Clicks2K

Registrácia v kostoloch a MOVIR. Mnohí kňazi s týmto nesúhlasia, protestujú, sťažujú sa. A predsa sa nič nemení. Kolos sa valí ďalej, valcuje Cirkev a hierarchia mlčí

Registrácia v kostoloch a MOVIR. Mnohí kňazi s týmto nesúhlasia, protestujú, sťažujú sa. A predsa sa nič nemení. Kolos sa valí ďalej, valcuje Cirkev a hierarchia mlčí.

…Pletivo, väzenský múr, väzenské okno, oko s pohľadom zvnútra cely, zvnútra oplotenia a zároveň anonymne sledujúce celú situáciu…
Do niektorých kostolov už nevchádzate ako na posvätné miesto, obraz Neba, obraz dejín a podstaty spásy vo všetkých architektonických, umeleckých, liturgických detailoch, ako do útočiska, kde Vás kňaz bez ohľadu na vôľu úradníkov prijíma, kde Vás posilní Božím Slovom, Božím Telom, kde Vás posvätí už samotná prítomnosť v posvätnom priestore.

Vchádzate do pasce, v ktorej Vás kňaz môže aj nemusí udať úradníkom, policajtom, štátnej bezpečnosti, alebo sanitárnej teroristickej organizácii.
Mnohí kňazi s týmto nesúhlasia, protestujú, sťažujú sa. A predsa sa nič nemení. Kolos sa valí ďalej, valcuje Cirkev a hierarchia mlčí.

Pokiaľ sa vec nepomenuje presne, nie je možné problém uchopiť a ostáva len krátkodobé upokojenie, vzájomná ilúzia jednoty, ilúzia plnenia Božej vôle a nové prekvapenia s novými podobami rozhorčenia.

Nemáme dočinenia s všeničiacim, nezničiteľným vírusom, ani so žiadnou pandémiou, ale s diablom. S antikristom, s jeho precíznym programom a slepými služobníkmi. Pán Ježiš im aj ich potomkom už raz povedal: “vaším otcom je diabol”. Preto ak sa kňaz nepostaví proti diablovi, stavia sa žiaľ na jeho stranu. Kontroluje rúška, osobné údaje, dezinfekciu, ale neprotestuje keď sa pošliapava Cirkev, keď sa páchajú zločiny na bezmocných, keď sa porušujú zákony ktoré chránia základné ľudské práva, slobody aj potreby, keď sa porušujú medzinárodné zmluvy a dohovory, keď sa likviduje štát.

Ani si nevšimne, že sa buduje akýsi MOVIR a že to môže skončiť koncentračným táborom pre tých, ktorých údajov sa zmocnil. Pomáha budovať systém „na ochranu obyvateľstva pred izolovanou skupinou identifikovanou ako zdroj rizika“ . Nevšimne si to, pretože jeho rozhľad a vhľad obmedzili nástroje, ktoré si často dovoľujú nazývať samými seba katolíckymi masmédiami, tiež iné ideologické nástroje vrátane zdeformovanej teológie.

A ak si to všimne, je otázkou času kedy ho buď niekto odstráni, alebo sa dobrovoľne zlomí, väčšinou na nezmysle “ale veď tu predsa niečo čo tých ľudí zabilo musí byť… takže, asi to nakoniec bude božie dielo”. No nebude. Toto nie je Boží rukopis, totalita je prejavom niekoho celkom iného. Toto je nové náboženstvo. Vlastne ani nie nové, je to starý pokus, ale vždy v novej podobe. Teraz sa tvári sčasti katolícky, sčasti humanisticky, sčasti bratsky, sčasti vedecky.
Bohu vďaka, viera v Pána Ježiša nie je závislá na diktáte a Jeho Najsvätejšia Obeta stále nie je zrušená. Len ju treba hľadať.

alianciazanedelu.sk/archiv/9937
Peter(skala)
Prefektne vystihol sučasnu situáciu - tak aktuálne dianie v Cirkvi ako ho je vidieť, už len aby to videli a konali aj v hierarchii Cirkvi.
Marieta Ria shares this
42
Registrácia v kostoloch a MOVIR - mnohí kňazi nesúhlasia, protestujú, no nič sa nemení... kolos sa valí, čo bude ďalej?
Marieta Ria
Vynikajúco zhodnotené, ozaj výstižný článok - vďaka PROGLAS
Caesar
z komentarov:
ako kresťan katolík môžem na adresu slovenských biskupov povedať len jedno sú to zblúdilí pastieri, zanechali svoje ovečky a dali sa na stranu zla, zobrali z kostolov hneď na začiatku svätenú vodu a pustili tam satana, popreli tajomstvo viery premeny tela kristovho a podávali namiesto toho kúpelné oplátky ľuďom do rúk..., tí čo pichajú ľuďom do tela injekcie sú takí istí ako tí čo …More
z komentarov:
ako kresťan katolík môžem na adresu slovenských biskupov povedať len jedno sú to zblúdilí pastieri, zanechali svoje ovečky a dali sa na stranu zla, zobrali z kostolov hneď na začiatku svätenú vodu a pustili tam satana, popreli tajomstvo viery premeny tela kristovho a podávali namiesto toho kúpelné oplátky ľuďom do rúk..., tí čo pichajú ľuďom do tela injekcie sú takí istí ako tí čo predávajú drogy..., aký je medzi nimi rozdiel jední aj druhí podávajú svinstvo..., hanbite sa páni biskupi...., nám zostáva sa len modliť za vaše obrátenie sa...,
Roberto 55
Kazdy biskup alebo knaz, ktory sa podriaduje svetskej moci je nehodny, najma, ked uz jasne vidno, ze covid je iba zamienka na zavedenie totality.
Ide iba o to aby presne vedeli kto je poslusny a kto nie voci svetskej moci- v tomto pripade satanovi. Okrem toho vacsina biskupov a knazov ani neveri v Boha.
warez
Skoda, ze ste necitovali aj skupinu ludi, ktorym Pan Jezis povedal, ze ich otec je diabol.
apredsasatoci
Spomedzi nás vyšli, ale neboli z nás. Lebo keby boli z nás, boli by zostali s nami. No malo sa ukázať, že tí všetci nie sú z nás.
1. Jánov 2:19
Janko333
Boh vinníkov pozná a bude súdiť. Skôr sa treba za nich modliť, je hrozné padnúť do rúk živého Boha. Pred očami sa vám odohráva satanský plán: úmrtia plodov tehotných žien…
warez
apredsasatoci Pan Ježiš ich presne pomenoval, kto je to...
apredsasatoci
Kto je to?
warez
veď to máš v evanjeliu... Jn 8. 44