Historik F. Vnuk: Andy Warhol, jeho viera a inakosť. Andy miloval svoju Cirkev, ktorá učí, že nie …

Historik F. Vnuk: Andy Warhol, jeho viera a inakosť. Andy miloval svoju Cirkev, ktorá učí, že nie je hriechom ani nešťastím byť “gay”. Cirkev hlása, že hriešne sú iba homosexuálne akty; ako je …More
Historik F. Vnuk: Andy Warhol, jeho viera a inakosť. Andy miloval svoju Cirkev, ktorá učí, že nie je hriechom ani nešťastím byť “gay”. Cirkev hlása, že hriešne sú iba homosexuálne akty; ako je hriešny každý sexuálny akt mimo manželstva.
Andy Warhol v rozhovore s pápežom Jánom Pavlom II. na verejnej audiencii v roku 1980
V prvých dňoch októbra sa v médiách objavila správa, že Múzeum moderného umenia Andyho Warhola (MMUAW) v Medzilaborciach otvorilo v Bardejove výstavu diel, v ktorých sa tento svetoznámy majster popartu (populárneho umenia) venuje náboženským témam.
V tejto súvislosti kurátorka výstavy Carmen Cilipová uviedla, že „Andy Warhol bol hlboko veriaci človek, a to je práve to málo známe o ňom.
Takže práve túto stránku odhaľujeme.“ A riaditeľ Múzea Martin Cubjak doplňuje jej informáciu: „Samozrejme, sa neprezentoval nejakými svojimi náboženskými témami počas tej svojej aktívnej tvorby už aj z toho dôvodu, že to nebolo nejaké módne, ale bola to jeho veľmi silná a intímna …More
zaba likes this.
Andy Warhola žil ako žil. USA na základe svojich médií vyrobili z neho "hviezdu" = vzor. Na druhej strane tu máme Božie Slovo, to nám hovorí čo nám hovorí. Ponúka sa otázka: koho sa mám pridrzat? Médií, či Boha?!
ekans and one more user like this.
ekans likes this.
Mates5485 likes this.