Clicks1K

Čína upozornila na vypuknutie nového smrtiaceho vírusu

Kráľovná a Matka posledných čias o novodobých vírusoch:
actual-news.wixsite.com/…/vÃrusi-choroby

Bratislava 9. augusta 2020 (HSP/Sputnik/Foto:SITA-Branislav Bibel)

V Číne zaznamenali ohnisko vírusu SFTS, ktorý je prenášaný kliešťami, píše Global Times

Ilustračné foto

Podľa posledných údajov sa infikovalo 60 ľudí, sedem zomrelo. Infekciu najskôr objavili v provincii Ťiang-su, neskôr sa vírusom nakazili aj obyvatelia provincie An-chuej. Jedna z infikovaných žien uviedla, že k príznakom patrí kašeľ, vysoká teplota a zníženie hladiny bielych krviniek a krvných doštičiek v krvi.

SFTS prvýkrát identifikovali už v roku 2011. Vírus sa prenáša z kliešťov na človeka a infikovanou osobou na inú osobu prostredníctvom krvi alebo slizníc.

Vypuknutie pandémie koronavírusu

V súčasnej dobe vo väčšine krajín sveta ešte stále platia obmedzenia spojené so šírením vírusu nové pre ľudstvo, ktorým je covid-19. Úrady ČĽR 31. decembra 2019 informovali Svetovú zdravotnícku organizáciu o prípadoch neznámej pneumónie vo Wu-chane v centrálnej časti krajiny (provincia Chu-pej). Odborníci zistili pôvodcu choroby – nový typ koronavírusu. WHO uznala epidémiu za mimoriadnu situáciu medzinárodného významu a dala chorobe oficiálne označenie covid-19. Dňa 11. marca potom generálny riaditeľ WHO informoval o vyhlásení pandémie covid-19.

Aktuálna situácia v Česku

Rast nových prípadov koronavírusu sa ďalej nedarí zastaviť. Podľa dát ministerstva zdravotníctva sa počas piatku nakazilo 323 ľudí, čo je najviac od 3. apríla. Iba v troch okresoch sa nezaznamenali nové prípady koronavírusu.

Vyšší prírastok zaznamenali laboratória iba v marci, keď do Česka naplno dorazila prvá vlna koronavírusu. Vláda vtedy vyhlásila núdzový stav. Väčší počet prípadov pribudol naposledy 3. apríla, keď odhalili 334 nakazených ľudí. Vôbec najviac prípadov zaznamenali 27. marca, keď laboratóriá odhalili 377 nakazených.

Na druhej strane, dnes sa oveľa viac testuje. V piatok otestovali 6 702 osôb. Celkom od začiatku pandémie v Česku laboratória vykonali 735 501 testov, ktoré odhalili celkovo 18 060 nakazených. Aktuálne je chorých 4 922 ľudí. V posledných dňoch prírastok presahoval dvojstovku.

Z choroby sa počas piatku zotavilo 120 ľudí. Celkový počet uzdravených tak dosahuje 12 749. Choroba má naďalej vo väčšine prípadov ľahký priebeh. V nemocniciach je hospitalizovaných iba 116 pacientov, z toho 16 sa nachádza v ťažkom stave. Posledných niekoľko dní sa drží aj počet úmrtí – 389 osôb.

Najviac postihnutým okresom naďalej zostáva Frýdecko-Místecko, kde za posledný týždeň pripadá v prepočte na sto tisíc obyvateľov viac ako 85 nových prípadov. Cez 28 nakazených za uplynulý týždeň, v prepočte na sto tisíc obyvateľov, má Kolínsko. Viac ako 23 nakazených má Praha. Na Karvinsku, kde sa baňa Darkov v minulých týždňoch stala jedným z ohnísk, sa vyskytlo 20 nových prípadov na sto tisíc obyvateľov.


