25:03
Coburg
133.2K
Napriek tomu, že komisia, určená na skúmanie zjavenia sa Panny Márie na hore Živčák nikdy nevyriekla o tomto mieste žiadny relevantný ortieľ, dekrétom žilinského biskupa z 19. októbra 2008, kedy …More
Napriek tomu, že komisia, určená na skúmanie zjavenia sa Panny Márie na hore Živčák nikdy nevyriekla o tomto mieste žiadny relevantný ortieľ, dekrétom žilinského biskupa z 19. októbra 2008, kedy bol položený základný kameň stavby nového chrámu, bola Živčáková oficiálne vyhlásená za mariánske pútnické miesto a miesto modlitby. 29. mája 2011 bol slávnostne posvätený kríž, koruna Panny Márie a zvon nového chrámu.
Litmanovská vizionárka Iveta Korčáková v roku 1991 osobne intervenovala u vtedajšieho Kardinála Jána Chryzostoma Korca, aby na Turzovke dal postaviť kostol, ako si to žiadala samotná Nepoškvrnená Čistota na Hore Zvir. "Želám si, aby bol na Turzovke postavený kostol." (17. februára 1991) Osobne som po tomto posolstve Ivetu Korčákovú vtedy viezol do Nitry. Zotrvala s Kardinálom Korcom v dvojhodinovom rozhovore. Kaplnka Kráľovnej pokoja na Živčáku bola postavená v priebehu roka 1993 a posvätená 17 októbra 1993. Vizionár Matúš Lašút, ktorý si toľko toho prežil, bol predmetom vyšetrovania ŠtB, komunistickými psychiatriami ale aj odborníkmi po novembri 1989. Aj keď sa názory na neho rôznia, nebol na jeho adresu nikdy vyhlásený žiadny oficiálny posudok. Nový chrám Panny Márie Matky Cirkvi bol slávnostne vysvätený 4. októbra 2015, za účasti biskupov zo Slovenska, Čiech a Ukrajiny a asi 15 000 pútnikov.
Coburg
Dominik veď som tu uverejnil z toho 3 videá. (Bralo) toto je posledný diel Ešte naposledy Bralo - III. konečný diel
dominikguzman
Aj v Sečovciach malo byť nejaké zjavenie Panny Márie.
Mária Jana Krištofovičová shares this
222
Metod
Litmanová je ďaľšia, chodím každý rok. Jem neporočná čistota! Matka Božia, oroduj za nás!