ASSA
Elkam to propagandowa marionetka, więc jak was zablokował to po to zebyscie czasami źle nie komentowali jego słabych postów, które nic dobrego nie wnoszą. Najlepiej tego nie czytać, abyście nie zostali zwiedzeni lub nie popadli w depresje. Życzę Wam pokoju ducha i wiary, a za Elkama módlcie się bo się zagubił.
Dziecko
Dokładnie, szkoda człowieka, i brak mu męstwa, najlepiej zablokować 😁😁😁😁😁, no bo jakie są argumenty, że Franciszka lekarz był chory na raka, a zmarł na covid, że Ojciec Leon spadł ze schodów i covid mu wykryli. No zal sne do bólu, tak intelektualnie mizerne
Orędzia
mulciper
Film jest super
rycerz NIEPOKALANEJ
dzieło sztuki kina
V.R.S.
Ładne zdjęcia (w przekłamanej lokalizacji), poza tym wygląda na film dla katolików o ich świętych przez niegojów kręcony. Naturalizm i pominięcie ważnych wątków np. tego iż bohater był tercjarzem franciszkańskim, miał wielką nabożność do Mszy Św. i Najśw. Serca Pana Jezusa, że na jego nawrócenie (wcześniej miał m.in. nieślubne dziecko) wpłynęła podróż do Rzymu, wątku sprzeciwu wobec eutanazji, …More
Ładne zdjęcia (w przekłamanej lokalizacji), poza tym wygląda na film dla katolików o ich świętych przez niegojów kręcony. Naturalizm i pominięcie ważnych wątków np. tego iż bohater był tercjarzem franciszkańskim, miał wielką nabożność do Mszy Św. i Najśw. Serca Pana Jezusa, że na jego nawrócenie (wcześniej miał m.in. nieślubne dziecko) wpłynęła podróż do Rzymu, wątku sprzeciwu wobec eutanazji, etc.
Warto zaznaczyć (i to akurat jest w filmie) że Jagerstaetter odmówił przyjęcia socjAlu oferowanego przez totalitarny rząd.
Jota-jotka
Taka miłość się zdarzyła i takie świadectwo pięknej dojrzałej Wiary,
wbrew powszechnie panującym zasadom i polityki Kościoła.
Niesamowita postać Franza głównego bohatera ,ale i piękna postawa żony.
Film dość długi ,ale naprawdę warto obejrzeć .
Dziękuję.
olek19801
Dzięki za wstawienie tego linku. Bardzo poruszający film. I jakoś widać analogię do obecnej chwili dziejowej.
Radek33
Niebywałą ironią losu, było traktowanie tego świętego małżeństwa i jedynego słusznego wyboru tego męczennika, nawet przez duchownych czy katolików, jako najgorszych wrogów, nigdy nie zrozumiem, co kierowało przecież w olbrzymiej części niemieckim i austriackim społeczeństwem, że w imię tej diabelskiej ideologii i posłuszeństwa opętanemu psychopacie wyzbyli się człowieczeństwa i sumienia
Radek33
Oparty na prawdziwych wydarzeniach film “Ukryte życie” opowiada historię nieznanego austriackiego bohatera, Franza Jägerstättera, który uznany został męczennikiem za wiarę i błogosławionym Kościoła katolickiego po tym, jak odmówił walki w szeregach niemieckiej-nazistowskiej armii w okresie II wojny światowej.

W okresie pełnienia służby wojskowej zwrócił uwagę na przeprowadzaną w III Rzeszy eutan…More
Oparty na prawdziwych wydarzeniach film “Ukryte życie” opowiada historię nieznanego austriackiego bohatera, Franza Jägerstättera, który uznany został męczennikiem za wiarę i błogosławionym Kościoła katolickiego po tym, jak odmówił walki w szeregach niemieckiej-nazistowskiej armii w okresie II wojny światowej.

W okresie pełnienia służby wojskowej zwrócił uwagę na przeprowadzaną w III Rzeszy eutanazję osób chorych psychicznie w ramach akcji T-4 i publiczne oświadczył, że więcej nie podejmie służby wojskowej. Jego sprzeciw wynikał z przekonań religijnych. Franz Jägerstätter odrzucał opinie kapłanów i biskupów, którzy doradzali mu zmianę decyzji ze względu na rodzinę lub obowiązek wobec ojczyzny. Nie był jednak zdeklarowanym pacyfistą i uważał, że Niemcom należało stawić opór zbrojny w czasie aneksji Austrii.

W lutym 1943 roku gdy ponownie powołano go do czynnej służby wojskowej Jägerstätter oświadczył, że jako katolik i nie może zaakceptować tekstu żądanej od niego przysięgi wojskowej i wstąpienia do Wehrmachtu...
V.R.S.
"W lutym 1943 roku gdy ponownie powołano go do czynnej służby wojskowej Jägerstätter oświadczył, że jako katolik i nie może zaakceptować tekstu żądanej od niego przysięgi wojskowej i wstąpienia do Wehrmachtu..."
---
A to ciekawe bo w jego biografii wydanej przez diecezję Linz pióra E. Putz piszą że przysięgę wojskową złożył w 1940 podczas pierwszego okresu pobytu w wojsku.