V Bratislavskej arcidiecéze je do 31. marca dovolené sväté prijímanie na ruku. Z neúčasti na sv. …

Odporúčania predsedu KBS v súvislosti s prevenciou šírenia koronavírusu. V Bratislavskej arcidiecéze je do 31. marca dovolené sväté prijímanie na ruku. Z neúčasti na sv. omši ospravedlňuje aj …More
Odporúčania predsedu KBS v súvislosti s prevenciou šírenia koronavírusu. V Bratislavskej arcidiecéze je do 31. marca dovolené sväté prijímanie na ruku. Z neúčasti na sv. omši ospravedlňuje aj morálna nemožnosť.
Odporúčania predsedu KBS v súvislosti s prevenciou šírenia koronavírusu. Bratislava 6. marca (TK KBS) Na Slovensku potvrdili prvý prípad nákazy koronavírusom.
Bratislavský arcibiskup metropolita Mons. Stanislav Zvolenský, predseda KBS, v tejto súvislosti vydal niekoľko odporúčaní pre katolíckych kňazov a veriacich. Prinášame vám ich v plnom znení.
V súvislosti so šírením vírusu COVID-19 Konferencia biskupov Slovenska odporúča všetkým katolíckym inštitúciám pravidelne sledovať a dodržiavať pokyny Úradu verejného zdravotníctva a zároveň zodpovedne spolupracovať s príslušnými predstaviteľmi verejnej správy.
Ochrana zdravia je kresťanskou povinnosťou. Kým trvá nebezpečenstvo nákazy, neodporúčame organizovať pútnické zájazdy na Slovensku, ani do zahraničia. Spoločné podujatia okrem …More
Bratia a sestry
"dočasne dovolené sväté prijímanie na ruku" dovolené neznamená povinné
Marian7
Sväté telo na ruku je čistý satanyzmus a popretie sviatosti zmierenia. Kto sa bojí zomrieť, ten sa hanbí za Božieho Syna ! Len urážajte len zosmiešňuje, spajajte sa zo satanom, on si vás potom z radosťou zoberie ku sebe fuj ! Ako môže niekto takúto ohavnosť vysloviť !
Anton Čulen
Dnes na obed v Blumentále na moju veľkú radosť drvivá väčšina veriacich nebojácne uprednostnila sv. prijímanie do úst. Aspoň čo som mal možnosť vidieť. Nech je za to pochválený Pán Ježiš Kristus.
ekans
a po stojačky vám nevadí? pokrytci
Milan Jozef
Neviete mi prosím niekto povedať, prečo sa zákonníci a farizeji tak veľmi hnevali na Ježiša, že dali jeho telo nakoniec ukrižovať? Z čoho tento ich hnev pramenil? Viem, že sa hnevali na niektoré jeho postoje a zvlášť na apoštolov, čo brali do rúk tiež posvätné vecí a že ich Ježiš obraňoval, že si neumývali ruky a porušovali niektoré praktiky, bolo v tom ešte niečo?
Peter(skala)
Prečo si myslíš, že zakonici nechceli Ježiša ukrižovať? Ved kričali na Piláta: Ukrižuj ho!
apredsasatoci
Milan Jozef, Pán Ježiš povedal farizejom: Vašim otcom je diabol!
Pavol IV
apredsasatoci Toto povedal zidom, ktori v neho uverili (por.Jn 8;31-47) Ak sa mylim, daj mi suradnice, kde je to v pisme uvedene tak, ako pises. Ak nieje, preco prekrucas slova Pisma??
Pavol IV
Milan Jozef Tu mas jeden z mnohych dokazov, pre ktory farizeji a zakonnici dali ukrizovat Jezisa : 59 Veľkňazi a celá veľrada hľadali falošné svedectvo proti Ježišovi, aby ho mohli usmrtiť. 60 Nenašli ho však, hoci prišlo mnoho falošných svedkov. Napokon prišli dvaja 61 a hovorili: „Tento povedal: ‚Môžem zbúrať Boží chrám a za tri dni ho postaviť.‘“ 62 Tu vstal veľkňaz a opýtal sa ho: „Nič …More
Milan Jozef Tu mas jeden z mnohych dokazov, pre ktory farizeji a zakonnici dali ukrizovat Jezisa : 59 Veľkňazi a celá veľrada hľadali falošné svedectvo proti Ježišovi, aby ho mohli usmrtiť. 60 Nenašli ho však, hoci prišlo mnoho falošných svedkov. Napokon prišli dvaja 61 a hovorili: „Tento povedal: ‚Môžem zbúrať Boží chrám a za tri dni ho postaviť.‘“ 62 Tu vstal veľkňaz a opýtal sa ho: „Nič neodpovedáš na to, čo títo svedčia proti tebe?“ 63 Ježiš však mlčal. Veľkňaz mu povedal: „Zaprisahám ťa na živého Boha, aby si nám povedal, či si ty Mesiáš, Boží Syn.“ 64 Ježiš mu odpovedal: „Ty si to povedal, ale hovorím vám: Odteraz uvidíte Syna človeka sedieť po pravici Moci a prichádzať na nebeských oblakoch.“ 65 Vtedy si veľkňaz roztrhol rúcho a povedal: „Rúhal sa! Načo ešte potrebujeme svedkov? Práve teraz ste počuli rúhanie! 66 Čo o tom súdite?“ Oni odpovedali: „Hoden je smrti!“ 67 Potom mu pľuli do tváre a bili ho po hlave. Iní ho tĺkli palicami 68 a hovorili: „Prorokuj nám, Mesiáš, kto ťa udrel!“Mt.26;
Milan Jozef
Ďakujem Pavol, krásny text, pozerám v ňom na Ježiša čo hovorí? "Ježiš však mlčal." Kým ľud šalel vraviac: "Rúha sa..... Práve teraz ste počuli rúhanie! 66 Čo o tom súdite?“...Oni odpovedali: „Hoden je smrti!“