Clicks604

POZOR AKCIA: Knihu A. Čulena: "Kde iní končia, my začíname" si môžete stiahnuť zdarma

Anton Čulen
3
Začíname, nekončíme… Limitované stiahnutie zadarmo na stránke AZN na konci recenzie … PREDHOVOR: Spomínam si na chvíľu, keď sme na Deň ľudských práv 10. decembra 2006 spolu s Tónom Čulenom …More
Začíname, nekončíme…

Limitované stiahnutie zadarmo na stránke AZN na konci recenzie …

PREDHOVOR:

Spomínam si na chvíľu, keď sme na Deň ľudských práv 10. decembra 2006 spolu s Tónom Čulenom priniesli do Národnej rady Slovenskej republiky vyše 100 000 podpisov petície občanov Slovenskej republiky, aby parlament riešil ratifikáciu Zmluvy o výhrade svedomia medzi Slovenskou republikou a Vatikánom.

Keď som prečítal rukopis jeho knihy Kde iní končia, my začíname, vidím, že hárky boli správne v jeho rukách, lebo on najlepšie a na vlastnej koži skusoval, čo znamená bojovať za výhradu vo svedomí. On sa za to svoje svedomie postavil priamo v „jame levovej“ – uprostred tzv. socializmu, a to vo veľmi tvrdých podmienkach. Môžem to len potvrdiť, lebo aj ja sa pamätám na rozkaz majora „dajte si ten krížik z krku dolu“, i na to, čo po neuposlúchnutí nasledovalo.

Dnes, vyše dvadsať päť rokov po „nežnej revolúcii“ vidíme, že boj o výhradu vo svedomí sa ani zďaleka neskončil, ba stal sa ešte úpornejším. Priatelia, toto žiaľ Bohu, nie je len minulosť… Pri súčasnom vývoji tzv. „politickej korektnosti“ nadobúdam presvedčenie, že kniha Antona Čulena by sa skôr mala nazvať Spomienky na budúcnosť.

Anton Čulen vo svojej knihe podáva strhujúci a detailný opis sveta totality, v ktorom sa jednotlivec odhodlá brániť sa. Jeho spomienky neúprosne ako skalpel obnažujú prostredie tzv. „vojenskej základnej služby“ za socializmu, počas ktorej boli mladí muži podrobení fyzickému a najmä ideologickému drilu, ktorý z nich mal vymazať akúkoľvek pripomienku a myšlienku na Boha.

Kniha Antona Čulena však dokazuje aj to, že Boh nenechá svojho verného napospas nepriateľom, a túto svoju skúsenosť dokumentuje až neuveriteľnými udalosťami.

Kniha Kde iní končia, my začíname – podľa súčasného stavu spoločnosti a najmä prognóz do najbližšej budúcnosti – sa javí byť manuálom, ako postupovať, keď ako veriaci kresťania budeme opäť podrobení nepriateľskému tlaku. Z tohto hľadiska je jej súčasne vydanie takmer neoceniteľné. Lebo naša petícia o výhrade svedomia síce o štyri dni, 14. decembra 2006, bola predsedom NR SR Pavlom Paškom prijatá, ale úspešná nebola. Aj to svedčí o tom, že ešte len musíme začať.

Ďakujem Tonovi Čulenovi za cennú námahu a za napísanie tejto knihy, tohto jeho svedectva, ktoré poukazuje na to najcennejšie, čo si máme udržať a brániť. Svoju vieru, Božie záujmy a Sedembolestnú Pannu Máriu, Patrónku slovenského národa – tieto základné atribúty našej existencie.

Pretože sme to dlžní všetci – ako Bohu, tak svojmu svedomiu, tak našim deťom a všetkým ľuďom dobrej vôle.

alianciazanedelu.sk/archiv/127

Anton Selecký, Bratislava, 26. novembra 2015
Anton Čulen
Hoki, velmi pekne dakujem za nadherny Zalm. V mojom Pisme Svatom je tam vela riadkov podskrtnutych ceruzkou. Nech Ta Pan zehna.
Anton Čulen
Hoki, dakujem. Som rad, ze sa Ti to zatial pacilo. Ja sa pokladam za hriesnika. Boh ma nesetri v nicom a naklada mi toho tolko, kolko len unesiem. Nic mi neda zadarmo, ale nakoniec ked uz to niekedy takmer vzdavam citim Boziu pritomnost a zazracnu pomoc. Ved napriklad byt na vojne preveleny ako zobak, to je ako keby si znova narukoval. Zaujimave je, ze "gumaci", co mi slubovali trest pri …More
Hoki, dakujem. Som rad, ze sa Ti to zatial pacilo. Ja sa pokladam za hriesnika. Boh ma nesetri v nicom a naklada mi toho tolko, kolko len unesiem. Nic mi neda zadarmo, ale nakoniec ked uz to niekedy takmer vzdavam citim Boziu pritomnost a zazracnu pomoc. Ved napriklad byt na vojne preveleny ako zobak, to je ako keby si znova narukoval. Zaujimave je, ze "gumaci", co mi slubovali trest pri najblizsej prilezitosti, tak ked sa aj naskytla prilezitost, tak ma odmietli potrestat s tym, ze si ma velmi vazia.. A to boli komunisti ako repa.
+Joseph+
jen ty nedostatky ve víře