pl.news
53.8K

Antysemityzm: Arcybiskup zaprzecza, że Jezus zbawia Żydów

Żydzi nie potrzebują Chrystusa, aby dostąpić zbawienia, a Kościół Soborowy - który zaprzestał wszelkiej aktywności misjonarskiej dekady temu - powinien skończyć z ewangelizowaniem Żydów, powiedział …More
Żydzi nie potrzebują Chrystusa, aby dostąpić zbawienia, a Kościół Soborowy - który zaprzestał wszelkiej aktywności misjonarskiej dekady temu - powinien skończyć z ewangelizowaniem Żydów, powiedział homoseksualny Arcybiskup Chieti Bruno Forte, lat 72, 4 kwietnia w Papieskim Uniwersytecie św. Tomasza z Akwinu.
Nawrócenie świętych Piotra i Pawła Forte tłumaczy jako niefortunny przypadek. Arcybiskup wymyślił opowieść o dwóch współistniejących przymierzach - pierwsze z Mojżeszem, dzięki któremu Żydzi są zbawieni, a drugie z Jezusem, które z kolei zbawia chrześcijan. Można założyć, że według religii Forte muzułmanie, hindusi i buddyści również nie potrzebują Chrystusa.
Powstaje problem: Nowe Przymierze nie stanowi drugiego przymierza tylko dopełnienie Starego Testamentu, który, wobec tego faktu, nie może dalej obowiązywać w swojej niedopełnionej formie.
Młody człowiek zawstydził Forte swoim truizmem, mówiąc, że Chrystus i Apostołowie [pochodzenia żydowskiego, których ewangelizował Chrystus …More
Melchior Baltazar Kacperski
Zorrro
Kolejny heretyk
PRAWDZIWY KOŚCIÓŁ POZOSTAŁ W TRADYCJI
" dym szatana wdarł się do Watykanu ! "
Michał Rembieliński
W swoje przewrotności sami pójdą do piekła na wieczne potępienie i wielu sprawiedliwych zwiodą z drogi zbawienia.
darek104
HA HA HA !!!! :) Rechoczę, bo sam się przyznał, że Włochem nie jest :)