Iba tri okresy nezaznamenali v piatok jediný prípad nákazy. Ide o Tachov, Děčín a Jeseník.
ľubica
Peter(skala)
tak to je "fak" úžasný plán 😎 🤪 🤭 by ma zaujímalo aké obmedzenia pripravili pre tých, čo sa nedaju zaočkovať. To čestne vyhlasenie mi pripadá ako po revolucii 89 stačilo čestne prehlasenie že nemáš prijem a nemusel si odvádzať do zdravotnej poistovni. Ked prišiel Fico, tak až do dnes musíš platiť, či máš alebo nemáš prijem, ešte aj bezdák. Hlavne že oni z tých penazí zaplatia potraty atd... …More
tak to je "fak" úžasný plán 😎 🤪 🤭 by ma zaujímalo aké obmedzenia pripravili pre tých, čo sa nedaju zaočkovať. To čestne vyhlasenie mi pripadá ako po revolucii 89 stačilo čestne prehlasenie že nemáš prijem a nemusel si odvádzať do zdravotnej poistovni. Ked prišiel Fico, tak až do dnes musíš platiť, či máš alebo nemáš prijem, ešte aj bezdák. Hlavne že oni z tých penazí zaplatia potraty atd... takže asi tak si predstavujem to ich čestne vyhlasenie, ktoré nateraz im postačí, ale časom budeme musieť mať čipy, aby mali istotu, či sme boli alebo neboli v zahraniči
🤮
je mi zle z toho, ako Krajčí sa podlizuje polit.elite len aby mal fleka a peniaze.
Až ho zosadia násilím, tak bude vedieť prečo.
hriechyokultizmus.wordpress.com/2020/05/24/kauza-marek-krajci/
Roberto 55
Peter, siris tu paniku v zmysle jedna pani povedala....
Peter(skala)
ale to iste by mohol povedať niekto o tebe - o tvojich hoaxoch, lebo nemaš overene...

tu neide ani tak o to, aby si človek overil na mieste, lebo to je nerealne, ale o Ducha Svätého, ktorého treba vnímať poriadne na to, aby človek rozlišil, či ide o realitu alebo hoax.

a ako vnimať Ducha Svätého:
existuju možnosti, ktoré k tomu dopomôžu
1.Boh a jeho posolstvá: Boh so svojimi Svätými sa zjavuje…More
ale to iste by mohol povedať niekto o tebe - o tvojich hoaxoch, lebo nemaš overene...

tu neide ani tak o to, aby si človek overil na mieste, lebo to je nerealne, ale o Ducha Svätého, ktorého treba vnímať poriadne na to, aby človek rozlišil, či ide o realitu alebo hoax.

a ako vnimať Ducha Svätého:
existuju možnosti, ktoré k tomu dopomôžu
1.Boh a jeho posolstvá: Boh so svojimi Svätými sa zjavuje na viacerých miestach, takže nemáme výhorky, žeby sme nepočuli o takýchto udalostiach, lebo hovoria o šírení virusov a ich mutácií. Dokonca aj o tom, že vakcíny nebudu učinné, ale ak veriaci katolik v skutočnosti neverí Božím zjaveniam, tak ťažko bude otvorený na Ducha Svätého (myslím len konkr.v tejto situácií).

2.Duch Svätý sa prejavuje aj prirodzeným spôsobom a to cez svojich kompetentných osôb ako sú hierarchovia vo svojich funkciach, ktorý oficiálne učia to, čo im Duch Svätý hovorí. Poznáme to o učení Dogiem, vierouky, mravouky ale aj čo sa týka tohto prípadu: zdravia.
Pápež, biskupi ale aj mnohé osoby s povesťou svätosti potvrdzuju virusovu existenciu, takže neide o Hoax. Samozrejme, že existuju rôzne falošné dezinformacie a výklady učenia Cirkvi i Svätých... ale to podstatné ostáva a tým je posolstvo o šíriacej sa epidemie a liečivách, ktoré máme k dispozicii od Boha.

Ked to zhrnieme máme min.2 dostatočné dôkazy od Boha (Ducha Svätého), že pandemia je skutočnosť a kto pochybuje o nej, tým pádom nie je vnímavý na Ducha Svätého, čo sa týka tejto oblasti. V iných môže byť, ale konkr. v tejto akosi zlyháva.
Pavol Iring
Peto, treba rozlišovať koľko je nakazených a koľko je skutočne chorých, lebo ak by sa celá korona hodnotila podľa tohto, už by sme ani nevedeli, že nejaká bola. Väčšina ľudí ani nevie, že ju má. Kto vie, či ju vôbec majú, ktovie aké sú tie testy spoľahlivé...