Clicks808

V Česku odložia rúška od júla, no nie na všetkých miestach a vo všetkých interiéroch. Napríklad v Prahe či Karvinej budú stále povinné

V Česku odložia rúška od júla, no nie na všetkých miestach a vo všetkých interiéroch. Napríklad v Prahe či Karvinej budú stále povinné. V Česku rušia povinné nosenie rúšok, netýka sa to však všetkých…More
V Česku odložia rúška od júla, no nie na všetkých miestach a vo všetkých interiéroch. Napríklad v Prahe či Karvinej budú stále povinné.

V Česku rušia povinné nosenie rúšok, netýka sa to však všetkých miest.
V Česku odložia rúška od júla, no nie n a všetkých miestach a vo všetkých interiéroch. Napríklad v Prahe či Karvinej budú stále povinné.

Český minister zdravotníctva Adam Vojtěch vo štvrtok oznámil, že od júla budú môcť ľudia odložiť rúška aj vo vnútorných priestoroch. Povinné by však mali zostať na miestach s vyšším výskytom prípadov ochorenia COVID-19, ako je momentálne hlavné mesto Praha a okres Karviná, v ktorom sa stala ohniskom nákazy Baňa Darkov. Informácie priniesol spravodajský portál Novinky.cz.

V Prahe budú vznikať nové ohniská koronavírusu, povedala v interview pre portál riaditeľka pražských hygienikov Zdeňka Jágrová. Panika z koronavírusu sa do českej metropoly vrátila po tom, čo pozitívny test oznámil námestník primátora Petr Hlubuček a primátor Zdeněk Hřib následne uviedol, že celá 11-členná rada a niekoľko ďalších ľudí, ktorí sa zúčastnili na jej pondelkovom rokovaní, idú do 14-dňovej karantény. Jágrová však v interview upokojovala, že žiadna dráma sa nedeje.

Ďalšie zmierňovanie pravidiel vrátane rúšok chce ministerstvo zdravotníctva zaviesť vďaka priaznivej epidemiologickej situácii. Odporučila to pracovná skupina pre postupné uvoľňovanie karanténnych opatrení. Minister Vojtěch povedal, že plošné opatrenia sa presúvajú na lokálnu úroveň, a zdôraznil, že dôležitá bude osobná zodpovednosť každého jednotlivca.

„Ak k 1. júlu zostane väčšina regiónov bez nových prípadov, nie je namieste predlžovať opatrenia v celej republike. Nosenie rúšok vo vnútorných priestoroch alebo prostriedkoch hromadnej dopravy by od tohto dátumu zostalo už len v regiónoch s vyšším výskytom ochorenia COVID-19,“ vysvetlil minister.

Ak sa niekde zvýši počet ochorení, miestny hygienický úrad tam prijme nevyhnutné opatrenia.
Od júla prestane platiť aj obmedzenie pre reštaurácie a bary zatvárať o 23.00. Bude tiež možné konzumovať potraviny alebo nápoje v kine. Výnimkou budú opäť regióny so zhoršenou epidemiologickou situáciou.

Už od 22. júna sa zvýši kapacita hromadných akcií z 500 na 1000 ľudí. Budú sa môcť vyčleniť aj sektory, ale môže ich byť najviac päť. Budú sa môcť konať aj veľtrhy s kapacitou obmedzenou na 5000 osôb v rovnaký čas. Od 1. septembra by sa mohol počet sektorov zvýšiť na desať, čo by znamenalo aj zvýšenie účastníkov na 10.000.

Od 22. júna sa otvoria aj detské kútiky v obchodných centrách a do štandardnej prevádzky sa vrátia múzeá, galérie, hrady, zoologické záhrady a bazény. Môžu začať fungovať nízkoteplotné sauny a skupinové kúpeľné procedúry pre najviac desať osôb.

V Česku mali v stredajšiemu večeru 10.154 potvrdených prípadov nákazy koronavírusom, denne ich pribúda iba niekoľko desiatok, dodali Novinky.cz. Obetí na životoch bolo v stredu večer o jednu viac, teda 333. Z ochorenia COVID-19 sa vyliečilo 7399 ľudí, aktuálne je v ČR 2422 chorých. U väčšiny má ochorenie mierny priebeh. V nemocniciach sa nachádza 131 pacientov, v ťažkom stave je desať z nich.

alianciazanedelu.sk/archiv/6484
Dana22
Dana22
Dobrá správa z Rakúska.

www.christianitas.sk/rakusko-biskupi…

Katolíci v Rakúsku budú môcť opäť prijať sväté prijímanie riadnym spôsobom. Biskupská konferencia sa rozhodla uvoľniť obmedzenia spojené s epidémiou Covid-19.

Sväté prijímanie na ruku? Osem argumentov „pre“ a „proti“
V piatok 19. júna sa rakúska biskupská konferencia rozhodla zrušiť niektoré obmedzenia. Okrem iného sa to týka obnov…More
Dobrá správa z Rakúska.

www.christianitas.sk/rakusko-biskupi…

Katolíci v Rakúsku budú môcť opäť prijať sväté prijímanie riadnym spôsobom. Biskupská konferencia sa rozhodla uvoľniť obmedzenia spojené s epidémiou Covid-19.

Sväté prijímanie na ruku? Osem argumentov „pre“ a „proti“
V piatok 19. júna sa rakúska biskupská konferencia rozhodla zrušiť niektoré obmedzenia. Okrem iného sa to týka obnovenia Svätého prijímania riadnym spôsobom do úst. Doteraz bolo v Rakúsku zo zdravotných dôvodov povolené iba prijímanie na ruku. Túto formu odporúčajú biskupi.

Rakúski hierarchovia navyše umožnili účasť na svätej omši bez masky na ústach a nose. Veriaci búdu tiež môcť znova použiť svätenú vodu, v rámci prevencie ju stačí meniť častejšie ako obvykle. Veriaci sa tiež majú vrátiť do kostolov: dišpenz od účasti na svätej obeti je zrušené.

Niektoré obmedzenia sa budú naďalej uplatňovať. Veriaci majú dodržiavať odstup od ľudí mimo svojej domácnosti. Pohreby sa môžu konať s max. počtom 100 ľudí; od júla sa limit pravdepodobne zvýši na 250.
ľubica
naši macovia z KBS spia zimným spánkom..ibaže by im dakto dal do malinovky uspávací murársky elixir...
Varovanie
apredsasatoci
Pred časom tu niekto mal video o falošných UFO.
Dajte mi link, prosím!