Clicks791
pl.news

Ujawniono oszukańczą naturę francuskiego raportu nt. nadużyć: Franciszek odwołał audiencję dla autora

Franciszek odwołał audiencję z 9 grudnia dla francuskiego oszusta, Jean-Marca Sauvé.

Sauvé stworzył absurdalny "raport o nadużyciach" dla francuskich biskupów. Gloria.tv była jedną z niewielu stacji, które od początku wykryły oszustwo.

Prawdopodobna przyczyna odwołania audycji: La Croix donosi (25 listopada), że ośmiu członków Katolickiej Akademii Francji opublikowało 15-stronicowy dokument potępiający raport za słabości metodologiczne, teologiczne i prawne oraz ryzykowne analizy.

Wśród sygnatariuszy są prezes Akademii, Hugues Portelli (senator francuski, profesor nauk politycznych), o. Jean-Robert Armogathe (historyk), Pierre Manent (filozof) i o. Philippe Capelle-Dumont (filozof).

Podkreślają oni, że markowana liczba "330.000 ofiar" nadużyć homoseksualnych, jedyna liczba podawana przez media, ostro kontrastuje z liczbą rzeczywistych świadectw, która wynosi tylko 2.738 niepotwierdzonych doniesień, obejmujących wiele dziesięcioleci.

Dokument zwraca uwagę na brak "naukowego rygoru" i "nieproporcjonalną ocenę", która została skonstruowana jako "podstawa do propozycji obalenia Kościoła jako instytucji".

Dalej nazywają "godnym ubolewania", że raport, który kosztował tak wiele, prezentuje "niedoskonałą eklezjologię, słabą egzegezę, przestarzałą teologię moralną".

W 2013 roku Sauvé przewodniczył dorocznej kolacji Wielkiej Loży Francji.

Grafika: Jean-Marc Sauvé © wikicommons, CC BY-SA, #newsGsdrxtqaid