Clicks1.7K

Przez mękę trzeba iść - ks.Ceberek

....na zbolałe Twe ramiona położyłem własny krzyż - zapomniałem że przez mękę trzeba iść !More
....na zbolałe Twe ramiona położyłem własny krzyż - zapomniałem że przez mękę trzeba iść !
kubana103
🤗
DK
Wielkie Bóg zapłać. Przez mękę i krzyż do chwały zmartwychwstania z Chrystusem i w Chrystusie. Króluj nam Chryste !!!
🤗
danutadubiel
Piękna pieśń, piękne słowa.
No i można pokazać swój talent ...... przy Krzyżu.
Poddani Chrystusa Krola
Ten piękny tekst pieśni -jasno nam naświetla Drogę jaką mamy obrać , Która nas doprowadzi Zbawienie .
mkatana
"Wziąć swój krzyż" to wezwanie do boju , to wołanie do człowieka : "nie poddawaj się , wstań i walcz ... walcz o siebie o swoich bliźnich w imię prawdy i prawości". Nawet jeśli życie jest trudne , nigdy nie należy tracić nadziei. Im bardziej człowiek zbliża się do Boga w swoim duchowym rozwoju, tym bardziej ego się broni , wymyślając najbardziej karkołomne (diabelskie) sztuczki. Podsycając …More
"Wziąć swój krzyż" to wezwanie do boju , to wołanie do człowieka : "nie poddawaj się , wstań i walcz ... walcz o siebie o swoich bliźnich w imię prawdy i prawości". Nawet jeśli życie jest trudne , nigdy nie należy tracić nadziei. Im bardziej człowiek zbliża się do Boga w swoim duchowym rozwoju, tym bardziej ego się broni , wymyślając najbardziej karkołomne (diabelskie) sztuczki. Podsycając niecierpliwość, lęk, odbierając wiarę i nadzieję. To też jest swoisty symbol niesienia krzyża. Życie jest jakie jest , odwracanie głowy od rzeczywistych jego przejawów jest uciekaniem w iluzję. Chęć tworzenia Raju na Ziemi jest utopią. Nie taki jest cel egzystencji biologicznej. Jeśli człowiek sobie to uświadomi to zrozumie, że wzięcie swojego krzyża oznacza nic innego jak tylko "wzięcie się z życiem za bary". Nie załamywanie rąk, nie poddawanie się , nie złorzeczenie na swój los. To do niczego nie prowadzi. Jezus był wojownikiem ducha i do tego samego wzywa ludzi...także dzisiaj. Nie ma znaczenia to ile razy się upada , ważne jest to ile razy się powstaje.
Jak mawiał wielki Polak: "Być zwyciężonym (upaść pod ciężarem swojego krzyża) i nie ulec - to zwycięstwo, zwyciężyć (osiągnąć pozorny życiowy sukces) i spocząć na laurach - to klęska.