lv.news
16

Kardināls Dolans: “Priesteriem ir jāvakcinējas”

Pastāv "neesot pamata" priesterim izsniegt reliģisku atbrīvojumu vakcīnai, raksta Ņujorkas arhibīskapijas kanclers Džons Kahils 30. jūlija memorandā priesteriem. Ņujorkas arhibīskapiju vada kardināls …More
Pastāv "neesot pamata" priesterim izsniegt reliģisku atbrīvojumu vakcīnai, raksta Ņujorkas arhibīskapijas kanclers Džons Kahils 30. jūlija memorandā priesteriem.
Ņujorkas arhibīskapiju vada kardināls Dolans. Kehils ir pirmais kanclers nespeciālists. Memorandā ir minēti morāli iebildumi pret vakcināciju pret Covid, jo tie ir saistīti ar abortu, kas, kā viņš atzīmē, ir “īpaši akūts” mūža aizstāvju un katoļu vidū, kuri ir “ļoti lojāli” (ak!) Ticības mācībai.
Tomēr viņš noraida visus racionālos argumentus, uzstājot uz Franciska apšaubāmo autoritāti, kurš apgalvoja, ka jebkuras vakcīnas uzņemšana ir "morāli pieņemama" un ka kardināls Dolans to arī uzskata.
Iespējams, pamanījis sava argumenta slikto kvalitāti, viņš to atbalsta ar draudiem, kas liek domāt, ka vīrusa izplatīšana “var uzlikt priesterim personisku atbildību” - lai gan mums tiek teikts, ka vakcinētie cilvēki var nodot koronavīrusu.
Attēls: Timothy Dolan, © Mazur, CC BY-NC-SA, #newsKobzjvchcv