Clicks514

Korona agendou mezinárodní židé usilují zničit Izrael, Rusko ale zasáhne

Libor Halik
1
24.9.2020 Izrael dostal zákaz svátku Jom Kipur a zákaz práce 1km od domova. Boj židů proti Židům v Izraeli běží, jak předpověděl athoský starec Josif Vatopedský 26.10.2001. Rusko zasáhne včas …More
24.9.2020 Izrael dostal zákaz svátku Jom Kipur a zákaz práce 1km od domova. Boj židů proti Židům v Izraeli běží, jak předpověděl athoský starec Josif Vatopedský 26.10.2001. Rusko zasáhne včas vojensky: gloria.tv/post/xJLfko8Jtuwa4bGFUyBwqTTAQ
Libor Halik
Čtvrtek 24.9.2020 v 17.30 V synagogách Izraele se lidé budou moci modlit jen v desetičlenných skupinách, a to jenom do pondělka, pak se synagogy zavřou úplně.
Uzávěra potrvá také po celý svátek sukot, který začne příští pátek. Netanjahu řekl, že právě svátky jsou důvodem, proč se vláda ke zpřísnění rozhodla. Většina lidí v této době nechodí do práce a ekonomické ztráty budou menší. „Je lepší to …More
Čtvrtek 24.9.2020 v 17.30 V synagogách Izraele se lidé budou moci modlit jen v desetičlenných skupinách, a to jenom do pondělka, pak se synagogy zavřou úplně.
Uzávěra potrvá také po celý svátek sukot, který začne příští pátek. Netanjahu řekl, že právě svátky jsou důvodem, proč se vláda ke zpřísnění rozhodla. Většina lidí v této době nechodí do práce a ekonomické ztráty budou menší. „Je lepší to udělat teď, o svátcích a za nižších ztrát, než potom, kdy by byl ekonomický dopad těžší,“ řekl premiér.
Od domova jen na kilometr
Lidé se nebudou smět vzdalovat od bydliště na víc než kilometr, na silnicích a u vjezdů do měst budou policisté, aby zabránili lidem cestovat. Zastaví se téměř veškerá veřejná doprava, ze škol zůstanou v provozu jenom ty, které poskytují speciální výuku, venkovní shromáždění se mohou konat s účastí do 20 lidí.
Opatření má ve čtvrtek schválit parlament, vláda ještě jedná o možnosti uzavřít mezinárodní Ben Gurionovo letiště pro odlety.
„Už od minulého pátku platí, že se lidé nesmí zdržovat v jiné domácnosti, než kde mají trvalé bydliště. Ten minulý a ten nynější pátek tedy znamenají, že budou de iure zakázany mezilidské vazby.
Jerusalem Post uvádí, že se zpřísněním stávajících opatření nesouhlasil zejména ministr financí Jisrael Kac. Byl jediný z ministrů, kdo hlasoval proti. Odchodem z vládního jednání dal najevo svůj nesouhlas i ministr po vědu Jizhar Šaj, protože podle něj opatření nejsou v souladu s názorem odborníků. Protestoval rovněž guvernér izraelské banky Amir Jaron, podle nějž uzávěra způsobí velké ekonomické ztráty.
Vláda také rozhodla o podmínkách, za jakých budou moci Izraelci pořádat protesty. Už několik víkendů se lidé shromažďují v Jeruzalémě u Netanjahuovy rezidence a požadují jeho odstoupení. Ministerstva se shodla, že na místo bude moci přijít až dva tisíce lidí, avšak stejně jako v případě demonstrací jinde v Izraeli budou rozděleni do skupin po dvaceti a budou mezi sebou muset udržet dvoumetrový odstup. Účastníci musejí mít bydliště do jednoho kilometru od centra Jeruzaléma. ct24.ceskatelevize.cz/…ho-premiera-na-okraji-propasti