu trzech miesięcy frekwencja spadła z ponad 300 do pięciu osób.

Grafika: AdDominum.si, #newsSsndxfxupo

Plandemia = depopulacja > szczepienia >chipy
Nie tak " umysł Franciszka " jak zew krwi watahy posoborowei - mylnie nazywanej hierarchią Kościoła Katolickiego !