Clicks1.1K
pl.news
1

Ojciec Kentenich oskarżony o "nadużycia" – ale bez dowodów

Niemiecki pallotyn, ojciec Joseph Kentenich (+1968), założyciel Ruchu Szensztackiego, został usunięty przez Watykan i wysłany do Milwaukee w 1951 r. – rzekomo – z powodu "nadużyć seksualnych".

Aleksandra von Teuffenbach pisze w Die-Tagespost.de (3 lipca), że Kentenich wykorzystywał seksualnie niektóre Siostry Szensztacianki Maryi i że to było przyczyną usunięcia Kentenicha.

Teuffenbach twierdzi, że znalazła dowody w archiwum Kongregacji Nauki Wiary, po tym jak Franciszek udostępnił dokumenty z czasów Piusa XII (+1958).

Zarzutom tym stanowczo zaprzecza Ruch Szensztacki, który wskazywał, że były one znane od dawna, ale fakt, że Kentenich został przywrócony w 1965 roku, był dowodem na to, że nie zostały one uznane za prawdziwe.

Ponadto w 1975 r. rozpoczął się proces beatyfikacyjny Kentenicha, co nie miałoby miejsca, gdyby takie zarzuty zostały uznane za prawdziwe.

W latach 1951-1953 siostry Maryi odwiedził słynny jezuita ojciec Sebastian Tromp (+1975), który napisał wiele encyklik Piusa XII.

Tromp krytykował to, że siostry były zobowiązane do spowiedzi przed ojcem Kentenichem, że Kentenich był zbyt autorytarny, że nie mógł znieść krytyki i że istniał między nim a siostrami "patologiczny związek".

Teuffenbach twierdzi dalej, że istniała "tajemnica rodzinna", która według niej miała charakter seksualny, ponieważ Kentenich chciał rozładować napięcie seksualne sióstr za pomocą "metod głębokiej psychologii". Jednakże, w jej artykule brakuje twardych faktów.

#newsDldccsemxu
predex
OPj dobrze żeby te świniue na tymk poretalu zaatakowałyu te chińskie badziewia pod amerykańska kontrolą .

Wreszcie by nam wyczyscili z agebntópw ten portal chaq cha cha