Clicks69
uk.news

Франциска спіймали з однією рукою у касі

LifeSiteNews одержали документи із Папського фонду - американської благодійної організації, на яких показано, що минулого літа Папа Франциск особисто звернувся із проханням про виділення 25 мільйонів доларів США у якості дотації для римського Istituto Dermopatico dell'Immacolata (IDI), широко відомої своєю корупцією дерматологічної лікарні.

Фонд було створено американськими католиками, щоб допомогти папам підтримувати бідних у країнах, що розвиваються. Членами Фонду є світські люди, які пообіцяли пожертвувати Фонду щонайменше 1 мільйон доларів протягом десяти років. Фонд зібрав понад 215 мільйонів доларів.

Запит Франциска у сто разів перевищив найбільшу одноразову дотацію, коли-небудь надану Фондом.

У травні 2017 року, «La Repubblica», яка, за словами Франциска, є однією газетою, яку він читає, - повідомила про судові рішення щодо членів правління IDI, деяким з них було пред’явлено 24 обвинувачення, та винесено десятки вироків. Деякі з них переросли у реальні строки ув’язнення більше трьох років за розкрадання.

Без чіткого пояснення щодо того, як саме будуть використані дотації, кардинал Вюрр особисто уповноважив виплатити 12 мільйонів доларів США двома окремими платежами та наклав вето на будь-які протести правління та членів Фонду.

Це спричинило відставку 6 січня голови комітету з аудиту Фонду. У своєму поясненні щодо відставки він зазначив, що по заявці на дотації «не було проведено професійної належної перевірки, лише надано багато обмовок».

Зображення: © korea.net, CC BY-SA, #newsIcgrkqehpq