pl.news
2672

Egipski papież dystansuje się od "abrahamowej religii" Franciszka

Idea [Franciszka] religii abrahamowej obejmującej judaizm, chrześcijaństwo i islam jest "kategorycznie nie do przyjęcia", powiedział koptyjski papież Tawadros II egipskiej telewizji państwowej (7 stycznia).

Koncepcja "religii Abrahama" zaprzecza trzem monoteistycznym religiom, wyjaśnia Tawadros. Dla niego jest to "idea polityczna" używana do zatarcia różnic między judaizmem, chrześcijaństwem i islamem.

Religie są "jak kolory, nie mogą być zmienione lub zastąpione przez innowacje ani dodawanie fałszywych informacji do stałych elementów danej religii" – wyjaśnił Tawadros.

Oświadczył też, że kapłaństwo jest zarezerwowane tylko dla mężczyzn, zgodnie z wolą Chrystusa, który wybrał swoich apostołów spośród ludzi, i że nawet Matka Boża "nie chciała być kapłanką".

Grafika: Tawadros II of Alexandria, 2019 © OSCE, CC BY-SA, #newsSxsfgdkfdz

stanislawp
Chrześcijanie koptyjscy
Pracowałem z moim znajomym Egipcjaninem Koptyjczykiem, inżynier architekt. Mieliśmy dużo czasu na rozmowy o piramidach, cudach i płaskiej ziemi.
Mam z nim kontakt do dzisiaj.
Bardzo go jarało kiedy mu mówiłem, że to nie Egipcjanie zbudowali Wielką Piramidę Cheopsa. Tam co 3 minuty musieli wstawić jeden 3 tony blok kamienny i tak przez 20 lat bez względu na pogodę i …More
Chrześcijanie koptyjscy
Pracowałem z moim znajomym Egipcjaninem Koptyjczykiem, inżynier architekt. Mieliśmy dużo czasu na rozmowy o piramidach, cudach i płaskiej ziemi.
Mam z nim kontakt do dzisiaj.
Bardzo go jarało kiedy mu mówiłem, że to nie Egipcjanie zbudowali Wielką Piramidę Cheopsa. Tam co 3 minuty musieli wstawić jeden 3 tony blok kamienny i tak przez 20 lat bez względu na pogodę i pomijając precyzję ścian, kąty nachylenia i prostość na 150 metrów w górę.
Opowiedział mi o cudzie przeniesienia Góry Mukattam w Kairze.
Stało się to w roku ad 975
Dokonał tego prorok koptyjski Szymon Szewc Simon the Shoemaker
Dziś tam w tej górze jest kosciół koptyjski na 20 tysięcy ludzi.
Niesamowity kościół ukryty w jaskini
starski
bo to sa świątynie nowej religii