pch24.pl
szuirad1
3

Akt drugi. Dlaczego Stalin czekał do 17 września?

Sowiecka agresja na Polskę w dniu 17 września 1939 roku była logiczną konsekwencją paktu Ribbentrop-Mołotow. ZSRS przystąpił do zajmowania wyznaczone…
Przypominam że Adolf zafascynowany polskimi zwycięstwami nad bolszewikami w 1920r proponował zawarcie wspólnego paktu militarnego przeciw Rosji .Nasi ówcześni politycy ufni w nic nie warte zapewnienia zachodu propozycję odrzucili.Trzeba było brać przykład z braci Węgier którzy poszli na ten układ.Dziś znowu historia może się powtórzyć zaś co warte są współczesne gwarancje bezpieczeństwa zachodu …More
Przypominam że Adolf zafascynowany polskimi zwycięstwami nad bolszewikami w 1920r proponował zawarcie wspólnego paktu militarnego przeciw Rosji .Nasi ówcześni politycy ufni w nic nie warte zapewnienia zachodu propozycję odrzucili.Trzeba było brać przykład z braci Węgier którzy poszli na ten układ.Dziś znowu historia może się powtórzyć zaś co warte są współczesne gwarancje bezpieczeństwa zachodu przekonała się już Ukraina tracąc Krym.
(Ochroniarz) likes this.
Jeszcze chyba w kwietniu 39 była na to szansa. Ale idiota Beck i inni rozegrali to inaczej. Podejrzewam, że przypuszczali czym taka gra się zakończy. Z resztą jak wiadomo nie mieli oni wcale zamiaru nadstawiać piersi. Czmychnęli jak szczury z początkiem września pozostawiając naród polski na pożarcie.
Kłamliwa historia jak ta, że sowieci czekali opalając się po drugiej stronie Wisły gdy w Warszawie ginęli ludzie podczas "powstania"(prowokacji londyńskiej).