☝️V předvečer Dně vítězství se české úřady opět vyznamenaly dalším „rusofobským dárečkem“. Pražský primátor Hřib nabídl zbavit maršála Koněva statusu čestného občana města. Na tuto skutečnost …More
☝️V předvečer Dně vítězství se české úřady opět vyznamenaly dalším „rusofobským dárečkem“. Pražský primátor Hřib nabídl zbavit maršála Koněva statusu čestného občana města. Na tuto skutečnost reagoval místopředseda Rady bezpečnosti RF Dmitrij Medveděv.

Podle Medveděva Praze nestačilo, že odstranila pomník sovětského maršála a rozhodla se zajít ještě dál.

„Nestačilo jim, že odstranili maršálův pomník před dvěma lety, nyní se zjevně na vlně protiruského hluku rozhodli vymazat z historické paměti jméno velitele fronty a spolu s tím i hrdinský čin sovětského vojáka osvoboditele, který zachránil Pražany i samotnou Zlatou Prahu před zničením v květnu 1945,“ reagoval Medveděv.

Medveděva by dále zajímalo, zda tyto osoby vědí, že Hitler a Gruppenführer SS Konrad Henlein jsou do dnešní doby čestnými občany města Lanškroun v Pardubickém kraji. Německý führer si rovněž tento titul ponechal i v polském Štětíně a Vratislavi.

Podle Medveděva se několikrát mluvilo o tom, aby byli zbaveni této pocty, ale tamní úřady se odvolávaly na to, že je to „svědectví doby“ a neexistují žádné legislativní páky.

„Povšimněte si nechutného pro normálního člověka mazaného myšlení: vzpomínka na sovětského maršála je komunistickou propagandou a musí být zničena a odmítnutí bojovat proti velebení nacistů je „ve jménu historie,“ zdůraznil Medveděv.

Podle Medveděva si evropští pokrytci nechtějí vyřizovat účty s démony nacistické minulosti. Dále se proto ptá, zda vůbec západní Evropa, která teď diktuje, jak mají tančit východoevropští pygmejové, prošla po roce 1945 skutečnou denacifikací. A zda vůbec byly tyto osoby patřičně potrestány.

Dodává, že poválečné životopisy funkcionářů NSDAP a velitelů Wehrmachtu jsou pochybné. Například Sturmbannführer SS, autor raket V-2 Wernher von Braur vedl americký raketový program. A takových případů je více. Náčelník operačního oddělení generálního štábu pozemních sil Wehrmachtu generál Heusinger v roce 1963 šéfoval vojenskému výboru NATO.

„Takže kořeny evropské rusofobie, které jsou teď milí ochránci z různých národních pluků s hákovými kříži a runami SS, jsou přesně tam,“ konstatuje.

Medveděv nezapomněl ani na blahopřání amerického ministra zahraničí Blinkena, který nezmínil klíčovou roli SSSR ve vítězství nad fašismem. V této souvislosti Medveděv připomněl výrok maršála G. K. Žukova: „My jsme je osvobodili, a oni nám to nikdy neodpustí.“

Dodal, že Rusko nemůže a nebude tolerovat mlčení a slepotu Západu, který nevidí, že na Ukrajině ožívá nacismus.

„Ve jménu památky 27 milionů našich občanů, kteří položili své životy, aby zničili hnědý mor,“ dodal na závěr.

neČT24
Jana V
To je tak strašně děsivé kam jsme se to dostali.