Clicks2.2K
pl.news
7

Ksiądz-wirus wprowadza covidową liturgię

Podczas Eucharystii w dwie ostatnie niedziele, ksiądz Sergio Valverde z kościoła Cristo Rey, San José, Honduras, wykonał "Sopa de Caracol", piosenkę z 1991 roku honduraskiego zespołu muzycznego Banda Blanca.

Kiedy została wydana po raz pierwszy, "Sopa de Caracol" osiągnęła międzynarodową sławę. Valverde uaktualnił piosenkę o swój własny tekst związany z Covid. Nowy refren brzmi: "Bez maski, jest Covid dla ciebie, Covid dla mnie". Pilo Tejeda, który stworzył tekst do oryginalnej wersji, dowiedział się o aktualizacji i chce teraz nagrać wersję Valverde.

Nigdy w historii Kościół nie walczył z żadnym grzechem tak bardzo, jak teraz walczy z koronawirusem. Valverde znany jest ze swojego aktywizmu społecznego, który ze względów wizerunkowych przedstawiany jest w Kościele jako "posługa dla biednych ludzi".

Już w styczniu 2020 r. dr William Schaffner, profesor medycyny prewencyjnej i chorób zakaźnych na Uniwersytecie Vanderbilta w Nashville, ostrzegał, że "maski chirurgiczne nie zapobiegną nabywaniu przez was chorób", ponieważ "maski te nie działają na choroby przenoszone przez powietrze."

#newsIrtayteqcj

darek104
idiota
jac505
Panie Jezu przyjdź !
Weronika....S
Chrystus nakazał badanie znaków...A znakiem czego jest tak powszechna w świecie maska? Może znakiem końca obecnego czasu...Już bardziej nie można upodlić człowieka jak każąc mu zakryć twarz.
V.R.S.
"Bez maski, jest Covid dla ciebie, Covid dla mnie"
---
To by zgadzało się z koncepcją pewnego rabina, że koronawirus jest dla gojów.