20:04
Przekleństwa wypowiedziane nad dziećmi. Jak je zdjąć? - Ks. Dominik Chmielewski. Jak zdjąć przekleństwo? ks. Dominik Chmielewski ur. 1 lutego w 1973 w Bydgoszczy. Polski duchowny rzymskokatolicki, …More
Przekleństwa wypowiedziane nad dziećmi. Jak je zdjąć? - Ks. Dominik Chmielewski.

Jak zdjąć przekleństwo?

ks. Dominik Chmielewski ur. 1 lutego w 1973 w Bydgoszczy. Polski duchowny rzymskokatolicki, salezjanin, rekolekcjonista, posiadacz trzeciego stopnia mistrzowskiego dan w karate.

Przez wiele lat trenował karate oraz praktykował medytacje zen. W 1994 został dyrektorem do spraw szkolenia w Polskim Związku Sztuk Walki w Bydgoszczy. Równocześnie studiował teologię i filozofię. Tematem jego pracy licencjackiej był temat możliwości synkretyzmu filozofii Dalekiego Wschodu z chrześcijaństwem. Pochodząc z bardzo religijnej rodziny, angażował się równocześnie w życie Kościoła.

Po latach stwierdził: „karate w formie, którą trenowałem, nie da się pogodzić z chrześcijaństwem”.

W 1995 podczas pielgrzymki do Medziugorie, miejsca znanego z objawień maryjnych, doznał wstrząsu duchowego. W jego wyniku podjął decyzję o wstąpieniu do zakonu. W 1997 wstąpił do Towarzystwa św. Franciszka Salezego (salezjanie). W 2005 został wyświecony na kapłana.

Przez pewien czas pełnił funkcję duszpasterza akademickiego w Warszawie. Obecnie przebywa w klasztorze salezjańskim w Lądzie.

Jest autorem licznych książek i publikacji, w których podejmuje kluczowe tematy związane z wiarą. Na antenie telewizji EWTN Polska prowadzi program TotusTuus. Jego konferencje są dostępne również na kanale YouTube „Kecharitomene”.

#przekleństwo #błogosławieństwo #chmielewski